Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна сегменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна сегменти

    Здравейте колеги! Искам да се допитам до тези от вас,които са сменяли сегменти.Реших да сменя на моята кола сегментите и понеже масления сегмент ми е в три части,което разбира се не върши никаква работа,сегмента от Лада(цял маслен с пружинка) заспа точно по диаметъра на цилиндъра с ключ за 4-те цилиндъра от 0,20мм до 0,25мм.Т.е перфектно,обаче за целта трябваше да занеса на стругар буталата за да престърже канала на буталото от 2.5мм на 4мм,колкото е височината на Ладовия сегмент.На пръв поглед нищо работа и аз отидох уж при най-добрия стругар в Бургас,който ми е и съученик между другото .Той обаче оставил буталата на баща си,който също е стругар понеже имал много работа и баща му е оставил хлабина между сегмента и канала на буталото 0.2мм при максимален допуск 0.15мм.На другия ден вече си купих комплект сегменти от Лада и отидох при малкия да разстържем и другите два канала за компресионните сегменти и да видим какво можем да направим за маслените канали.На последното бутало ножа на струга задра в канала на сегмента и пре.ба челото на буталото заедно с канала му .Той каза,че утре го носи на аргончик да го напластява и след това ще ми разстърже канала.Та какво да очаквам от наварено 4-то бутало и хлабина в каналите на маслените сегменти 0.2мм? Да се счупи канала на буталото? Да се счупи сегмента?Да чука сегмента или....незнам и аз вече

  • #2
    От: Смяна сегменти

    Хлабината не я мисли, няма да е проблем. И наваряването не ме притеснява, по-скоро в момента на задирането да не се е изкривила полата на буталото, абе долната част, за която е било захванато.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна сегменти

      Моите уважения , ама я обясни на простосмъртните защо видиш ли триелементният маслообиращ сегмент не върши никаква работа.
      Явно имаш богати познания. Не коментирам мерака ти за сиромашки тунинг със Ладови части, това е твоя работа! Но я обясни по-подробно.
      Че май съм направил грешка като съм сложил при ремонта на моя мотор оригиналните триелементни маслообиращи пръстени!
      Поздрави!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #4
        От: Смяна сегменти

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        абе долната част, за която е било захванато.
        Тоя стругар ако го е хванал за полата е за убиване! И все пак за какъв автомобил говорим?

        Коментар


        • #5
          От: Смяна сегменти

          Не че съм много майстор ,ама хората се чудят как да направят сегментите по тънички ,че да намалят триенето ,пък и за различните метали от които е направен цилиндъра,се искат съответните материали за изработка на сегментите.А тоя ремонт няма да доведе до нищо добро,няма да изкарат дълго сегментите или по кофти ще се износи цилиндъра щото нали триенето е в повечко,А и като знам колко лесно се целят хубави сегменти за ладенетка.И с тоя разлкопан преди сглобяването канал на сегмента токо добре ще обира малото,е малко по добре от стария.
          А и да няма да е лошо да кажеш какъв е тоя мотор .

          Коментар


          • #6
            От: Смяна сегменти

            Какъв е тоя мотор ли? Явно вече е за продаване. ) Съставния сегмент има един куп предимства. Е, слага се по- трудно. Включително и елипсата в цилиндъра по- слабо му влияе, не сработва и прочие. Да не говорим, че истинските и ръба им е хромиран. Ама тука говорим за някакъв як тунинг. Явно се решава казус с к-т от 10 лв. Ще те помоля да снимаш навареното бутало преди и след като го покараш. Малко... Аксиалния луфт не пречел? Така ли? Я отворете едно учебниче за 10-11 клас по ДВГ , там е нарисувано какво се случва. Разбирам да се пристърже един канал. Някоя екзотика. Ама аз лично гледам кола след такъв ремонт да не докосвам. За мене посоката и е само една. Не в гората. Колега, правите пълни глупости, не съм МОД тука с кеф бих ти изтрил темата, за да не направи и някой друг нещо толкова "добро" по колата си. Успех. Ако се получи нещо много добро, непременно пусни клипче да чуем как цъка машинката.
            п.п. На колегата по- долу- да, ние само си четем. Тоя номер с набиваните ризи е правен много отдавна. Включително и с правени сегменти. Сега аз не бих си губил времето с това. Както казах- чакам клипче. После ще Ви карам ДВГ-та за ремонт като се наложи.
            Последно редактирано от BaiLamarin; 06-10-12, 08:31.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна сегменти

