Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

    Здравейте.Следващия открит проблем беше ,че работят пръскалките само на задното стъкло.Прегледах всички теми но не намерих сходна.Помпите са 3бр.?Има някъкви релета(които при неработещите пръскалки не се чуват да изщракат,дали проблема не е в тях),но незнам къде се намират(и точно кое за каое е).При включване на пръскалката за предното стъкло не се чува нищо да сработва само тръгват чистачкити няколко интервала.Някъкви идеи?Проверих бушона (майче беше №26)здрав.Някъкви идеи от къде да започна?
    CRV 1998г 128кс

  • #2
    От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

    http://www.lingshondaparts.com/honda...block_03=18784
    Това намерих ,но за ел схемите нищо.
    CRV 1998г 128кс

    Коментар


    • #3
      От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

      Няма отделен бушон за пръскалките. N26 е общ, за чистачки, и за пръскалки. Щом чистачките тръгват, значи помпичката е фира. Ако има запушен маркуч, се чува, как работи, и се тормози помпата.
      Пръскалките на фаровете работят само при светещи фарове.
      Ако още не си свалил руското ръководство за експлоатация, действай - има го в горната тема - "Систематизирана информация"!
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

        Пръскалките на фаровете работят само при светещи фарове

        Колега пръскалките на фаровете работят и без включени фарове! Съмнява ме че причината е в релето!Дори и да не работи помпата релето трябва да се чува.

        Коментар


        • #5
          От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

          А пръскалките дали са проверени, че се е случвало да са пълни с варовик и нищо да не се чува. Зависи къде са релетата и помпите. Пусни им по една карфица.

          Коментар


          • #6
            От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

            Първоначално публикуван от nasko3333bg Преглед на мнение
            Пръскалките на фаровете работят само при светещи фарове

            Колега пръскалките на фаровете работят и без включени фарове! Съмнява ме че причината е в релето!Дори и да не работи помпата релето трябва да се чува.
            Сам се объркваш!

            Работят само при включени фарове!
            Когато използваш интервала /няколко хода на чистачките/ задръж повече лосчето за пръскалките!
            Най-вероятно имаш запушване, или малшанса да ти се скапат две помпи!
            Пръскалките на фаровете са с голями дупки и трудно се запушват,най-вероятно запушването е по маркучите и едни ге-образни снадки!
            Мойте ги отпуших като разкачих на няколко места маркучите и ги продухах със силна струя вода,а същото направих и с казанчето!
            Последно редактирано от emicha1; 19-09-12, 17:56.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

              Колега въобще не се бъркам!Първото изречение от поста ми беше цитат от поста на колегата Krasi-mir!!!Не продължавайте да бъркате колегата!Пръскалките на фаровете РАБОТЯТ и без вкючени фарове!

              Коментар


              • #8
                От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                Въобще не се чува бръмчене ,затова мисля че или са релета или самите помпи,но ми се щеше да проверя първо релетата (а не ги знам къде са?).Възможно ли е да е намокрено нещо (защото тарикатите на горубляне я бяха направили чисто нова с водоструйката....и оборотомера тръгва когато си иска...)?
                Последно редактирано от angel71; 20-09-12, 07:47.
                CRV 1998г 128кс

                Коментар


                • #9
                  От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                  можеш и да подадеш захранване директно с кабел, при мен имаше някакви мизерии и не реагираше едното моторче, подадох захранване директно с кабел, но обърнах поляритета, моторчето завъртя на обратно и се отдръсти

                  това на Субаруто, но не вярвам на Хонда да е по-различно
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                    Добре де, какво стана с руското ръководство?!

                    Защото ... те го те



                    Аз релета не виждам.
                    Не е като да са ги забравили руснаците, щото на другите схеми, където има релета си ги има. Освен ако не са в този "Блок управления"?!
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                      http://www.offroad-bulgaria.com/atta...0&d=1272515045 тук са ел. схемите.
                      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                      Citroen C4, 1.4 vti

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                        Това е схемата, не знам дали ще се получи прикачването за първи път го правя, за което се извинявам предварително.
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                          Първоначално публикуван от nasko3333bg Преглед на мнение
                          Колега въобще не се бъркам!Първото изречение от поста ми беше цитат от поста на колегата Krasi-mir!!!Не продължавайте да бъркате колегата!Пръскалките на фаровете РАБОТЯТ и без вкючени фарове!
                          Цитатите се слагат поне в кавички -знам какво си имал в предвид !
                          На нормалните коли работят , когато са пуснати фаровете /обикновенно нощем,за да отмива евентуално мърсотията и да се вижда по-добре/!
                          На твойта може да има такава "екстра", постоянно да си ги мие дори и да не са включени - пак ще виждаш по-добре!
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                            На моята пръскалките също работят и без да са включени фаровете, пробвал съм.
                            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                            Citroen C4, 1.4 vti

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пръскалки за предно стъкло и фарове не работят

                              На всички отзовали се БЛАГОДАРЯ.Та какво направих:
                              1-откачих по-голямата част от кората на подкалника пред шофЬора(2бр видии и 5бр пл.копчета
                              2-изваждам кората навън
                              3-помпата за фаровете е най-отпред и при това сваляне не се вижда(трябва да се свали предната маска)затова не ми се занимава....сега
                              4-помпите за предно и задно стъкло се виждат идеално (първата е за предното стъкло)
                              5-за да се свали някоя от тях:1-вадисе обувката с кабелите и маркуча от щуцера 2-с отверка се натиска горния край на помпата на долу 3-изважда се помпата навън като гумения пръстен остава на съда за течноста
                              6-изтичащата течност се хваща в съд
                              След това пробвах с дирекно подаване на ток от акумолатора-нищо ,ни дума ,ни вопъл ,ни стон...Тогава замерих за верига -пак същото...Тогава напръсках(напълних) с пулвелизатор оръжейна смазка (щото съм авжия пък не ми се намираше WD40),изчаках ,поразчоплих,поразкарах през отвора с телче турбинката и замерих пак на верига,ама пак греда....мам.. му.Тъкмо щях да вдигна б.байряк и рекох пак да я пробвам на късо през акомулатора и ооооо богове!!!!Чудото стана!!!Мърка като стар котарак.Монтирането става по обратния ред само течноста се прецежда и налива последна.А сега доволно си посръбвам карловска ракийка и реших да напиша за стореното,пък може и аз да съм от полза на някой друг.Форума доста ми помогна.На следващ ред са к.ключ и оборотомера(след яко измиване на двигателя явно)си работи когато си ще.Хиляди безаварийни и наздраве на всички!!!!!
                              CRV 1998г 128кс

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X