Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    ... противоречи на всички закони и принципи, обаче измерванията показват че работи.
    Тук и е забавното, всички се опитват да открият грешка в меренето и анализа на данните.

    Последно историята показва че много големи открития са станали случайно и са супер прости
    Може ли пример за такива открития, които да ПРОТИВОРЕЧАТ на досега известни принципи - и то не в краищата, а насред приложното им поле?

    Прочее, те затова и се борят да намерят грешката. Така или ще я намерят (залагам кило банани за конкретния случай) или ще открият къде досега известните принципи са криво приложими.

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    ... нали не смятате, че магнетрона работи без да си плаща сметката към ЧЕЗ ?
    Токът в космоса е с няколко порядъка по-скъп от този на ЧЕЗ, но все пак много по-евтин от вещество, което да се носи за целите на реактивна тяга. То затова и съвсем работоспособни космически апарати ги бракуват като им свърши "горивото" въпреки че всичко друго си работи.

    Коментар


    • #17
      От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Може ли пример за такива открития, които да ПРОТИВОРЕЧАТ на досега известни принципи - и то не в краищата, а насред приложното им поле?....
      Фотоефекта?

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Тук и е забавното, всички се опитват да открият грешка в меренето и анализа на данните. ..

      Кой за каквото учил/зубрил
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #18
        От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Фотоефекта?
        Противоречи на кое?

        Коментар


        • #19
          От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

          На всичко с което са си обяснявали светлината, че и част от тоците и металите - бил е напълно необясним май повече от 20 години. От там почва Планк, а довършва? Айнщайн.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #20
            От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

            Необяснимо е едно. Обяснимо само с крива сметка е съвсем друго.

            Коментар


            • #21
              От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

              Ясене?



              П.П. Човека все още е жив и здрав, и живее в краен панелен софийски квартал...
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-11-15, 12:51.

              Коментар


              • #22
                От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                За съжаление доктор Найденов почина преди години.

                Правеше доста неща, но след като ликвидираха лабораторията, нямаше къде да работи.

                Ето малко информация, доста коректна е.
                Последно редактирано от Веско; 12-11-15, 13:18.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #23
                  От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                  Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                  За съжаление доктор Найденов почина преди години.

                  Правеше доста неща, но след като ликвидираха лабораторията, нямаше къде да работи.

                  Ето малко информация, доста коректна е.
                  Жалко. Моето инфо бе, че още е жив и живее в Младост. Дали тайната е умряла с него..?!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                    Много от технологиите си заминаха с него. Но има ученици, които знаят доста неща.

                    В България няма място за хора с нестандартно мислене, няма кой да ги цени и им използва опита. Не че по света се намират, ама поне има кой да ги слуша и разбира.

                    Ако става въпрос за водата, това за него беше като шоу, детска игра - доста скъп излизаше все пак катализатора.

                    Истинската ценност за всички бяха технологиите за свръхчисти лекарства - там беше ненадминат. Има много патенти, но технологиите си ги пазеше.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #25
                      От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                      Много от технологиите си заминаха с него. Но има ученици, които знаят доста неща.

                      В България няма място за хора с нестандартно мислене, няма кой да ги цени и им използва опита. Не че по света се намират, ама поне има кой да ги слуша и разбира.

                      Ако става въпрос за водата, това за него беше като шоу, детска игра - доста скъп излизаше все пак катализатора.

                      Истинската ценност за всички бяха технологиите за свръхчисти лекарства - там беше ненадминат. Има много патенти, но технологиите си ги пазеше.
                      Виждам, че си запознат добре. Ще ми разказваш на по бира...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Научен и технологичен пробив, или само така ми се струва..?!!

                        Negative.

                        За горящата вода - досега не е измислен катализатор който да повлиява на възможността да протече дадена химична реакция. На скоростта - да, включително да я ускори с 10 порядъка. Но което е енергетично неизгодно си остава неизгодно. И толкова.

                        И ако някой ден някой измисли такова нещо, думата няма да е катализатор.

                        За цис-платината (с която този човек е известен) и другите патентовани изобретения е показателно че има само патенти. Няма публикации, няма пазарно реализирани неща, няма дори смислени демонстрации. Конкретно за цис-платината съм слушал доста цветен разказ за демонстрация как се получава (1992г примерно). По-късно подобни неща чух от станалите известни напоследък инвестиционни балони за студен синтез.

                        По какъв начин Стефан Найденов е влязъл под кожата на Тодор Живков не зная, но в крайна сметка бурната му кариера му рязко приключва с падането на Първия.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X