Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

    Моля помагайте.Дойде време за смяна на маслата на скоростите,раздатка и преден диф.Изчетох много из форума и си взех MOTUL 75w90 полусинтетика класификация GL4/GL5. В сайта на MOTUL пише, че маслото е за шумни и твърди скоростни кутии. Мисълта ми е става ли това масло за скорости, раздатка и преден диф.на Тераното или съм се прекарал.

  • #2
    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

    Първоначално публикуван от tofa Преглед на мнение
    Моля помагайте.Дойде време за смяна на маслата на скоростите,раздатка и преден диф.Изчетох много из форума и си взех MOTUL 75w90 полусинтетика класификация GL4/GL5. В сайта на MOTUL пише, че маслото е за шумни и твърди скоростни кутии. Мисълта ми е става ли това масло за скорости, раздатка и преден диф.на Тераното или съм се прекарал.
    Ако си от София, тичай при Андро 160 и не му мисли толкова. Ако не си от София, чети темите в този раздел и ще разбереш.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...=149814&page=4

      В тази тема Спарки отговаря точно както всеки път И на въпроси за маслата...

      Коментар


      • #4
        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

        Не знам какво да кажа....След смяна с въпросното масло,при мен се получи отрицателен ефект.джипа започна трудно да влючва скоростите,да подпира и дори понякога влючването на 1-ва си стана направо приключение...
        Маслото е много качествено,но...направо започвам да си мисля,че не е подходящо за нашите скоростни кутии/въпреки вискозитет и спецификация/.
        Принудих се и го смених с COMA GL4 и нещата си дойдоха на мястото.Не казвам,че това е 100% актуален извод,но...на мен това ми се случи!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Не знам какво да кажа....След смяна с въпросното масло,при мен се получи отрицателен ефект.джипа започна трудно да влючва скоростите,да подпира и дори понякога влючването на 1-ва си стана направо приключение...
          Маслото е много качествено,но...направо започвам да си мисля,че не е подходящо за нашите скоростни кутии/въпреки вискозитет и спецификация/.
          Принудих се и го смених с COMA GL4 и нещата си дойдоха на мястото.Не казвам,че това е 100% актуален извод,но...на мен това ми се случи!
          Поздрави!
          Ако говорим за един и същ вискозитет съм имал подобен случай(с други ръчни скорости и 75/140 на различен производител).
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Ако говорим за един и същ вискозитет съм имал подобен случай(с други ръчни скорости и 75/140 на различен производител).
            Маслото което взех си беше точно по каталог...75w90...обаче...проблемация...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

              В раздатката и предния диф 80w90 май е по-добрия вариант, раздатките имат лош навик да им изтича маслото понякога, случи ми се, по-добре по-гъсто там, за предния сигурно можеш да сипеш и това което си го взел, виж тук: http://bebrs.pie-dabas.net/Webs/Terrano/R20/fwd.pdf , за скоростите пише GL-4
              Последно редактирано от afgany; 18-09-12, 12:15.
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • #8
                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                В раздатката и предния диф 80w90 май е по-добрия вариант, раздатките имат лош навик да им изтича маслото понякога, случи ми се, по-добре по-гъсто там, за предния сигурно можеш да сипеш и това което си го взел, виж тук: http://bebrs.pie-dabas.net/Webs/Terrano/R20/fwd.pdf , за скоростите пише GL-4
                За раздатката си трябва също като в ск. к-я 75w90....Не знам по-гъстото дали няма да проблем и да не иска мазно да включва режимите...особено в движение...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0126.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5408560Ето и снимка на въпросното масло.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                    Имах 80w90 в старата раздатка, не съм усетил проблем, виж при много студено време не се сещам... Оригинално всички масла в джипа са 75w... мисля. Tofa - Щом колегата е имал проблем с това масло от снимката /ако е същото/ съвсем вероятно и ти да имаш, те кутииите са същите, но е добре и още някой да даде мнение, иначе в преден диф и раздатка спокойно можеш да го наливаш, само в задния не го наливай.
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                    X-trail 2.2 Di 2003
                    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                      Имах 80w90 в старата раздатка, не съм усетил проблем, виж при много студено време не се сещам... Оригинално всички масла в джипа са 75w... мисля. Tofa - Щом колегата е имал проблем с това масло от снимката /ако е същото/ съвсем вероятно и ти да имаш, те кутииите са същите, но е добре и още някой да даде мнение, иначе в преден диф и раздатка спокойно можеш да го наливаш, само в задния не го наливай.
                      Маслото е абсолютно същото.Пропуснах да кажа,че и на един приятел с Тойота Ландкрузер 90 му доставих същото масло....и при него се получи същия проблем.Та направо не знам какво да посъветвам колегата.
                      Колега,няма ли някаква опция да го върнеш или подмениш за друго това масло???
                      П.П.Между другото в раздатката го оставих същото...за там проблем поне до сега не съм усетил.Мисля,че и за преден диф ако се използва също няма да има проблем...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                        Ще пробвам да го сменя с 75w90 MOTUL 100 % синтетика.Дали ще е по добре за скоростната кутия ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                          Каквото и масло да наливате... гледайте срока на годност в/у тубите/бутилките. Говорих с приятел от WURTH, масло с изтекъл срок на годност губи смазочни и термоустойчиви свойства и става мармалад от мартензит...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                            Тубата на снимката която си сложил май и е изтекъл срока на годност, пише най-долу! Скоростната кутия на Тераното си иска финно масло, не съм сигурен дали спада към определението "шумна и твърда", нищо че е голяма, по скоро е доста претенциозна откъм масла. Бях се объркал да и сложа едно 80w90 докато се мъчих да оправям старата, 1-ва отказваше да включи. Чиста синтетика може би ще стане, пробвай, най-много да се наложи да взимаш ново за скоростната, само не знам с този изтекъл срок, снимката ли е стара или маслото?
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                              Аз съм с Кастрол 75W90 и засега нямам проблеми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X