Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за автоматик-смяна ( ISUZU D-MAX 2007)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за автоматик-смяна ( ISUZU D-MAX 2007)

    Пускам тази тема за мнения и препоръки относно смяна на масло на автоматична скоростна кутия.
    Автомобила е ISUZU D-MAX 2007, предстои смяна след 4хил км.
    Какви марки и какви характеристики
    В момента съм с Pennzoil, но не знам това ли е доброто масло а и не знам дали го има в България
    Съвместими ли са и другите масла , знам само че остава голяма част от старото масло при смяна
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

  • #2
    От: Масло за автоматик-смяна ( ISUZU D-MAX 2007)

    няма ли собственици на Исузу или на коли автоматик ?
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

    Коментар


    • #3
      От: Масло за автоматик-смяна ( ISUZU D-MAX 2007)

      има...
      Pennzoil е марка масла, трябва да разбереш А/Т на исузуто ти с какъв тип масло е Dextron 3 или друго... и да си купиш правилното масло по тип а не по марка.
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        От: Масло за автоматик-смяна ( ISUZU D-MAX 2007)

        Бих ти препоръчал да си вземеш масло от TOTAL, за автоматични скорости, поне ще си сигурен за произхода. Но не от магазин, а директно от техен офис. Аз вече 5-6г не ползвам други продукти. Моята не е с автоматични скорости и слагам от това масло за хидравликата на кормилното. Вчера го смених и забелязах, че за изминатите километри почти не се е променило като цвят, вискозитет и т.н.
        Предплогам, че и друга марка масло да сложиш, всичко ще е наред, единствено трябва да си сигурен, че маслото е оригинално на самия производител по опаковка.
        Ето това са препоръчителните масла по книжка:
        ISUZU GENUIBE - BESCO ATF III, ATF II
        SHELL - SHELL DONAX TG(DEXRON III)
        ELF - ELFMATIC G3(DEXRON III)
        TOTAL - TOTAL FLUID AT42(DEXRON III)
        CASTROL - TQ DEXRON III(DEXRON III)
        BP - AUTORAN DX3(DEXRON III)
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          От: Масло за автоматик-смяна ( ISUZU D-MAX 2007)

          Благодаря ти!
          Мисля че последното което ми наляха бе Dexron IV това значи ли че трябва пак да е Dexron IV или може да е от споменатите ?!
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X