Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

    Здравейте,
    Време е да си купя ново возило и се спрях на Хонда ЦРВ 2 генерация.. Искам да получа повече информация за нея относно поддръжката, какви плюсове и минуси има. Спрямо 1 генерация дали си заслужава повече?
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

    Здрасти, аз не карам втора генерация обаче бих коментирал защо бих и защо не бих си купил такава.
    1. Бих я купил защото има страхотен и здрав дизел, беше печелил награда на годината даже. Отзад петата врата е една обща, а не две като при първа серия. Общо взето с това се изчерпват нещата при мен. Може би да добавя и, че 2 е повече от 1.
    2. Не бих я купил защото ми е по-грозна визуално от първа серия. Предполагам, че и като всяко по-ново и усложнено нещо, шансът да се обади повреда е по-голям. Първа генерация я водят най-проходима от всички, не знам доколко е вярно.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #3
      От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

      Здрасти и от мен!
      1.-Първо и не маловажно нещо при двете генерации са годинките /2-та е по-млада от 1-та /!
      2.-Втората генерация, има и добър,икономичен и надявам се здрав ,дизелов двигател!
      3.-2-та има и 6-степена ръчна скоростна кутия- много важна,полезна и даваща икономия на гориво 6-та скорост!
      4.-При 2-ра генерация , вече има една много важна екстра-стабилизираща система и тракшън контрол/VSA/-повярвай ми , много е полезна и е от голяма полза !
      5.-Променения дизайн , на петата врата при 2-та , е по-удачен от този при 1-та, - е вече при 3-та е най-удачен...!
      6.-При 2-ра ,вече има и круиз контрол,както и управление на музиката от волана-мулти функционален волан-трябва си , 21-век сме все пак!
      7.-Като цяло, 2-та е с по-съвременен дизайн , както отвън , така и от вътре /преди и на мен , на първо четене ми се видя по-грозна от 1-та, но сега я гледам по друг начин - даже на моменти, ми се вижда красива!
      8.- Като чели , 2-та е с малко по-голям обем от 1-та!
      9.- Естествено 2-та си има и някои недомислици и дразнещи неща /прекалено много пластмаса,неосветени бутони на волана и вратите,лесно горящи крушчици на бутоните на които ги има и т.н./,но такова е и положението и с 1-та , както и с всички марки , по-нови автомобили!
      10.-Не забравяй , че и при 2-та си има клас на оборудване и трябва да гледаш какъв екземпляр ще купуваш /екстрите/!
      11.-Естествено ,всичко е и на късмет-какво ще харесаш,какво ще ти се падне ,в какво състояние е, как е експлоатирана преди това и т. н. - отваряй си очите ,ти ще си я караш после!

      И за финал : преди и аз бях пред дилемата 1-ва , или 2-ра генерация , взех 2-та и ако сега трябваше да правя този избор , пак бих го направил! Естествено бих предпочел 3-та ,или 4-та ген.-но тогава, такива ми бяха възможностите!

      Успех в избора!
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #4
        От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
        Здрасти и от мен!
        1.-Първо и не маловажно нещо при двете генерации са годинките /2-та е по-млада от 1-та /!
        2.-Втората генерация, има и добър,икономичен и надявам се здрав ,дизелов двигател!
        3.-2-та има и 6-степена ръчна скоростна кутия- много важна,полезна и даваща икономия на гориво 6-та скорост!
        4.-При 2-ра генерация , вече има една много важна екстра-стабилизираща система и тракшън контрол/VSA/-повярвай ми , много е полезна и е от голяма полза !
        5.-Променения дизайн , на петата врата при 2-та , е по-удачен от този при 1-та, - е вече при 3-та е най-удачен...!
        6.-При 2-ра ,вече има и круиз контрол,както и управление на музиката от волана-мулти функционален волан-трябва си , 21-век сме все пак!
        7.-Като цяло, 2-та е с по-съвременен дизайн , както отвън , така и от вътре /преди и на мен , на първо четене ми се видя по-грозна от 1-та, но сега я гледам по друг начин - даже на моменти, ми се вижда красива!
        8.- Като чели , 2-та е с малко по-голям обем от 1-та!
        9.- Естествено 2-та си има и някои недомислици и дразнещи неща /прекалено много пластмаса,неосветени бутони на волана и вратите,лесно горящи крушчици на бутоните на които ги има и т.н./,но такова е и положението и с 1-та , както и с всички марки , по-нови автомобили!
        10.-Не забравяй , че и при 2-та си има клас на оборудване и трябва да гледаш какъв екземпляр ще купуваш /екстрите/!
        11.-Естествено ,всичко е и на късмет-какво ще харесаш,какво ще ти се падне ,в какво състояние е, как е експлоатирана преди това и т. н. - отваряй си очите ,ти ще си я караш после!

