Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

    Колега Димо,благодаря за инфото за километражите.Никой ли тук в БГ не може да я свърши тази работа?Мислех да питам в някое часовникарско ателие дали не могат да свършат нещо...Извинявам се че се намесих в темата ти Станчо,но мисля че ще е от полза на всеки тръгнал да реставрира стара машина-поздрави

    Коментар


    • #17
      От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

      И от мен поздравления към Станчо за МЗ-то!
      Какво ви интересува точно за километражите. Не се поправят кой знае колко трудно. Проблемите обикновено са гривни, като в случая на Димо, стъкла, стрелки и пружинките.Циферблата отделно. Обикновено броячите са в читаво състояние, но обикновено... Не е лошо да се смени смазката на червяка. Може да се нулират при желание, още повече ако не са от съответния мотоциклет. Ако липсват части , обикновено от два километража се събира един.
      По важно е преди да се събере изцяло да се регулира скоростомера посредством пружинката. И тъй като едва ли някой ще седне да си прави стенд за един километраж, познайте как става . За какъв километраж става въпрос??
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #18
        От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

        Машината е страхотна! Любимият ми мотор. Намери си обаче, ръкавите за веригата и неговия си ауспух. Връщаш ме към едни по-истински времена
        Ако проблемите по километража са само козметични, проблемът се решава със ситопечат на скалата. Гривната според зависи
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

          поздравления много ми харесва един въпрос: съединителят ми буксува и неще да варви а в него има масло след като му махна маслото не боксува а ми казаха че трябва да има масло помощ дайте някакво решение

          Коментар


          • #20
            От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

            Ти уби коча с мистрията...
            Поредния неграмотник - от ника до правописа и техническата грамотност. Съединителят работи в маслена вана. За да боксува, или дисковете са износени, или е зле регулиран (натегнат).
            Последно редактирано от Scrapheap; 24-02-14, 12:49.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

              Първоначално публикуван от ofrolld maniaka Преглед на мнение
              поздравления много ми харесва един въпрос: съединителят ми буксува и неще да варви а в него има масло след като му махна маслото не боксува а ми казаха че трябва да има масло помощ дайте някакво решение
              Първи и вероятно последен пост...

              Коментар


              • #22
                От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Първи и вероятно последен пост...
                Е, как няма да е първия и последния, като още при първото питане му отрязаха езика. Мисля, че е по-добре когато някой не е запознат с нещо, то да му се обясни, ако е тъп и ограничен със сигурност няма да разбере колко да му се обяснява, ама още от първия тъп въпрос да му отрежеш квитанциите, според мен не биваше, никой не се е родил научен, още повече, че според въпроса както и никнейма, това ще е момче на не повече от 15 години....., иначе по темата на Реставратора - Станчо, заради това си заслужаваш твоят никнейм в другия форум, поздрави от Пловдив !

                Коментар


                • #23
                  От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

                  Здравейте колеги , имам проблем с искрата на свещта и не мога да разбера от какво може да се е породил този проблем мотора е MZ ES 150

                  Коментар


                  • #24
                    От: MZ ES 150 - Първи Стъпки !!!

                    Виждам, че отдавна не е писано в темата, но не мога да не кажа, че това е един велик мотор. Такива машини вече за съжаление отдавна не правят. Изумително изглежда двуцветният резервоар и изобщо цялата му външност. Някога и мотоциклетите и автомобилите не бяха просто средства за придвижване, а произведения на изкуството. Та, ти Станчо, си вдъхнал живот на едно произведение на изкуството на две колела, с невероятно старание, необходимата почит към инженерния гений на хората, които са го създали.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X