Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля с Transalp в гаража...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз да се похваля с Transalp в гаража...

    След доста гледане, мислене, чакане и каквото друго ви хрумне, се обзаведох и аз с една Honda Transalp XLV 650(). Годината е 2002. В момента се запознаваме с машинката. Аз си мислех, че ще съм и тежък, но май е по-скоро обратното. До сa сменeни предна гума(задната изглежда да има още живот в нея), сменено масло и филтър, нов акумулатор... от утре ще е с ново огледало, защото старото явно стърчеше доста .
    Какво мисля да направя - да прегледам свещи и въздушен филтър, който на пръв поглед не можах да видя къде е, но ще го открия .
    Мисля че краш баровете са задължителни, но нещо вътрешно ме спира да дам 350 лева за 2 метра тръби огънати по специфичен начин. Ще го преглътна явно ... Нещото, което ме дразни, е че слюдата(от по-високите е) поскърцва и вибрира при движение. Някой да е имал подобен яд и дали има идея как се лекува(изключвам рязане, махане, а и дупчене за сега, май.)
    Дайте идея какво да огледам друго и от къде мога да очаквам изненади. Какво не трябва да вадя от куфара според вас?

    Май трябваше да започна с това, че този ми е първи мотор и ако нещо му стане ще го гледам като голям камък Така или иначе съм с добрите намерения да си станем приятели с него и да си решаваме взаимно проблемите.
    LZ1DWW

  • #2
    От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

    Този мотор ще го караш или само ще го гледаш

    Честито Смайли. Със здраве и безаварийни.

    Коментар


    • #3
      От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

      Споко човече, Transalp е "неубиваем". Сменил си най-важното, сега карай че не остана сезон. Ще го чоплиш зимата. Ииии... Честита придобивка! Чудесен избор!

      Въздушния филтър е под капак отгоре на резервоара.

      По принцип е добре да смениш спирачната течност, но както казах може да почака до зимата.

      Също провери хлабината на клапаните.

      Скърцащото стъкло - пробвай с подлагане на гумени тампончета, виж къде скърза и си изрежи подходящи от вътрешна гума например. Виж също да няма някой разхлабен болт по спойлерите и слюдата. Те си имат гумен тампон под гайката, така че не се престаравай много с натягането. В никакъв случай не си и помисляй да режеш или сменяш слюдата. Късметлия си, че е от високите. По-късно ще ме разбереш

      Краш баровете за задължителни, да. Особено в началото докато му свикнеш на килограмите шанса да го изпуснеш от място е 99% :-) Затова ако не ти се дават кинтите внимавай много сега в началото като го паркираш и като го маневрираш. На мен ми е падал 3 пъти от стойка После ще свикнеш и не е дерт, че няма тръбеляци.

      Не забравяй да си смазваш веригата на всеки 200-400 км.

      Безаварийно и Дерзай!
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #4
        От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

        ХА ДОБРЕ ДОШЪЛ!!! След първия ми мотор( ТА600), знаеш ли какво стана: Ами колата май няма нужда от летни гуми и само прашлясва в гаража. Много и хубави километри и спомени ще събереш, изобщо не се съмнявай. Само за едно съжалявам ----Че започнах много късно , на 43

        Коментар


        • #5
          От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

          Честито, Мите! Много радости да ти достави! Искам снимки!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

            Честито! Много километри и положителни емоции ти желая!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

              Честито!!!
              Да му се радваш безкрайно и да ти дава безбройни безаварийни километри!!

              И аз се оглеждам за Трансалп в БГ. Ако някой знае за такъв, който се продава--включително Доминатор, или БМВ Funduro, или Тенере, моля да пише на лично

              Извинявам се за отклонението, още веднъж честито!!!

              Коментар


              • #8
                От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                Честито!
                Колегата вика - "почнал късно, на 43". Мен па ме удари съчмата на 54. Преди това за кратко се запознавах с мотор с един 50 куб. мотопед и викам - "ще скачам на нещо по голямо", а колегите викат - "чакай, първо се научи на тоя, после 125, после 250 и т.н. , па тогава на нещо по голямо". Викам - "аз ако карам по тоя ред, докато се кача на хилядарка трябва да стана на 70", което ги накара да мислят известно време и викат - "прав си".
                Та се консултирах със спецове и викат - "ендуро" и не след дълго се изправих срещу един Трансалп, и в сравнение с мотопеда ми се виде верно като кон!
                В началото ебати страха беше, но посвикнах малко и сега много ме кефи (пак ме е страх де), и прави бяха колегите като казаха - "ендуро" - много удобен и универсален мотор.
                Да не говорим че е здрав като чук. Един спец идва и го гледа и вика - "на кой е тоя ТА бе". Викам - "мой, ама малко старичък е - 89г". Вика -"стар ТА няма" и е вярно. Ще пускам по натам и снимки, ама покрай мотора ми изпадна някъде фотоапарата от раницата.
                За испускането колегата е прав. Моя два пъти, като първия път май забравих да си пусна краката.
                Безаварийно!

