Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторен трион проблем при запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моторен трион проблем при запалване

    Здравейте имам много неприятен проблем с моят моторен трион който е марка Stihl.
    Не е пален от известно време ( няколко месеца ) заредих си го с масълце и бензин и след
    2рото или 3тото дръпване запали и като подадох газ няколко пъти да събудя комшиите щилката започна да глъхне едно такова,
    подавам газ пак глъхне и сякаш всеки момент ще угасне...... и .... угасна интересното е че не го прави по едно и също време
    Утре ми се налага да върша работа с нейна помощ и с риск да прозвучи малко глупаво би ли се оправила ако я по припаля няколко пъти по различно време..... възможно ли е този проблем да е породен от дългата почивка на машинката

  • #2
    От: Моторен трион проблем при запалване

    най вероятно точно почивката е в основата на проблема,опитай да я запалиш и да поработи на празен ход , може да са се втвърдили или залепнали клапанчетата в карбуратора ,така има малък шанс да се опрвят нещата ако ли пък неще ,излишно е да казвам ,май се сещаш,в сервиза.

    Коментар


    • #3
      От: Моторен трион проблем при запалване

      А смукача върнахте ли го, след като позагря?

      Коментар


      • #4
        От: Моторен трион проблем при запалване

        Опитай се да го запалиш,следвайки стриктно инструкцията.И бензина не е смесен с маслото от няколко месеца,нали?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Моторен трион проблем при запалване

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          А смукача върнахте ли го, след като позагря?

          За съжаление, съфорумника не сподели модела, но смукача се връща автоматично при подаване на газ. След като е работила безпроблемно преди, то единственото нещо което й пречи да работи сега е старият бензинът. И без това е с лошо качество, а и отделно престоял в карбуратора може и да е направил проблема.

          Изсипете старият бензин, отвийте свеща и почистете я. Сипете нова смес, няколко пъти издърпайте стартерното въже, завийте свеща, запалете и както написаха горе, оставете я да поработи малко на място. Предполагам проблемът ще изчезне.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #6
            От: Моторен трион проблем при запалване

            Имам моторна коса Партнер, която паля веднъж на 1-2 години, че тавряз малко ме мързи...Моторът пали и работи яко, жалко, че не може да коси сама...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X