Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов пистолет-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газов пистолет-какъв?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Или патроните са менте или пичът е някакъв мутант.

    Случвало ми се е да ми попадне на лицето CS (сълзотворен) и то не при директен изстрел, а довято от вятъра. Няма да ти казвам колко време ми пламтеше физиономията и ми течаха очите.
    никакъв мутант не е - в жандармерията, издънките от ротата ги пращаха да играят демонстранти, без противогази и ги обстрелвахме със газови гранати - истински, които се използват за разпръскване на тълпа при масови безредици........... и аз съм бил "нарушител".... ами точно за това служат, за разпръскване на тълпа, където поведението зависи от други неща, а не от това, че ти залютяло на очите........... дай ми една сопа здрава на 3 метра и мотивация, пък ти ме спри с газовата плякалка


    по темата: гледай да му се изпилва лесно мушката!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17
      От: Газов пистолет-какъв?

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      ... дай ми една сопа здрава на 3 метра и мотивация, пък ти ме спри с газовата плякалка
      ...
      Освен да пробваме и после да пуснем клипче в тубата.

      П.П. Между другото, въпросните гранати дали не бяха с хлорацетофенон (CN), който е от по-слабите активни вещества?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-10-12, 11:17.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Газов пистолет-какъв?

        Имам газово Zoraki 925, красив, автоматичен, голям кеф първите 2 седмици и на нова година..Понеже е турско, си стреля само с турските патрони, немските не ги харесва.. Сега събира прах и се чудя какво да го правя.. Безсмислено е, според мен..

        Коментар


        • #19
          От: Газов пистолет-какъв?

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          ...Сега събира прах и се чудя какво да го правя...
          `Що бе? Нова година си има всяка година и ние имаме един на щерката (това и беше подаръкът за първия учебен ден в първи клас) и за Нова година си пукаме.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Газов пистолет-какъв?

            Ами за веднъж вадене, няма смисъл, а специално моя, много бърка в джоба.. То 25 патрона изплюва за 1-2 секунди.. Питаш ли ме..
            http://vbox7.com/play:f738b860&al=2&vid=87120

            Коментар


            • #21
              От: Газов пистолет-какъв?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Освен да пробваме и после да пуснем клипче в тубата.

              П.П. Между другото, въпросните гранати дали не бяха с хлорацетофенон (CN), който е от по-слабите активни вещества?
              оффф, нямам идея какво е било............ нещо хлорпикрин ми се върти в главата, ама това май бяха едни задушливи димки, дето ни ги пускаха в палатка, за тестване на противогаза..... хич ме няма по химията, но още помня колко лютеше мамка му.. и помагаше единствено тичане срещу вятъра с широко отворени очи....миенето с вода не помагаше!!!

              а за тубата......... достъчно идиотски клипчета има в нета, че и ние да се изтъпаним за радост на цялото офроуд общество
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: Газов пистолет-какъв?

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                оффф, нямам идея какво е било............ нещо хлорпикрин ми се върти в главата, ама това май бяха едни задушливи димки, дето ни ги пускаха в палатка, за тестване на противогаза..... хич ме няма по химията, но още помня колко лютеше мамка му.. и помагаше единствено тичане срещу вятъра с широко отворени очи....миенето с вода не помагаше!!!

                а за тубата......... достъчно идиотски клипчета има в нета, че и ние да се изтъпаним за радост на цялото офроуд общество
                Гранатата се нарича УГЛ-200 и служи да хвърляне от ръка или изстрелване от РВГЛ-3 или от АВГЛ-3.
                http://img714.imageshack.us/img714/2568/8934110341.jpg
                Съдържа точно CN- Хлорацетофенон- като активното вещество е 200 гр. Хлорпикрина (трихлорнитрометан) е учебно БОВ - съхранява се във варели с нафта отгоре... още ми смъди като се сетя за един опит "да отлеем "
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Газов пистолет-какъв?

                  Турските са достатъчно читави, но тежки - следователно, никой не би искал да ги мъкне със себе си.
                  В конкретния случай размера няма значение, стига калибъра да е 9мм.
                  Патроните, които се внасят, май са само от един производител като гледам клипа е потвърждение, че са средна хубост.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газов пистолет-какъв?

