Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо JEEP е номер 1 :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Защо JEEP е номер 1

    http://www.roughcountry.com/gears/je...0HP35488M.html Това решава проблема с по - големите гуми
    Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
    NV 231 - COMMAND-TRAC
    3" lift

    Коментар


    • #62
      От: Защо JEEP е номер 1

      Първоначално публикуван от vancho85 Преглед на мнение
      http://www.roughcountry.com/gears/je...0HP35488M.html Това решава проблема с по - големите гуми
      Смело... иии колко големи гуми мислиш да сложиш на дана 30/35? Щот нали се сещаш, че колкото и да променяш короните и пиньоните - полуоските са същите
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #63
        От: Защо JEEP е номер 1

        Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
        A за Комадера много ме кефи ей този клип.
        Не ме интересува дали е най-добрата 4x4 система или дали джипа е добър, просто за заводски формат и моите виждания и опит ме впечатлява.
        Стига бре, това има по 10 сантима (макс) ход на гумите - загледай се...
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #64
          От: Защо JEEP е номер 1

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          Стига бре, това има по 10 сантима (макс) ход на гумите - загледай се...
          Не е сигурно,че са и толкова.Игати смешния джип.Спокойно могат да му заварят мостовете,ходовете ще бъдат същите.

          Коментар


          • #65
            От: Защо JEEP е номер 1

            Артикулациите на окачването на Командер са 39см. Не са много, ма не са и 10.
            За сравнение на второто Гранд Чероки са 52см.

            пс.
            Дана-30 е здрав диф, търсете проблема другаде.

            Коментар


            • #66
              От: Защо JEEP е номер 1

              Така оплюваната ДАна 35 държи на вранглера 5,2 с 20'' джанти и Гогоси който се състезава с поршета по София Малките гуми и цял мост е много лоша комбинация, ванката с 29ки мина с зор, Цскато мина като по жълтите павета с 33ките, аз с 235/75 невъзможно беше, увисвах безпомощно. Моя Черок е така 3'' вече с 31ци( още не сложени ) . Кормилната кутия комплекта е 18$ около 40-50лв с доставката, маркуча за високо налягане е 18$ също и ремонта на всичко + частите за хидравличната помпа 70лв. Дана 35 може да се преоборудва с такива нещица май се води Супер Дана или от сорта и на здравина го докарвала като на 44.

              Коментар


              • #67
                От: Защо JEEP е номер 1

                Проблема не е в дифа, а в полуоските и каретата, ако говорим за мостове. Друг проблем са слабите носачи (на странично натоварване/усукване ги няма никакви). Отделно от това фабричните кардани са слаби...

                Коментар


                • #68
                  От: Защо JEEP е номер 1

                  Доколкото знам Супер Дана в комплекта дават и полуоските всичко ама е една цифра. Карданите мелят карета ако се прекали, ама са по 11лв Странното е че за сега на Гогоси е с карданче от незнам какво ама е смешно малко и деяни, по-скоро карданите се чупят от Парттайма или при прекален лифт, както Чочо го смля карето докато вадеше Цскато като падна от моста

                  Коментар


                  • #69
                    От: Защо JEEP е номер 1

                    Момци проблемУ не е У жипа а У ШаФиОринО
                    878511557

                    Коментар


                    • #70
                      От: Защо JEEP е номер 1

                      Така оплюваната дана 35 издържа цял ден с 5,2ка двигател и 35ци гуми , нещо май не е толкова зле да и се невиди А Гогоси определено не мисля, че има милост към Джипа си

                      Коментар


                      • #71
                        От: Защо JEEP е номер 1

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Стига бре, това има по 10 сантима (макс) ход на гумите - загледай се...
                        Виждам, че са му къси ходовете, нищо не казвам затова. Кефи ме самата система и начин на задействане. Липсата на ходове видно я компенсират блокажите. Той командерът май е с независимо окачване. Мисля, всички джипки с независимо окачване са с по-къси ходове, освен Дакар версииите явно, но там е съвсем друго.
                        От новите модели кой има добри ходове? Всички стават все по street насочени, с акцент върху стабилността при висока скорост и комфорта.
                        Командера не си го представям на форумните хард разходки, просто става за деня в бъдещето в който ще забранят офроуда и ще може да позлваш какъвто и да е джип както на клиповете - разни полянки и рампи. Това е. За в Германия и Холандия е отличен примерно. Там не ти трябват ходове, нито рошави гуми - няма къде да ги позлваш.
                        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                        0888/00-55-37

                        Коментар


                        • #72
                          От: Защо JEEP е номер 1

                          Е - поне един е признал за малките ходове.
                          Иначе - да се изкажа и аз кат старец - не отива към добро света - я какви късоходови жипки праат веке...
                          Затва - караме си старите куруби и НЕ обясняваме кой е номер 1. Просто се радвайте на каквото имате, щот и без тва сте последни собственици
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Защо JEEP е номер 1

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Затва - караме си старите куруби и НЕ обясняваме кой е номер 1. Просто се радвайте на каквото имате, щот и без тва сте последни собственици
                            Дам, правилно
                            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                            0888/00-55-37

                            Коментар


                            • #74
                              От: Защо JEEP е номер 1

                              Така си е спор няма, но реално хората които са клиенти за солиден истински джип стават все по-малко, болшинството си купуват джип за имидж и да си начешат комплекса за малоценност, на 90% от притежателите на "джип" им е достатъчно предно предаване с тракшън или от сорта. Малко са идиотите като нас, който да се радват с други като тях цял ден в калта или цял ден в гаража омазани в масло, просто ние сме едно отмиращо поколение, което ще бъде заместено от Бибъровци и други джъстини и тем подобни същества с неопределена полова принадлежност, а машините ни ще бъдат заместени от разни безполови "джоукчета" и тем подобни. НАдявам се сина ми да го запаля и него и да израстне един истински мъж да наследи и черока и крайслера и тойотата и винаги да има тук таме масло под ноктите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028921696.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5423386

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X