Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

    Моля по-учените глави във форума да коментират това:http://news.discovery.com/space/warp...ss-120917.html

    Ако е вярно и работи, то много скоро дори и далечния космос, ще се превърне в "заден двор" на човечеството (ако не се самозаличим преди това де...)!

  • #2
    От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

    Яко бълбукаторски ми звучи.

    Коментар


    • #3
      От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Яко бълбукаторски ми звучи.
      До колкото аз разбрах, теоретично принципа е известен отдавна като възможен но се е смятал за прекалено енергоемък, а сега твърдят, че е възможно нещата да се случат и с по-малко енергия, до степен на релна практическа употреба?!!! Все пак източника може да се счита за сериозен (не е вестник Шок, все пак).. Кое те съмнявя в цялата работа?!

      Коментар


      • #4
        От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

        Ами съмнява ме това, че принципът не ми е известен на мене. За сметка на това са ми известни много неща, които пречат на подобен план. "Екзотичната материя", необходима за реализация на нещото, също някак не добавя достоверност.

        Ето ти от свързаната статия:
        "Of course, a warp drive is a purely theoretical device at this stage, and no evidence exists that indicates that a warp drive could actually be built," Dr. Obousy told Discovery News. "There are, however, some research papers which lay down a mathematical and physical framework for how such a device might function, given the convenient caveat of a 'sufficiently advanced technology.'"

        Коментар


        • #5
          От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

          п.п. да не си помисли някой, че отричам напълно възможността да се направи каквото и да било. Просто ми е известно защо е крайно малко вероятно да успеят така. В познанията ни за света, в който живеем, има доста пукнатини, но определено не там, където тези юнаци бият кирките.

          Коментар


          • #6
            От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Яко бълбукаторски ми звучи.
            Ето ти още един "булбукатор" успешно тестван в лабораторни условия:http://hicomm.bg/space/nasa-s-uspesh...na-vakuum.html

            Коментар


            • #7
              От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

              Да продължават да тестват. Почвам да разбирам защо администрацията иска да прави реформи там.

              Коментар


              • #8
                От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Да продължават да тестват. Почвам да разбирам защо администрацията иска да прави реформи там.
                Да ама утре от "Зона 51" като пуснат НЛО-та в серийно производство - ще кажат, че технологията не е извънземна, а са си я разработили сами, опитвайки различни подходи и концепции преди това...

                Коментар


                • #9
                  От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                  Нека пуснат, ще се радвам на научен и технологичен напредък независимо дали е "честен" или не.

                  Едно време в "широкия СССР" (т.е. и у нас) минаваше номерът да пуснеш статийка в научно списание, нагло преписана някъде от запад и никой да не се усети (или поне да се направи че не се е усетил). Лошото на този процес е ясно кое е, хубавото е че "узаконяваше" ползването на някое и друго важно постижение на науката. Чисто теоретично допускам да е вървял и обратният процес ама пусто нямам данни по въпроса.

                  В този ред на мисли, въпреки тежкия компромис със самочувствието на човечеството, нямам нищо против да се ползват постижения на науката или цивилизацията от Марсианците, Тау-Китиянците или Андромедианците.

                  Но засега нищо такова не се случва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                    Ясене, работата е много забавна и интересна и предизвиква огромно внимание и интерес.
                    Първо, този двигател много е прост и евтин, всеки очаква нещо супер сложно, а той е елементарен.
                    Второ, противоречи на всички закони и принципи, обаче измерванията показват че работи.
                    Тук и е забавното, всички се опитват да открият грешка в меренето и анализа на данните.

                    Последно историята показва че много големи открития са станали случайно и са супер прости, това човърка и занимава физиците да ровят в темата.
                    И ние така ще следим с любопитство какво ще излезе

                    Коментар


                    • #11
                      От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                      Тези от HiComm са превеждали меко казано със задниците си. На практика двигателя може да се оприличи с това на човек седнал в кола на свободна скорост, който се люшка вътре напред назад - извършената от него работа придвижва колата напред, макар и крайно неефективно - в това отношение нарушени закони няма... май Само дето силицата му е много слаба - не знам дори дали доближава тази на ионния двигател, който е страшно слаб.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                        Дедазнам... може и да става, може и "въображаемата вакуумна квантова плазма" да е голяма работа, ама мили хора, нали не смятате, че магнетрона работи без да си плаща сметката към ЧЕЗ ? По скоро ще вържем черна дупка на поничка (най-най-първия линк) отколкото съвсем да не си платим сметката... И моля без подмятания, че някои по-тъмнозелени приятели успяват. (това с ЧЕЗ и неплащането) - не е европейско .
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                          То цялата идея на галимацията е да се създаде двигател без използването на реактивен мат'рял. Демек да си харчи ток, но да не се налага да си носиш това дето ще го изхвърляш изотзадзе с теб при излизане в орбита, щото... скъпо. Да се качи горе ядрен реактор и да се използва ведно с хора на борда е осъществимо, стига да има смисъл - такъв засега просто няма. Чел съм за военни сателити имащи реактор без защити, ама там е друга бира.

                          Засега според публикуваните резултати при 2,5КW използвана енергия тласъка е 720mN - не може да мръдне дори чаша с вода в безтегловност... Камо ли себе си

                          ПП - Попрочетох малко за йонните двигатели - първите разработки са имали тласък 920mN при консумирана мощност 2,3кW. По-новите разновидности хапват 250kW за 2500mN.
                          Последно редактирано от swartalf; 08-05-15, 11:59.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                            Колеги! Тук става дума за "принцип на действие", а не за "КПД"... Напълно възможно е днес да имаме "нов принцип на действие" и липса на "адекватна технология и материали" към днешна дата, водеща до незадоволително "КПД" от икономическа гледна точка...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                              То в такъв случай едно обикновено фенерче също е "революционен двигател за космически кораби" - носиш си само батерия и резервна крушка. Даже има и рисунки... опс. "идейни проекти". виж. фотонен двг.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X