Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов пистолет-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Газов пистолет-какъв?

    Днес си взех пищова след ремонт. Преди малко го изпробвах дали изхвърля гилзите- с шест халосни патрона. Заредих по два халосни патрона от три различни марки и цени. Най-евтините, средната ръка (с която имах проблеми) и най- скъпите в магазина. Нямах нито една засечка при изстрелите.
    Обаче забелязах, че когато пистолета е с изваден пълнител и издърпам затвора (като да заредя) ударникът се "запъва", но затвора не задържа. Връща се, все едно съм вкарал патрон в цевта... а то няма пълнител! Сега си имам едно излишно лостче на пистолета, ама майната му... За 50лв.- толкова.

    ПС: Иначе, когато свърших патроните, затвора си остана запънат!

    Коментар


    • #77
      От: Газов пистолет-какъв?

      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
      Обаче забелязах, че когато пистолета е с изваден пълнител и издърпам затвора (като да заредя) ударникът се "запъва", но затвора не задържа. Връща се, все едно съм вкарал патрон в цевта... а то няма пълнител! Сега си имам едно излишно лостче на пистолета, ама майната му... За 50лв.- толкова.

      ПС: Иначе, когато свърших патроните, затвора си остана запънат!
      Ми то празния пълнител задейства затворната задръжка или самия пълнител /подавача му/ задържа затвора.
      Без пълнител какво да задържи затвора?
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #78
        От: Газов пистолет-какъв?

        "Чичо", мерси за мнението. Сега проверих- без пълнител не задържа нищо. С празен пълнител- задържа "положението".
        Когато не беше отремонтиран си задържаше и без пълнител. Явно в това е бил проблема. Считам, че вече всичко е наред.

        ПС: Толкова знам и мога в момента...

        Коментар


        • #79
          От: Газов пистолет-какъв?

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Ми то празния пълнител задейства затворната задръжка или самия пълнител /подавача му/ задържа затвора.
          Без пълнител какво да задържи затвора?
          +1
          42

          Коментар


          • #80
            От: Газов пистолет-какъв?

            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
            "Чичо", мерси за мнението. Сега проверих- без пълнител не задържа нищо. С празен пълнител- задържа "положението".
            Когато не беше отремонтиран си задържаше и без пълнител. Явно в това е бил проблема. Считам, че вече всичко е наред.

            ПС: Толкова знам и мога в момента...
            Адаш, ще има и други моменти. Не бързаме за никъде, времето е пред нас
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #81
              От: Газов пистолет-какъв?

              Сетих се, че май единствения пистолет който без пълнител или с празен пълнител задържа затвора е "Маузер" обр. 1910/14 г.
              /6,35/7,65 мм/. Конструктора така е решил защото освен удобство при презареждане /автоматично вкарва патрон при поставяне на пълнител с патрони в него/ начина на разглобяване, сваляне и слагане на цевта изисква затвор в крайно задно положение.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #82
                От: Газов пистолет-какъв?

                Прочетох в темата, и съм с намерение да си купя газов пистолет. Ходя с каравана в България , планини язовири и други места. Най големите натрапници засега са кучета, дано няма други. Мисля че едно такова оръжие ще ми върши работа.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #83
                  От: Газов пистолет-какъв?

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Прочетох в темата, и съм с намерение да си купя газов пистолет. Ходя с каравана в България , планини язовири и други места. Най големите натрапници засега са кучета, дано няма други. Мисля че едно такова оръжие ще ми върши работа.
                  Мога да ти препоръчам "ЗОРАКИ" че не засича! Имам ги два.
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Газов пистолет-какъв?

                    Или екол вайпър- приятно револверче
                    42

                    Коментар


                    • #85
                      От: Газов пистолет-какъв?

                      Газовите патрони на пазара не са много читави без значение цената им, пистолетите масово засичат с кофти патрони, не мисля, че може да си позволиш пистолет на който да не можеш да разчиташ, за това и аз както Слав препоръчвам револвер, засечка или куц патрон при револвер коства половин секунда на всеки НЕтрениран човек, засечка с пистолет коства секунда или две на МНОГО трениран човек, помисли колко време ще имаш ти ако се наложи да ползваш оръжието си.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Газов пистолет-какъв?

                        Зораки, ама не автоматичното. Турски пистолет и само турски патрони. През моя са минали към 300 и нито една засечка.
                        Само от ракетника, резбата в дулото вече е позамазана и ограничителя не се завива докрай.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Газов пистолет-какъв?

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          за това и аз както Слав препоръчвам револвер, .
                          С Зораки-то съм изстрелял над 500 патрона и нито веднъж не ми е засичал! Разбира се винаги има първи път.Вземам Немски патрони само,по скъпи са, но проблем съм нямал. А иначе револвер си е най сигурен и удачен вариант.
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Газов пистолет-какъв?

                            За какви цени става въпрос, че аз не съм гледал нищо.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #89
                              От: Газов пистолет-какъв?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              За какви цени става въпрос, че аз не съм гледал нищо.
                              В магазина на наш общ познат са все още на старите цени : неавтоматично-90 лв,автоматично- 100 лв./за Зораки 914 става въпрос.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Газов пистолет-какъв?

                                Първоначално публикуван от Nikolay Staykov Преглед на мнение
                                В магазина на наш общ познат са все още на старите цени : неавтоматично-90 лв,автоматично- 100 лв./за Зораки 914 става въпрос.
                                За тази разлика в цената по добре автоматичен.

                                ПП. Не се сещам за кого говориш.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X