                    Хлорацетофенон-а е сив на цвят и все пак е предназначен за употреба срещу цивилни и най-често в градска среда, където се очаква наоколо да има и мирни граждани - затова и не е кой знае какво като въздействие. В армията сълзотворните димки бяха с някаква яркочервена гадост вътре на която не и помня името, но при горенето на която с дима се отделяше и някаква киселина (на която също не и помня името). Да не дава Господ да те обгазят с такова нещо - сълзите и сополите са толкова много, че буквално се задушаваш от собствените си секрети, а да виждаш или да правиш каквото и да е - просто забрави! Де що има поразена лигавица - дава пълна фира! При по-висока концентрация има реална опасност от трайни увреждания на дихателни пътища, дробове и т.н. По-продължително обгазяване може да причини и слепота! Единствено се оправяше, ако поразеното място се обработеше с разтвор на натриев хлорид или вода, ама наистина много вода...

                    Ето едно показателно клипче за силата на действие на Хлорацетофенон-а. Поех концентрация, която на открито няма как да се случи (в кофата си има цяла граната) и въпреки това си бях абсолютно оперативен...

                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-10-12, 13:56.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газов пистолет-какъв?

                      Имам спомен за три случая, когато някой е вадил газов пистолет, с цел да се защити - изтрелва си патроните, настигат го и го бият десет пъти по яростно..
                      Така, че ако ще е само за нова година и някакъв празник - добре, но ако е за самоотбрана - зле (мое мнение)..

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газов пистолет-какъв?

                        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                        Имам спомен за три случая, когато някой е вадил газов пистолет, с цел да се защити - изтрелва си патроните, настигат го и го бият десет пъти по яростно..
                        Така, че ако ще е само за нова година и някакъв празник - добре, но ако е за самоотбрана - зле (мое мнение)..
                        Срещу помияри е НАЙ-ДОБРОТО решение! за хора си има кно...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газов пистолет-какъв?

                          А как се справя с диви животни ? Прасета, вълци, мечки ... има ли някаква файда там ? Ясно, че газът няма да им пропука, но пуцалката помага ли или по-скоро ги раздразва достатъчно, за да нападнат?
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газов пистолет-какъв?

                            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                            А как се справя с диви животни ? Прасета, вълци, мечки ... има ли някаква файда там ? Ясно, че газът няма да им пропука, но пуцалката помага ли или по-скоро ги раздразва достатъчно, за да нападнат?
                            Временно може да свърши някаква работа, ама само временно.. Щом след взривовете до Петолъчката още трепят прасета и чакали, и разни птици, прави сметка..

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газов пистолет-какъв?

                              Само да вметна че газовият пистолет нее толко безопасен,един приятел преди 15тина години уби едно момче с хаустен патрон от упор в коремната област,с газов пистолет.
                              SUZUKI VITARA V6
                              HONDA CBR 919RR
                              MERCEDES ML
                              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газов пистолет-какъв?

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Мисля да си закупя газов пистолет?.....Какво бихте ми препоръчали?
                                РЕВОЛВЕР!
                                Един колега си закупил някакъв турски пищов за самозащита, защото 2-3 пъти му обират вилата, и за късмет идват цигойнерите една нощ докато той е там. Вади нашия "духалката" и ги сгащва в мазето на излизане... Гръмва веднъж с кафеви ли черни ли кой ги знае какви цветове на капачката, първия романин извайкал, както се полага, ама туй то, после пищовчето отказало да съдейства и втория мангал с един стол без малко да претрепе добрия герой. А човека е над 60 г. за късмет само с натъртвания и уплаха се е отървал... После правихме опити, следствен експеримент, ама пушкалото не ще да презарежда с никакви патрони освен с халосни! Или го прави нередовно... Ходихме и до магазина да го "рекламираме" без резултат. Така че с две ръце за системата : РЕВОЛВЕР! а марката и калибъра по избор....
                                п.с. аз нямам въздухарки (щото имам 5 други цеви) ама се почуствах длъжен да дам становище

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X