Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой слага сланина, и от къде намирате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

    Харизаха ми един голям парцал шарена сланина. Преди много години родителите ми бяха правили такава сланина навита на руло, уникална беше, но рецептата се затри. Някой да има рецепта за приготвяне по този начин?
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • #77
      От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

      Харизаха ми един голям парцал шарена сланина. Преди много години родителите ми бяха правили такава сланина навита на руло, уникална беше, но рецептата се затри. Някой да има рецепта за приготвяне по този начин?Наръсваш подправки на вкус,навиваш на руло,връзваш с канап и вариш в зелев сок.
      Харизаха ми един голям парцал шарена сланина. Преди много години родителите ми бяха правили такава сланина навита на руло, уникална беше, но рецептата се затри. Някой да има рецепта за приготвяне по този начин?

      Коментар


      • #78
        От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

        Колеги, кажете откъде да си купя читава домашна сланинка. Преди вземах от една баба на животинския пазар на Подуяне, но тази зима я няма, а от непроверени не смея.

        Коментар


        • #79
          От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

          Понеже, напоследък зачестиха статиите за полезността на сланината, как тя била единствен източник на животоспасяващи, мирогледоопределящи, социалноприсъщотаковащи и други елементи, да споделя и един страничен еВфект от хубавата сланинка.
          Днес Дедо Коко ми връчи дългоочакваната торба с въпросния елексир. Без да се разпростирам върху несъмнените качества на продукта, ще споделя че за пръв път от години насам седнахме с жената на една маса, наляхме си по една рикия, нарязах пущината на резенчета с вездесъщите размери 30х10х1,5 мм, поръсихме ги с разнообразни мерудии и с помощта на няколко препечени филийки постигнахме семейната хармония, за която само бях чел в произведенията на някои класици.
          Мога да продължа в този дух, има какво да кажа още, но това сланинено събитие съвпада с факта, че дъщерята вчера отпътува за две седмици на няколко хиляди километра и, бих казал не без въздействието на въпросната сланинка, рикийка и съпътстваща раздумка, с жена ми имаме твърдото намерение да оползотворим остатъка от вечерта по приятен за двама ни начин в помещение, различно от кухнята.

          П.П. В кожата няма четина. Бръснал съм прасета, знам за какво иде реч.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #80
            От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

            А как я пазите, за де граняса-стане жълта и има тежък дъх в жегите!Аз мисля да я оставя във фризера.

            Коментар


            • #81
              От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

              Гранясването е окисление, това (превенцията му) е функцията на онази вода, дето я спрягахме погоре и плътното редене в качето, пък и у мазъта, температурата е 10-ина градуса целогодишно.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #82
                От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                А как я пазите, за де граняса-стане жълта и има тежък дъх в жегите!Аз мисля да я оставя във фризера.
                Вакуумирана с подправките във фризера.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #83
                  От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                  Аз държа по едно, две парчета в хладилника, за ежедневна консумация. Увити в няколко пластов тензух и затворени в стъклена/пластмасова кутия. Изкарва така с месеци без проблем.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Днес Дедо Коко ми връчи дългоочакваната торба с въпросния елексир. Без да се разпростирам върху несъмнените качества на продукта,
                    ... нарязах пущината на резенчета с вездесъщите размери 30х10х1,5 мм, ....


                    П.П. В кожата няма четина. Бръснал съм прасета, знам за какво иде реч.
                    В случая Тропчо послъгва малечко, мерих парчето с Лидълски електронен шублер, показа дебелина 42,5 мм средно.
                    Ако я е нарязал с описаните размери, требе да е подкастрил пърлака с 12 мм, което си е чиста загуба на матрял, а той не е такъв човек- има професьонална обремененост и от 1кв.м плат прави риза и половина и то с дълъг ръкав.
                    Да ти е сладко, Тропчо!
                    П.П. Консумирайте с мярка и удоволствие!
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                      Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                      А как я пазите, за де граняса-стане жълта и има тежък дъх в жегите!Аз мисля да я оставя във фризера.
                      Ичо, по Сюулюуту , както и по Габрууту класиката е в каче,осолена и залята с изстудена преварена вода (саламура демек) и в мазето.
                      Тая година мисля да затворя малко в буркани, с мерудии, ама без праз! , че реколтата е доста (стартово количество 45 километра, ъъ... килограма де) и до следващата Коледа нема да съм я и преполовил, ако не е помоща на таквизи приятели, като Тропчо и прочие.
                      Но ще си оставя и в качето за текущи нужди, а за ежедневно вадя парче и в найлонов плик в хладилника.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                        и аз да кажа.всяка година слагам сланина от прасе което си копувам,домашно не от ферма.тази година ми се наложи да купя сланина от пазата защото прасето което клахме беше сьс сланина1см.такава му е породата.иначе я слагам по традиционния начин.вьв кофа от сирене ред сол ред сланина,вода само колкото да я напрьскам солта/една чашка за кафе на ред/ ако има снег веднага слагам снег аколи не чакам да завали и веднага пьлня.така два или три пьти докато водата стане догоре.снега я дьржи розова това го знам от дядо ми .тази тьнката сланина или от корема я намотавам на руло,преди това я шпиковам сьс чесьн и я варя вьв разсолница,такова мезе друго нема.а,тази от качето/кофата/е сега и идва времето като трьгнеме на чушка прьшка по искаро.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                          Някой да продава сланина тази година,че виното стана и няма мезе.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                            Да се поблажим малко .Сланинката е на наш близък приготвя я в специално кече слага някакви камъни отгоре иначе класика сол и сняг. Важно е изходния материал да е качествен.И само за протокола на Доспат компанията вика - зарежи пържолите , носиш ли от сланинката
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:сл1.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5800163

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              В случая Тропчо послъгва малечко, мерих парчето с Лидълски електронен шублер, показа дебелина 42,5 мм средно.
                              Ако я е нарязал с описаните размери, требе да е подкастрил пърлака с 12 мм, което си е чиста загуба на матрял, а той не е такъв човек- има професьонална обремененост и от 1кв.м плат прави риза и половина и то с дълъг ръкав.
                              Да ти е сладко, Тропчо!
                              П.П. Консумирайте с мярка и удоволствие!
                              Нящо, грешно си ме разбрал, дедо. 30х10х1,5 мм. са вече нарязаните и готови за консумация парченца. Както казах някъде- нужно е време, за да разбереш че рязането на сланинката на тъъъъничко не е икономия, а култура. И не, култура като "добър ден, извинете, заповядайте, аууууу каква прическа", а култура като Шопен, Салвадор Дали и Гьоте.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                .. 30х10х1,5 мм. са вече нарязаните и готови за консумация парченца....
                                Сетих се за "Съдбата на човека" на Шолохов... "Я после первого стакана не закусываю."
                                Наздраве!
                                Последно редактирано от Veni1; 13-10-18, 18:39. Причина: едит

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X