Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Barum BRAVURIS 4X4 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Barum BRAVURIS 4X4 ?

    Здравейте колеги, карал ли е някой с гореупоменатите Барум Bravuris 4x4? Ще се ползват целогодишно в югоизточна България, 100% на асфалт. Водят се летни, но са обозначени като м+с. Спрял съм се на тях предимно заради цента, в размера 235/75/15 избора под 200лв на гума не е голям. Ще се карат малко - до 5000км на година, много рядко през студените месеци. Ще съм благодарен, ако някой ползващ тези гуми сподели мнение.
    Ще съм благодарен и на предложения за други модели в този ценови клас, по-подходящи за целогодишна употреба.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

    Някой?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

      Пак да подпитам, че ги намерих бая тънко?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

        Аз карам с такива, но не знам какви мнения ти трябват...
        Карам 90+% на асфалт. Взех ги в края на миналата година ( ДОТ 2011 ) и за сега са ОК. Не знам като одъртеят как ще се държат. Нямам база за сравнение, понеже фронтерата не съм я карал с други гуми до момента ( освен италянските галоши ). Зимата нямаше сняг в СФ и нямам впечетления. Иначе гума като гума.. за момента ( да чукна на дърво ) не ми се е налагало да ги пробвам в екстремни условия.


        едит: сега се сетих за няколко офроуд изпълнения - на Мургаш, Март или Април, стигнах 100на метра преди да спре един приятел с 4 "кални" гуми. За сметка на това, в пролетната люлинска кал го играх прикачен инвентар. Просто нямат толкова шарка, че да захапе калта. На сухо си драпат.
        Последно редактирано от _kalata_; 09-09-13, 13:43.

        Коментар


        • #5
          От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Аз карам с такива, но не знам какви мнения ти трябват...
          Карам 90+% на асфалт. Взех ги в края на миналата година ( ДОТ 2011 ) и за сега са ОК. Не знам като одъртеят как ще се държат. Нямам база за сравнение, понеже фронтерата не съм я карал с други гуми до момента ( освен италянските галоши ). Зимата нямаше сняг в СФ и нямам впечетления. Иначе гума като гума.. за момента ( да чукна на дърво ) не ми се е налагало да ги пробвам в екстремни условия.


          едит: сега се сетих за няколко офроуд изпълнения - на Мургаш, Март или Април, стигнах 100на метра преди да спре един приятел с 4 "кални" гуми. За сметка на това, в пролетната люлинска кал го играх прикачен инвентар. Просто нямат толкова шарка, че да захапе калта. На сухо си драпат.
          Мен ме интересуват най-вече как се държат в зимна непочистена София, при слизане от Витоша през зимата например, по магистрала на мокро, лятото в жегите или в обилен дъжд. Изцяло като за паркетник. Никакъв offroad. И при разумно шофиране. Стареят ли много бързо. Грайфера заминава ли си....Абе с две думи струват ли си парите?
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

            Не знам, колега... прекалено от скоро ги карам ( няма и година ). За сега изглежда, като че грайферът не е мръднал ( по-малко от 10 000 км пробег все пак ).

            Коментар


            • #7
              От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              Мен ме интересуват най-вече как се държат в зимна непочистена София, при слизане от Витоша през зимата например, по магистрала на мокро, лятото в жегите или в обилен дъжд. Изцяло като за паркетник. Никакъв offroad. И при разумно шофиране. Стареят ли много бързо. Грайфера заминава ли си....Абе с две думи струват ли си парите?
              Да помоля _kalata_ след четири години да сподели мнение, че и аз имам същите въпроси от цитата ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

                Аз мога да кажа моето впечатление. Купих Паджерото с въпросните гуми, бяха нови -двете на година и нещо, другите буквално на месеци. Една зима изкарах, при нас сняг доволно. Ми гума като гума. Следващата зима(миналата), вече бях с Дуратрак, еми нищо общо. Сняг тая зима имаше доста, един месец ходих на работа с джипа, 60 км. на ден, само на задно. Преден мост включвах из града, че имаше много преспи и се навирах из тях при разминаване с коли, пък и нали съм с ЖИП. За сравнение, на паркинга на завода, при навит волан не мога да тръгна на задно с Барума. Следващата зима, същата ситуация, само паля и заминавам. На баири, където включвах 4х4, карам само на задно. Огромна разлика между двете гуми в зимни условия. Тази зима ще видя как е Дуртрака след година ползване, за ужас на всички. Та за мен Барума не блести никак зимата. Ако се кара с акъл става, ма то и с летни става така.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

                  Изпаднаха ми, та за това питам. В момента не карам по калищак, а ако е горско, си е магистрално. Шарката предполага да са тихи. Интересуваше ме как са зимата, а и на мокро, за което благодаря.

                  ... ще се радвам и на други мнения де.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

                    Зависи как са ти изпаднали, ако ще плащаш пазарни цени, за тея пари сигурно ще има по-зимно ориентирани АТ. Като си търсих гуми, срещу 20-30 лв. отгоре на гума си взимаш по-истински от Барума. За тихото - не се чуват, за разлика от Дуратрака. Ама и ти си с архаичен дизел и едва ли ще ги чуеш. Аз като развъртя мощния японски дизел и почти не ги чувам .
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Barum BRAVURIS 4X4 ?

                      Много ми е голям мотора и Бучино на "сила", ама кални Гудричи се чуваха по магистралата, нищо че е добре обезшумен.

                      А за гумите, ми доста са нови, но все пак са втора употреба, и бих ги взел ако се разберем за парите, но явно не са кой знае какво, та ще мисля.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X