Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся LED крушка за фенер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся LED крушка за фенер

    Ксеноновите крушки се доближават по ефективност до светодиодите . ~3000 лумена при 35 вата е ксеноновата, мощните високо ефективни 10 вата диоди са по ~ 1000 лумена.

    Коментар


    • #17
      От: Търся LED крушка за фенер

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Ксеноновите крушки се доближават по ефективност до светодиодите . ~3000 лумена при 35 вата е ксеноновата, мощните високо ефективни 10 вата диоди са по ~ 1000 лумена.
      Ксеноновите крушки с нажежаема жичка, НЕ СА като ксеноновите HID крушки в автомобилните фарове. И са мноооооого далеч от диодите като ефективност.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Търся LED крушка за фенер

        А, т'ва "incandescent" ми убягна . Но да - абсолютно съм съгласен.

        Коментар


        • #19
          От: Търся LED крушка за фенер

          А какви са тези "фенерни" лампи с криптон?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Търся LED крушка за фенер

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            А какви са тези "фенерни" лампи с криптон?
            Криптон, ксенон, квот' се сетиш. Идеята е да се набута газ с максимално ниска топлопроводност, намалявайки топлинните загуби. От което лампата свети повече с по-малко ток, защото повече топлина отива за греене на жичката, вместо да топли времето навън, което си е чиста загуба. По-скъпи са, щото газа е по-скъп. Аргона е в пъти по-евтин, ама и в пъти по-топлопроводим от ксенона например.

            ...ама това са дърти неща от миналото. Към момента - или диоди, или HID ксенон. Другото харчи много, а свети малко.

            Аргона е с топлопроводимост 17.72x10-3 W·m−1·K−1
            Криптона е с топлопроводимост 9.43×10-3 W·m−1·K−1
            Ксенона е с топлопроводимост 5.65×10-3 W·m−1·K−1
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Търся LED крушка за фенер

              Маглайт-а е с криптонова крушка - на вид е с нажежаема жичка.

              Тъй като и аз имах такава дилема преди 2-3 години - за маглайт има много хубави тунингови крушки на terralux. Пример.

              Единствената забележка към светодиода е, че е студено бял. Хубавото освен всичко останало е, че се запазва възможността за фокусиране.

              За по-силно осветяване има ТОВА. Него не съм го ползвал.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #22
                От: Търся LED крушка за фенер

                Да,60 кинта,даваш още 20 и го взимаш готов диоден и свети та се цепи,имат серия 3 размера и са доста добри.Това горе е кукла от скъпите,Барби един вид.

                И тук евтино и добро не се намира,намерете такова и ги правим милионери до утре сутрин,Мага е фенера на Щатите,продава се къде ли не и е прост като тухла,половин Америка това ползва и 99% са с тъпата стара крушка.Някой ако измисли евтино и добро ще на дипли милиони клиенти за нула време.

                Да ама Не
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Търся LED крушка за фенер

                  Benzboss-e, така е, не го оспорвам. Всеки решава за себе си. И за моя вкус заместителя с 3-те светодиода е малко солен.

                  Не отричам и новоизлезлите китайци, които светят няколко пъти по-силно от крушката, която съм посочил, но те си имат други недостатъци. Нека ги видим дали ще работят след 3 годишна експлотация.

                  Офтопик: Друга много полезна добавка на маглайта са конвертори 2хАА>D батерия с два eneloop-a вътре
                  Георги Гатев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся LED крушка за фенер

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:517MkvkUHyL._AA1100_.jpg
Прегледи:1
Размер:28.5 КБ
ID:5463799
                    http://www.amazon.com/MagLite-ST3D01...ef=pd_sim_hi_2

                    26 долара с безплатна доставка като за мен,на двойно повече пари трите диода.Ако го погледнеш от тая гледна точка не малко солен ми си е направо двойно на цената на цял готов,нов фенер.За да ни накарат да кликаме или да се замькнем до магазина ще им се наложи да падне на 5-10 кинта на крушка и да цепи мрака,за 26 цлицам от тука и утре е пред прага.

                    Скапана работа,гадория някаква,никой не ще да го измисли и го ползвам за чук и си подпирам колата с него като сменям накладки,по-евтин от подпирачката е мамка му желязо.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X