              Машинката ,ще си цъка без проблеми,вярно тунинга е сиромашки но и резултатите се очакват такива,но машината ще си върви без проблеми.Малко по-широк канал на масления сегмент не е най-доброто,но след като си опрял до Ладови части явно не те притеснява че ще пуши малко повече.Не се притеснявай много от всички разбирачи във форума,повечето само са учили а не са направили и 10 мотора.Преди време всички казваха че на волгов двигател не може да се набият ризи от зил,и да се престържат бутала 100мм,отГазела,щял да грее,да чупи,не знам какво,не слушай никой който няма опит.Карам такъв двигател вече 2г.и около 60 000км,всичко се прави с кадърни хора.Тук едно момче сложи турбо на Москвич, нищо че в началото всички ,пееха че не може или не знам какво а след 1г всички викаха уникално.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна сегменти

                Благодаря колега Вардаров,малко май останаха хора като теб.Относно колата тя е Опел Вектра с Прословутия маслояден ХЕЛ мотор.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна сегменти

                  На Хел-а не са му проблем сегментите,а архитектурата на буталото.Чети във опел форума,има решение.А заварявано бутало и 10,5 степен на сгъстяване (14,5 атм) не ми се мисли...
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна сегменти

                    не знам но това не е на добре не че не сам правил по големи глупости преди 10-15 години но сега това дето го майсториш е меко казано неразумно,
                    а сам преработил доста моторетки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна сегменти

                      М даа. Получи се малко латино сериал- риска на форумните дебати. Няма как да коригирам предното си мнение, ще до уточня. Говорихме с човека. Избрал е решение на възникнал проблем, което не че е грешно, по- скоро е по- трудно и рисково. Което се е и случило. Понеже няма с какво да съм му полезен ще му пожелая успех в начинанието.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна сегменти

                        Колега дотук всичко О.К.само си представи,че след време си купуваш кола.Следва някава повреда и я отвараш що да видиш в мотора таратор дали ще се израдваш........Имал съм подобен случай. Иначе колата си е твоя подлежи на всичко както ти бе писал един колега. пп.Като дойде утре някой да го купи тоя Опел не му спестявай подробности по ремонта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна сегменти

                          Темата е стара но и в архива се чете , та затова ще пиша и аз.

                          90 та година имах Шкода 120 L а както знаят по зрелите от нас тя си гореше масло и без да е износена а то като се износи е като лейка.

                          Моята Шкодичка беше на незнайно колометри и проблема с маслото стоеше сериозно не заради доливането ами просто финансово , беше част от разхода за бензин.

                          През ония години частите бяха кът с връзки и магазини за авточасти Шкода нямаше във всеки град и а и в тях нямаше почти нищо всичко беше на черно под рафта.
                          Имаш познат магазинер кихаш лев има части и т.н.

                          Та по онова време бях на 23 г. и не знаех нищо или почти нищо за ДВГ то и устройството му само медин голям мерак и ентусиазъм.
                          Разглобих Шкодака пред блока на паркинга той е лесен картера е достъпен без да се сваля нищо ,махнах главата и буталата с биелите излязоха с лекота.

                          После поради липса на оригинални сегменти присадих маслени такива от Запорожец мисля но не съм сигурен забравил съм,зазковите сегменти са съставни и по-широки та се наложи да се разширят каналите .

                          Сложих буталата с биелите в една торба и бегом в завода на струга , сам си разширих каналите че , беше събота и стругаря не беше на работа.Не знаех колко трябва да е хлабината и я направих на око.И аз леко повредих единия канал но тогава нямаше аргон и я събрах така.

                          Двигателя заработи белият пушек изчезна и престанах да наливам и масло при всяко зареждане на бензин.

                          Така че , малко по голяма хлабина на канала на сигмента едва ли е от такова значение.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна сегменти

                            На Шкодата повечето масло влизаше покрай стеблата на клапаните, защото нямаха гумички, а направо дупка в чугуна, това беше водачът на клапана.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна сегменти

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              На Шкодата повечето масло влизаше покрай стеблата на клапаните, защото нямаха гумички, а направо дупка в чугуна, това беше водачът на клапана.
                              Не знаех че са без гумички защото не съм правил клапани. Това ми беше първата и последна Шкода до сега, а и както писах по горе отворих я с огромен младежки ентусиазъм и почти без опит е и успях да я събера и то пред блока на паркинга.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X