        И за финал : преди и аз бях пред дилемата 1-ва , или 2-ра генерация , взех 2-та и ако сега трябваше да правя този избор , пак бих го направил! Естествено бих предпочел 3-та ,или 4-та ген.-но тогава, такива ми бяха възможностите!

        Успех в избора!
        Колега, най много ме грабна с нещата дето съм маркирал в червено. Дай малко инфо от опит за разхода при 90, 120 и 140км. при дизела, че вчера като се връщах от Пампорово ми идеше да скоча в движение от яд, че няма 6-та тая бензиногазова пущина.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #5
          От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
          Колега, най много ме грабна с нещата дето съм маркирал в червено. Дай малко инфо от опит за разхода при 90, 120 и 140км. при дизела, че вчера като се връщах от Пампорово ми идеше да скоча в движение от яд, че няма 6-та тая бензиногазова пущина.
          Здрасти, колега!
          1.- Да ,наистина е икономичена /откакто я карам ,направо се родих/! Ето ти и фактите:
          Лятно, градско,задръстване,къси разстояния, на постояно включен климатроник - от 8,0л. до 9,0л.на 100км.!
          Зимно- градско при същите условия ,плюс много сняг и непочистени улици /изминалата зима/ от 8,5 л. до 9,8 л. на 100км.!Никога не е стигала 10л.на 100км.-меря го пълен -пълен ,до ръбъ на гърловината на резервуара!
          Извън градско: при 90км. -незнам /никога несъм я мъчил с такава малка скорост/!
          От 120 до 140 км. на 6-та скорост ,вкл. климатроник,в зависимост 2-4бр. пътници+багаж ,от 6,0л. до 6,5л.на 100км.!
          Миналата година,връщайки се от море /Албена-София/ 2 човека + багаж ,точно 6,0л.на 100км. ,като там където можеше, съм карал и с 170-180км/ч.! При-120км/ч. успях да задържа цифрите на средния разход на таблото ,на 3,8л. в разтояние на 15 км.- точно преди Велико Търново!
          Тази година ,4 човека ,много багаж,климатроник 130-160км/ч. -точно 6,5л.на 100км.
          С две думи 6-та скорост, много добре се отразява на икономиятана гориво , а и колата не се тормози при баири!Примерно ,пътувайки към София, излизаики от предпоследния тунел на Витиня ,където имаш ограничение 90км/ч. /а там баира е сериозен и доста дълъг до последния тунел/ без никакво усилие на 6-та ск. ,колата си поема и набира /пробвал съм до 170км/ч.-че пътя е много шибан / за много кратко време ги достига и подържа без проблем и то с едвам натиснат педал на гаста!
          Това е за разхода на гориво и 6-та скорост!
          За Круиз контрола-според много хора е добра екстра , която мен лично ,не ме кефи много и използвам много рядко!
          Същото се отнася и за автоматичните скорости-не ме кефят и дават по голям разход! Между другото и при каране на Круиз контрол ,разхода е значително по-голям,изхождайки от наблюдението ми, на моментния разход на таблото , а и усещаики двигателя -оборотите и подаването на газ от системата!
          Не мога да не спомена пак VSA-системата-перфектна!!!
          А към горния списък, искам да добавя и още едно нещо ,което мен много ме дразни- твърдите седалки,тип спортни!
          За градско стават, но на дълъг път, мен много ме изморяват! Някои хора им се кефят точно за това ,че са твърди ,ама аз не , може и да си въобразявам -или пък остарявам ,казва ли ти някой!?!
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

            Извинете, тук става дума за 2005 -2006 та нали така ?
            и ако е така колко са разновидностите LS,EX,SE. като цяло последните две имат екстри като подгрев на седалките, на предното стъкло и огледала и функционалният волан с копчетата, но и първата с най-малко екстри си има всичко останало , но само бензинова ли е. Не съм в час много май имам още да чета , но точно тази харесвам .
            Да питам и още , как се движи в кал, в пясъка на плажа, в сняг . знам че не е пълно 4х4 и се включват задните колела според сиситемата за пробоксуване, но има значение и какви са гумите нали така, ако са от тези които наричат "джипови гуми" всичко е много по-лесно ,прав ли съм за това

            Коментар


            • #7
              От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

              Значи 2-ра генерация започва от 2003г. и е до края на 2006г.
              Края на 2005г. вадят феистлифта /което включва и подобрения двигател при дизеловия вариянт - N22A2/ който го монтират и на 3-та генерация.
              А за разновидностите /LS,EX,SE/ са според степента на оборудване и опциите които може да поръчаш допълнително-екстрите демек: дали е бензин или дизел, ръчна или автоматична ск. кутия,кожен с подгев или обикновен салон,нормални или ксенонови фарове,има ли VSA , тракшън контрол, мултиволан, круиз контрол, с каква музикална система е и евентуално навигация, какви са стъклата / мойта е с някаква УВ защита от слънцето и има голям ефект- невярвах като и четях описанието на екстрите, но се убедих/, колко години и е гаранцията срещу корозия и т. н........
              Питаш за кал,пясък и сняг - по предназначение е СУВ , а не Офроуд машина, та си направи сам изводите, иначе на сняг е много стабилна, особенно ако има вградени и стабилизиращите системи.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #8
                От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                А разлика голяма има ли в бензиновия двигател м/у 1 и 2ро поколение - на второ го водят i-VTEC някакъв икономичен втек, но реално как е разхода и поведението на двигателя?

