Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов от каяк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Риболов от каяк

    В Бг ще съм си през август . Аз съм от Дългопол , може да си направим посещение на Цоневския . А иначе ето и моята играчка :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060912.jpg
Прегледи:1
Размер:641.4 КБ
ID:5592810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060908.jpg
Прегледи:1
Размер:748.4 КБ
ID:5592811Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060910.jpg
Прегледи:1
Размер:706.4 КБ
ID:5592812Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060911.jpg
Прегледи:1
Размер:676.8 КБ
ID:5592813

    Коментар


    • #17
      От: Риболов от каяк

      Уоу, много "изложбено" изглеждащо оборудване. Харесва ми и бих искал и моите такъми да изглеждат така. За съжаление още не съм намерил начин да го постигна.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #18
        От: Риболов от каяк

        От скоро имам мерак да пробвам сома на кльонк но ми се струва доста особена тая работа. Търся си майсторан със свободно време и съм готов да си платя за уроците. Сомски такъми и каяк си имам. Умения никакви
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #19
          От: Риболов от каяк

          То другото долу горе ясно , проблема е със свободното време . Децата са ваканция през август , имам месец за всичко плаж ,риба и т.н. Мисля да направя поне две или три , тридневни посещения . Практикуваме с приятели риболов на бяла на влачене , и сом на кльонк . Като ти е мерак ще ти покажа какво и как , а това с плащането е глупост .

          Коментар


          • #20
            От: Риболов от каяк

            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
            То другото долу горе ясно , проблема е със свободното време . Децата са ваканция през август , имам месец за всичко плаж ,риба и т.н. Мисля да направя поне две или три , тридневни посещения . Практикуваме с приятели риболов на бяла на влачене , и сом на кльонк . Като ти е мерак ще ти покажа какво и как , а това с плащането е глупост .
            Сега видях къде живееш. В понеделник ще съм в Бремерхафен за една вечер. Мой приятел има къща на брега на реката и смятаме да тормозим щуките и ракията. Ако имаш време може да се видим и да обсъдим августовския кльонк
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #21
              От: Риболов от каяк

              А.. Tarpon 120

              Имам такъв (само, че 2011 г. модела) който е със Slidetrax !

              Живот и здраве като се прибереш може да чукнеш да направим един сомски риболов заедно

              Коментар


              • #22
                От: Риболов от каяк

                Като се организирате за риболов, пуснете съобщение тука. Имаме 2-местен каяк Севилор. Ако сме в Бг, ще дойдем да "кльонкаме"
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Риболов от каяк

                  Привет, някой успя ли да осъществи риболова с каяк. Мнения, емоции, снимки. Ще се радвам да получа информация.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Риболов от каяк

                    На яз. Цонево с голям мерак за сом на кльонк с карбонова сопа. Излезе гръмотевична буря... На сутринта се оказа, че батерията на сонара е умряла та на тролинг 2 костура, една бяла и 2 изтървани бели.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08150.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5612521

                    На Дунав срещу остров Пожарево. На кльонк, на дъно, на блесна - нищо.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08245.jpg
Прегледи:2
Размер:220.7 КБ
ID:5612522

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08246.jpg
Прегледи:2
Размер:268.6 КБ
ID:5612523

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08248.jpg
Прегледи:2
Размер:123.9 КБ
ID:5612524

                    Въпреки всичко доволен
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Риболов от каяк

                      Благодаря за инфото. Дано времето се успокои, че и хищника повече ще върви. Поздрави.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Риболов от каяк

                        Да съживим малко темата с малко снимки от последната ни риболовна ваканция

                        Както всяка година, така и тази решихме да се съберем и да се позабавляваме с каяците във Vourvourou. Събрахме се хора от София, Пловдив и Бургас. Нашият керван тръгна от софия, като се наложи да спрем няколко пъти да презаредим, едни зареждахме гориво, други мляко






                        Първата ми задача беше да сглобя двете бебешки кошарки и количката на бебетата, след което се заех със сглобяването на тримарана.