                Коментар


                • #9
                  От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                  Ако не греша тежките ендура ги караме предимно такива 40+/- дъртаци. Младите не им се хвърлят. Има някакво "сходство" в характерите.
                  И на мен Супер тенерето ми се видя огромно в началото, а сега ми малее, но честно казано не намирам завладяваща алтернатива.
                  Като му свикнеш на габаритите и теглото и в града е добър, но си е long ranger.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                    Честито!
                    Като порастна и аз ще си купя такъв... (40+ съм )
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                      Благодаря на всички.
                      Венци, почти не слизам от него. Дори и днес в този вятър съм с него. Ако искаш може да те повозя Колко да е тежък? Сутринта вятъра ме местеше по 1 метър встрани, като доухе Тази вечер съм замислил 100 км преход с него

                      @ Ilarioncho - ти имаш пръст в цялата тази работа, въпреки че не подозираш. Твоите пътеписи са ме надъхвали не веднъж .
                      Относно слюдата - разглобих вчера половината пластмаси отпред. Попритегнах тук там. Подложих някоя др. шайбичка Сега е доста по-добре. има само малко скърцане иякъде в долната част на спойлерите, като натискам слюдата с ръка, но се преживява.
                      Веригата я смазах снощи с някакъв спрей, който ми продадоха в един мотомагазин. В книжката видях, че пише да се прави на 1000 км. но получих няколко съвета да е по-често.
                      За изпускането - вече 2 пъти полегвахме. За щастие до момента само едно огледало пострада.

                      Летните гуми на колата ще се наложи да ги слагам. Единствения начин да получа блаословията на жената беше като и обещах, че ще кара тя колата

                      @ Гена, егоистично или не не съм се сетил да го снимам. Ще покажа скоро и снимки
                      @Андро, още съм на 32, но ми се струва, че цяла вечност го чакам този миг.

                      Още веднъж благодаря на всички.
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                        Браво колега (Вече си колега),
                        машината е много хубава и издържлива. Сложи си едни тръби -краш барове за всеки случай, и не давай 350, 500лв. за тях, направи си ги сам (така ще се запознаеш най добре с машината) или има един пич (http://www.rodriguez.hit.bg/) които ги прави за 150, 200лв.
                        Милион без аварийни километри да се радвате взаимно ти желая.
                        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                          Честито!

                          Аз съм с по-старичкия модел от лето 93-то и мога да кажа, че "проблемите" който съм имал с него се свеждат до скърцане на слюдата (и аз съм с висока) разни козметични доработки и спукана гума :-).

                          Не е вярно че само 40+ карат такива ;-) И аз си взех Трансалпа на 32 г. така, не че тогава ми увря главата за такъв мотор, ами по скоро защото чак на тези години имах парите иначе щях да съм на този мотор поне от 10 години, за първи път го видях в Мюнхен и от тогава го чакам да влезне в гаража ми :-).

                          Прежали парите и си вземи едни ролбари (или си направи). Няма да ти казвам мен как ме беше яд тази година че намах ролбар като един и...т направи обратен завой пред мен и след като се блъснах в него единственото пострадало по мотора беше чисто новата кора (около 300-400 лв от Бултрако) която се спука и одраска защото след сблъсъка изпуснах от мотора.

                          Гледам че и ти си от София, което значи, че може да си спретнем някоя разкодка около Сф. На мен и без това одавна ми се ще да се присъединя в разходките около Костинброд с колегата Стефчев :-)
                          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                            честито!!!много безаварийни!!!
                            Nissan Patrol 4.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                              Нов съм тук и затова предварително Извинете ако не ми е мястото тук да пиша. От вчера и аз си имам Трансалп 650 кубика /2001 год. Имам проблем с копчето за превключване на къси и дълги светлини. Зацепило е и свети само на дълги. Как се оправя това чудо и въобще оправя ли се.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X