Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся LED крушка за фенер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся LED крушка за фенер

    Здравейте,

    Търся си LED крушки за няколко фенера. Единият е челник, а другият е MAGLITE 3D. Оригиналните ктушки са с този цокъл:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:115-1025 PR3 Flashlight Bulb sm.jpg
Прегледи:1
Размер:37.4 КБ
ID:5985670
    За Маглайта открих една крушка, но цената й е около 40лв, което хич не ми допадна .

    Някой дали знае от къде може да се намерят такива LED крушки на по-народни цени:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:China_LED_flashlight_bulbs_use_for_Mag_lite2010514851272.jpg
Прегледи:1
Размер:19.2 КБ
ID:5985671

  • #2
    От: Търся LED крушка за фенер

    Ако ти се занимава да си я донаправиш - виждал съм в магазините за електронни компоненти Елимекс 3 ватови светодиоди на цена 4 лева. Ще трябва и малко да моднеш фенера така, че да може светодиода да се охлажда адекватно, защото при прегряване му се скъсява живота.

    Коментар


    • #3
      От: Търся LED крушка за фенер

      И аз търся,че и с мен половината континент.Все по някое време на някое място сме си купили по един или малко повече Мага и в момента се рови за евтина и добра крушка която да ги превърне в ЛЕД чудеса.Сзщата идея я имат около поне 80 милиона та голям зор,или е на цената на нормален фенер или свети куцо.

      Ако напипаш нещо кажи и аз да го барна.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Търся LED крушка за фенер

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Ако напипаш нещо кажи и аз да го барна.
        И аз търся за 5тица Маг.

        Коментар


        • #5
          От: Търся LED крушка за фенер

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          И аз търся за 5тица Маг.
          Само една ли, мисли държавнически и намери две че и моя прашлясва......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Търся LED крушка за фенер

            Ако обръщаш от не-led крушка към led - не е толкова просто. Трябва ти електроника да следи тока през светодиода. Ако тая електроника е в крушката цената от 40лв изглежда горе-долу адекватна.

            Разгледайте dx.com - търсете диоди на който има спецификациите. Аз от там си взех на cree мощни светодиоди (по 3 вата) с високо КПД и с топла бяла светлина (щото студената ме дразни) за по 3-4 лева бройката. Идват си монтирани на подложките даже, но си трябва допълнително охлаждане. А транспорта беше безплатен .

            Коментар


            • #7
              От: Търся LED крушка за фенер

              Като оправиш захранването на диода - ще си решил малкия проблем. После трябва по-големия с охлаждането, и двете неща ги казаха.
              А после ще стигнеш до там че пак няма да свети като хората, понеже оптика.
              Прожектора е правен като за уж сферичен източник на светлина, каквото е крушката с жичка. Значи около нея има параболично, или нещо такова огледало, а отпред може да има леща. Те и събират светлината която крушката разпилява навсякъде, и формират хубавия ярък сноп.
              Диода по принцип свети само напред, ако е по-особен - праща светлината пак напред, но може да е в пространствен ъгъл чак 120 градуса да кажем. Но това не ти позволява да използваш пълноценно рефлектора на прожектора, и ако отпред нямаш подходящ кондензор (значи особена леща) - съвсем няма какво да формира снопа.
              Някакъв палиатив е диод с нарочна разсейваща призма. Значи корпуса му да не е изпъкнал напред като обикновенната лампа, ами вдлъбнат на конус. Примерно така:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:53306d1319442050-p1267189.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5462276

              Такова нещо уж върши някаква работа, но лошо. Така че ако искаш да тунинговаш фенера - искай от производителя му да го направи сам. Задачата хич не е тривиална, понеже става дума за принципиално друга елементна база.

              Коментар


              • #8
                От: Търся LED крушка за фенер

                Стефане, бошинството диодни крушки, дето са за фенер, би продават със все лещата и рефлектора в тях си. Тоест, преставаш да разчиташ на оптиката на фенера. Но пак си е половинчато решение.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся LED крушка за фенер

                  Не половинчато, а третинчато решение се явява. Той рефлекторът има размери и те са нарочно и в съотношение с размера на светещото петно в лампата правят разпределението на светлината отпред. Диод с толкова малко светещо петно като тия крушки има, ама свети колкото да го забележиш него, а не да забележиш нещо на светлината му. За да получиш същия сноп, на диода рефлекторът трябва да е малко по-голям. С лупа е още по-зле положението, то ако с лупи ставаше, нямаше всичкото осветление да е с рефлектори.

                  Т.е. ще свети някак, ще пише на него Маг-незнамсикво, ама ефектът ще е като евтини ксенони на Гоуф с мръсни фарове.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся LED крушка за фенер

                    Що се занимавате с глупости ?
                    - 18лв - китаец с CREE Q5 + регулираща се леща. Батериите са 3.7В, литиево йонни. Фенера има зарядно 220в + такова за кола. Е наистнина не е Маг..., ама е бюджетен варянт

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся LED крушка за фенер

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...Т.е. ще свети някак
                      Ми там е работата че това "някак" често е по-добре от същия фенер с нормалната си крушка, или поне е сравнимо, въпреки компромисите. При това без да споменаваме разликата в харча на батериите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся LED крушка за фенер

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ми там е работата че това "някак" често е по-добре от същия фенер с нормалната си крушка, или поне е сравнимо, въпреки компромисите. При това без да споменаваме разликата в харча на батериите.
                        Говорим за Маг, или нещо бъркам?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся LED крушка за фенер

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Говорим за Маг, или нещо бъркам?
                          Ето ти го MAG-а нагледно:
                          http://www.youtube.com/watch?v=HZXHPvpt5jw

                          Забележи че и пичата въшка свети по-добре от обикновения.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся LED крушка за фенер

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ето ти го MAG-а нагледно:
                            http://www.youtube.com/watch?v=HZXHPvpt5jw

                            Забележи че и пичата въшка свети по-добре от обикновения.
                            А ето и коментар пак там:
                            Every video I've ever seen comparing the incandescents and the LED's, they have completely different results than the one's I've ever owned.
                            Our incandescent lights have always been super bright. We can see clear down to the end of our yard plain as day... it's over 400ft away... whereas on the videos, they extremely dim and pathetic looking. Not even useable.
                            The LED's we've owned... you can barely see a ft in front of you... whereas on the videos, they're extremely bright and useful.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся LED крушка за фенер

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              ...incandescent lights...
                              ...super bright...
                              Това някаква странна форма на хумор ли е?

                              То не че не може де, ама колко свети 5 ватова крушка можеш и сам да си представиш. Дори да е с ксенон вътре вместо аргон.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X