Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оскъден теч на масло от картера на Trooper 3,0 2000 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оскъден теч на масло от картера на Trooper 3,0 2000 година

    Уважаеми колеги !! Тези дни с интерес прочетох почти всичко, което сте изписали в последните 3-4 години !! Не съм технически особено грамотен, а моженето ми сам да се справя с проблем по любимото ми Исузу 3000 DOHC , регистраци октомври 2000, е почти нулево. От една година под картера намирам капка масълце, която ме вади из нерви. За радост не съм срещал нито един от проблемите, които сте обсъждали. Наливам нафта и карам. Всичко е шест, но тази капка.....Всъщност не губя масло. При свалянето на кората и измиването отдолу едни пишман майстори ми обясниха, че не знят какво точно става там, ама имало две половини на картера, залепени със силикон и от там някъде нещичко сълзяло. За да се оправи следвало да се разглоби цялата кола. Препоръчват да карам и да не гледам отдолу, ама.....сърце юнашко страда!! Моля, споделете сериозен ли е проблемът/ по тези данни/ и всъщност има ли някакво местенце/сервиз, работещ форумец или др./,който би се занимал с отстраняването на проблема !!!

  • #2
    От: Оскъден теч на масло от картера на Trooper 3,0 2000 година

    Както са ти казали картера се уплътнява със силикон. И аз не вярвах, ама... Моя като го взех целия му картер и кората под него бяха затънали в масло, а силикон имаше. Свалих капака на картера, начертах шаблон, дадох да ми направят гарнитура от маслоусточийва гума и оттогава вече не пуска масло. Принципно няма нищо сложно, но ако е само по една капка не мисля, че си заслужава занимавката. А тези дето са ти казали, че трябва да се разглоби "цялата кола" не се връщай повече при тях.
    Последно редактирано от silverfox; 24-09-12, 19:22.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Оскъден теч на масло от картера на Trooper 3,0 2000 година

      Благодаря колега!!! Ще опитам някой читав майстор-приятел да направи препоръчаното от теб и ако "пресъхна" ще черпя !!! Иначе много си обичам камиончето и миналата година в снеговете събрах очите на бая "майсторчета" с понаправени машини. Дано и тази година да повали снежец та да запуша устата на булката, щото ми станаха два джипа и две летни коли и ме натиска да го чистя !!! Женска работа!! Още веднаж, благодаря !!!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X