Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скоростна кутия на Нива

    Добре, стана ясно, че говорим за едно и също. Трябва донор и от двете кутии.
    Аз вече го направих и сега 4 ст, си стои разглобена. Де що ставаше от нея съм го сложил на 5 ст и всичко е наред.
    Поради осъзнаването на това, че 4 ст е различна от 5 ст вече направих каквото трябва на 5 ст и сега вече не търся 4 ст за донор.
    Просто 5 ст се оправя лесно.
    За проблемите които описвате - аз нямам такива. Имали са предишните собственици на нивите, които са при мен.
    Според мен проблемите идват от маслото (основно) - трябва да е ТАД17 и от неправилното нагласяване на раздатката.
    Естествено е, че ако има вибрации (без значение на какви обороти) следват проблемите.
    За това при първите вибрации ..... трябва да се направи каквото е нужно.

    Коментар


    • #17
      От: Скоростна кутия на Нива

      Моля темата да бъде заключена !
      Благодаря!

      Коментар


      • #18
        От: Скоростна кутия на Нива

        Колеги ,много се извинямвам за спама .Нека админите преценят дали ми е тук мястото .Така значи един мой приятел има нива 1,6 карбуратор изключваше и 3 та,а тия дни ми каза че ходил да дърпа друг колега и заминала и първа и първа започнала да изключва / Мисълта ми е той 5 степенната е махна и взе 4 степенна от жигула. Може ли да стане на лада нива защото тампоните всичко си пасва обаче отзаде кадетто има една планка с 1 тампон дупките са по други... Планката е с 4 болта ,а планката от жигулата само с 2 и е по малка .. може ли да пасне или не значи той махна червяка за километража че му пречел сложи тапа.и сега проблема е уж в стойката .... някой правил ли е такава смяна ..

        Коментар


        • #19
          От: Скоростна кутия на Нива

          Тампоните на 4 ст. и на 5 ст. кутии са различни, ако иска да слага 4 ст. кутия на нива да ползва тампон от такава кутия и да преправи гредичката защото няма да стане директно, иначе за редуктора правилно е подходил
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #20
            От: Скоростна кутия на Нива

            Здравейте колеги!
            от няколко дни ми изключва 4-та скорост на нивата/ 5степенна кутия/.
            някакъв "лек"?

            Коментар


            • #21
              От: Скоростна кутия на Нива

              Лек има за всичко колега, в случая обаче без демонтаж на кутията няма да стане , възможни причини за проблема - износена вилка, муфа или опашка
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #22
                От: Скоростна кутия на Нива

                мерси за инфото.

                Коментар


                • #23
                  От: Скоростна кутия на Нива

                  Здр.От скоро карам Нива-1,7-карбуратор.От многобройните публикации във форумите,така и не разбрах как точно да си карам колата,така че да си запазя 5-ст.СК-,жива,

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скоростна кутия на Нива

                    Да следиш да не остава без масло и по възможност да е качествено
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скоростна кутия на Нива

                      Благодаря,но препоръчват ми ТАД-17-подходящо ли за по дълги преходи

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скоростна кутия на Нива

                        То може и да е подходящо ама аз не бих си сипал такова - руско минерално... Има толкова много масла... не гледай само цената
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скоростна кутия на Нива

                          Първоначално публикуван от pavlo-gr Преглед на мнение
                          Благодаря,но препоръчват ми ТАД-17-подходящо ли за по дълги преходи
                          ТАД-17 е маслото с което са излизали всички Лади навремето от Толиати.Това е и маслото,което се препоръчва по техническо ръководство.Друг е въпроса,че сега има по-добри масла от него.
                          П.П.1.По въпроса ти за 5 степенната кутия-/Божа работа,но по принцип си е пълен таш.к точно в Нива/.При леките автомобили Лада държи повече.
                          П.П.2.С времето ще разбереш,че в Нива има 2 читави неща-едното е двигателя,другото са предните носачи.
                          Всичко друго е лишено от всякакъв запас от здравина,който е изключително важен параметър за автомобил 4х4,снабден с демултипликатор и клиренс над 20см.,т.е. предвиден за движение по лоши,пресечени терени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скоростна кутия на Нива

                            Янко ти ме разби.Но все пак мерси за информациата

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скоростна кутия на Нива

                              Не бе колега,нищо лошо няма.
                              Карай си я Нивичката,и аз си карам моята-просто да си наясно как стоят нещата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скоростна кутия на Нива

                                Нивата е 2002год.Карал съм е 3-мес. без никакви забелешки по нея.Г-н Желязков,виждам,че сте един от най-активните във форума,със солидни знания.Не искам да се разделям с нея макар хилядите негативни мнения за нея като марка.Виждам някаква примитивност или романтичност от времето на соца.Веднага след като е взех ми предложиха бартер за Витара.Ако желаете можем да се видим на питие и да ми обясните по слабите и места. п.п.-Благодаря предварително 0898 410513.0896880014-Пламен Нончев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X