                        Колегите започнаха да идват на групички:



                        Групата от Пловдив беше най-голяма



                        Дворът на къщата, която бяхме наели заприлича на фабрика за тримарани:



                        Въоръжен до зъби, като нов герой от комиксите на Marvel - Kayakman



                        Още в първите десет минути имах хубав удар на тролинг. Оказаха се три паламуда, което беше добър знак.




                        Равносметката беше десет риби за малко повече от час. Вечерта събрахме уловите от нашата и лодката на Боби и нахранихме всички в лагера


                        На вторият ден решихме да си пробваме късмета на slow jigging и да сефтосаме новите такъми.



                        Хубавото на тримарана е, че можеш да ловиш риба изправен, без да пазиш равновесие.



                        На вторият спот, който си бяхме набелязали имахме няколко бързи удара на дребни рибки, след което заковах един много хубав скорпид.







                        Дойде момент, в който кълването спря и се засилихме към залива на тролинг.







                        На следващият ден твърдо бяхме решили да наблегнем на джига, като тролихме само докато стигнем до скаличката, която си бяхме заплюли. Първата риба на тролинг беше един доста едър сафрид, който налетя на 9см. воблер.



                        Всички каяци бяхме оборудвани с морски радиостанции, да можем да обменяме информация къде и на какво кълве. Оказа се, че почти всички тролихме с един вид воблер, Yo Zuri cristal minnow deep diver (9см. цвят сардина)


                        Колегата Камен забоде едно малко зъбарче на тролинг, което пуснахме да расте и да извика баба си за отплата





                        Продължихме до скалата и заклатихме като бесни. На второто пускане малко след, като отлепих пилкера от дъното ми удари нещо хубаво. Истинско удоволствие е да вадиш хубава риба с фин такъм. Оказа се майката на малкото зъбарче, което пуснахме по-рано (точно 2кг.)







                        Последваха удари на някакви по-дребни риби, които се оказаха добри за скарата



                        Вечерта бях посрещнат с почести на масата



                        Очертаваше се една доста богата вечеря:



                        За скарата се грижеше единият от собствениците на къщата, в която се бяхме настанили. Човекът си беше майстор, сложи по-дребните риби близо до жарта а големите високо, да не изгарят. Толкова топло посрещане не съм имал никога. Двамата домакини всяка вечер се грижеха за скарата, сервирането, отсервирането и миенето на чиниите. От нас се искаше само да носим риба, пържоли и каквото искаме да ни се сготви.





                        Видяхме откъде идва името “Зъбар” на тази вкусна риба




                        Следващите два дни отново клатихме, но без някакви особени успехи, но в лодката на Румен не беше така. Там ковнаха един зъбар 3кг.




                        Ето няколко снимки и на колегите в действие:





                        Самолетоносачът на Иво и една от жертвите му












                        За съжаление всичко свърши и се прибрахме отново в родината. Следващата ни риболовна ваканция ще е чак на есен, вероятно ще сме в къмпинг Thalatta.


                        P.S. информация за хората с лодки. Последният ден имаше проверка от Coast Guard на един RIB, който беше на наши приятели. Хората го провериха за документи, оборудване и застраховка. За късмет човекът си имаше всичко. Проверяващите видяха и каяците ни, по които имаше повече рибарско оборудване отколкото по гументата лодка, но изобщо не се трогнаха и не ни питаха за никакви документи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Риболов от каяк

                          Чудесно, браво Велине. Добре сте си изкарали, поздрави.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Риболов от каяк

                            Ако имаш време за есенната сбирка, заповядай. Предполагаемите дати са от 18-ти до 27-ми септември - Thalatta Camp.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Риболов от каяк

                              Браво! Къде се случва това ?
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Риболов от каяк

                                Майските срещи ги провеждаме във Вурвуру, което не се слави с много риба, но за скарата е повече от достатъчно. Иначе есента по традиция сме в къмпинг Thalatta, който е в непосредствена близост до Каламици. Обикновено сме около 20-30 човека, което прави веселбата още по-голяма. Всеки води жени, деца, баби и каквито домашни любимци има

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X