                Коментар


                • #9
                  От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                  Не съм карал І-ва генерация, но поне на хартия К серията /при втора генерация/ е по-добрия мотор и откъм мощност/въртящ момент и откъм икономия при равни други условия, но практиката показва, че е и по-проблемния двигател. Техн.данни: І ген. 147 к.с., 182 нм при 4500 об/м, 0-100 за 10.5 сек., разход извънградско- 8.4 на сто; ІІ ген. 150 к.с., 192 нм при 4000 об/м, 0-100 за 10.1 сек., разход извънградско- 7.7 на сто. Според мен не може да има осезаема разлика в поведението между двете коли, така че основен мотив при избора ти трябва да бъде това, коя на теб ти харесва повече.
                  HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                    Тотално различни са двигателите на I-ва и II-ра генерации. Дори разположението в коша е различно - на I-ва ск.кутия е отдясно по посока на движението, а на II-ра отляво.

                    I-ва - 2.0 без vtec, код В20**, 128 и 147 коня, с ангренажен ремък. Няма дизелови.
                    II-ра - 2.0, 2.4 бензин, код К20** и К24** i-vtec, където "i" означава интелигентен, а не икономичен. Двигателите са с по 2 ангренажни вериги. Дизел 2.2 код N22**

                    п.п. Изпревариха ме.
                    Последно редактирано от krasi-mir; 05-08-13, 14:13.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                      Извинявайте,че се вмьквам в темата,но понеже и мене ме интересува живо ЦРВ дизел 2005г,в друг форум на хонда пишат,че имали фабричен дефект с пукнат блок и някакви прьстени на охлаждането на маслото давали дефект.Понеже сьм си порьчал такава хонда ,това ме притеснява!Благодаря предварително на всички компетентни,които си дадат мнението!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                        Пандо, чети по-внимателно бе човек.
                        В Хонда форума, ставаше въпрос за "Акорд" а не за ЦРВ.
                        Още повече, беше с първата модификация на двигателя /N22A1/ , а от 2005г. вече слагат двигател /N22A2/, при който са изчистени слабостите на първия вариант.
                        И доколкото си спомням, не беше пукнатина ,а фабрична шупла /което може да се случи -1 на не знам колко си/.
                        И спри да се притесняваш, че така няма да си избереш кола!
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                          Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                          Пандо, чети по-внимателно бе човек.
                          В Хонда форума, ставаше въпрос за "Акорд" а не за ЦРВ.
                          Още повече, беше с първата модификация на двигателя /N22A1/ , а от 2005г. вече слагат двигател /N22A2/, при който са изчистени слабостите на първия вариант.
                          И доколкото си спомням, не беше пукнатина ,а фабрична шупла /което може да се случи -1 на не знам колко си/.
                          И спри да се притесняваш, че така няма да си избереш кола!
                          ОК!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                            здравейте имам Хонда црв бензин абтоматик 2004г. посетих майстор но неможаха да ми кажат ништо конкретно става въпрос несе включва 4х4 системата при необходимост иначе си върви благодаря ви предварително./?/?/?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повече информация за Honda Crv - 2 Генерация

                              Първоначално публикуван от milenium200 Преглед на мнение
                              здравейте имам Хонда црв бензин абтоматик 2004г. посетих майстор но неможаха да ми кажат ништо конкретно става въпрос несе включва 4х4 системата при необходимост иначе си върви благодаря ви предварително./?/?/?
                              Как разбра че не се включва при необходимост и какво очакваш да се включи като се появи тази необходимост
                              ето чети
                              http://new.honda.bg/docs/service/crv%20tech.pdf


                              или казано

                              Когато предните колела нямат необходимото сцепление с
                              пътната настилка, възниква буксуване. Валът на предната
                              маслена помпа започва да се върти с по-високи обороти,
                              отколкото на задната. Това създава налягане в системата,
                              което чрез буталото задейства многодисковия, работещ
                              в масло съединител и предава част от въртящия момент задния мост.

                              Но не към двете колела а към това с най-голямо сцепление,не очаквай да ти се въртят
                              4 колела едномременно нямаш блокажи,обикновено е едно предно и едно задно.
                              Последно редактирано от CARPERA; 09-08-18, 15:40.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X