Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой слага сланина, и от къде намирате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

    Има и една друга подробност, сланината поема строго ограничено количество сол и не се пресолява а с месото не е така, то няма тези свойства и когато е шарена сланината месото в нея става от солта на бигор. Но нали говорим за мезета в края на краищата. Иначе класиката е сланина в саламура, плътно наредена ред сланина ред морска сол и дестилирана вода ако няма сняг които се слага и топи докато всичко потъне. Класика е защото става после за омешване и с нещо по сухо, диво да речем. Ако е с подправки си е за други "работи".
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #17
      От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

      Без никакъв въздух,много сол и само ако е месо или шарена-изкисната за една нощ,вакуумирана в найлонов плик,чака за непредвидени гости в хладилника и непрекъснато се повтаря процедурата.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Навремето сам си я правех, ама от няколко години нямам достъп до прасета затова си я купувам от една комшийка, която продава на пазара. Аз я ям само ако е пъстра с някой и друг ред месо, и тя ми отделя най-доброто от което има. А това е идеалната сланинка според мен:



        Това не е сланина а направо беконче мечта като от пашитни прасетаТе това и един котел от това къде му викаш „липа“Па ни чекай да умреме
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #19
          От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

          Брей колко сте изписали за една нощ.
          Благодаря на всички за мненията и препоръките.
          Аз също си слагам сам сланината, но миналата година имах доста проблеми. Като се започне от солта, която разбрах в последствие че е от Египет. И се стигне до сланината за коато пък разбрах, че е рязана напреко. Пълен ужас!
          Та въпроса ми беше: От къде да си намеря хубава сурова сланина? По пазарите обикновенно е осолена, а не познавам вече хора с прасета!
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #20
            От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

            Ами Влади то това е и основният проблем-сланината. Май че вярно ще трябва да се прави партия и да се взема цяло гуде, хем и други благинки ще изскочат от него Ако имаш проблем с транжирането обади се на приятел, знаеш ми телефона
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

              Първоначално публикуван от derhunter
              Ами Влади то това е и основният проблем-сланината. Май че вярно ще трябва да се прави партия и да се взема цяло гуде, хем и други благинки ще изскочат от него Ако имаш проблем с транжирането обади се на приятел, знаеш ми телефона
              А бре да не свършите гадинката докато го транжирате сговорна дружина.
              По темата аз ще си купувам за мен така, че ще разпитам не е проблем.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #22
                От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                Навремето сам си я правех, ама от няколко години нямам достъп до прасета затова си я купувам от една комшийка, която продава на пазара. Аз я ям само ако е пъстра с някой и друг ред месо, и тя ми отделя най-доброто от което има. А това е идеалната сланинка според мен:



                Я дай рецептата за тази фкусутя!
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #23
                  От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                  Това са примерни снимки от нета. Иначе за да си извадиш шарена с месо сланина и то на няколко етажа ти трябва:
                  1. - прасе(за предпочитане порода ландрас),
                  2. - клане при тегло най-много 95-100 кг,
                  3. - последният месец хранено предимно с житни производни - трици и др. В никакъв случай да не се храни с риба, слънчоглед и всякакви други "ароматни" сурогати на фуража.

                  П.П. Сланината я харесвам само осолена, без никакви допълнителни овкусявания. Всяка сланина е различна и носи всеки път различен грамаж от овкусители, иначе те й превземат самия неин вкус. А това няма как да се знае преди да е станала и да я опиташ. Затова слагам само морска сол и в мазата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                    Мойта сланинка я намирам всяка зима на двора. Добре, че са живи още бащата и дядото, че да гледат шопари. Колим и пърлим прасето, отделям си сланинката заедно с кожата (може и шарена да е - с месце, даже още по-добре), и я захлюпвам в някоя пряспа чист сняг да изтегли кръвта ако има. Ако няма сняг или пък за още по-добро изчистване се оставя да кисне в студена вода за една нощ. После я режа на парцали, и я варя в котела със зелева чорба и малко сол. После приготвям смес от подправки - много чесън (смлян през машинка), черен, червен пипер, чубрица. Сланинката оставям да се отцеди от зелевия сок и я набраздявам леко на квадратчета отгоре с ножката. Слагам смело от сместа и втривам с пръсти да влезе в тия прорезчета, навързвам парчетата с въженце за един кривак под стряхата и си режа от там цяла зима. Ако е люта зимата ми се е случвало да намирам на някои парчета само кожата останала, тъй като врабците се научиха да си клъвват от сланинката.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                      Едно образователно филмче по темата:

                      http://vbox7.com/play:139364d88b
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                        За тези които си търсят готова сланинка - преди няколко дни си купих много добра сланина от щанда на KFM в Халите. Имаше 2 варианта - с червен пипер и с някаква зелена подправка. Купих от пиперосаната. Много добро нещо! Оказа се рядко добро попадение - солидни парчета, много крехка и добре осолена. Само кожата я махнах, защото ми беше прекалено твърда. Сега си държа едно парче в камерата и от време на време резвам по няколко тънички резенчета.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                          Първоначално публикуван от Medy Преглед на мнение
                          За тези които си търсят готова сланинка - преди няколко дни си купих много добра сланина от щанда на KFM в Халите. Имаше 2 варианта - с червен пипер и с някаква зелена подправка. Купих от пиперосаната. Много добро нещо! Оказа се рядко добро попадение - солидни парчета, много крехка и добре осолена. Само кожата я махнах, защото ми беше прекалено твърда. Сега си държа едно парче в камерата и от време на време резвам по няколко тънички резенчета.
                          Нътъцъ Ние тук сме от онези извратените дето обичаме да си я поприготвяме сами Въпрос на вкус явно но тази на кфм за мен е пълен боклук Пробвал съм я.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                            Осолих и заложих, но си купих и паприкована/варена/, има и малко чесънче.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                              имам малко от производството на Мещера...
                              Днес си купих от голяма търговска верига - ей, така, да има...
                              с кожичка, хубава, червенееща..

                              Естествено, като се прибрахме, я опитах с голям мерак - уви...

                              Кожичката беше на вкус и твърдост като отлежал полиетиленов маркуч. Сланината - пресована високооборотна грес. Етикета - произведено в Германия... Цената - като за там....

                              За трети път си мия зъбите..

                              Мнооооого гадно - не купувай по никакъв начин!!!!

                              Сега се възстановявам с един мавруд и ланска пушена сланина...

                              Бъфф, вече освен домашна не искам и да помисля..

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                                Тая паприкованата и варена е без кожа и на нашенски фирми, от региона, тия КФМ не ми се коментират, на цени го докарват и то доста успешно.
                                Испанци, ама прихванаха успешно всички колбасарски измишльотини.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X