Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

    Здр Спарки тапата за изтакане е най отдолу. а водата е от удавянето до сега нямах възможност за смяната му и не се караше почти дали да промивам или да изчакам хубаво .По въпроса за маркучето до работния цилиндър нещо на идея че е сцепено
    само бараки

    Коментар


    • #77
      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

      Промиването е най-доброто решение.

      Водата ясно от какво е. Но виж от къде е влязла - ако през вентилацията - ок, ама ако през някой семеринг или уплътнение - редно е да го смениш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

        Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
        Здр Спарки тапата за изтакане е най отдолу. а водата е от удавянето до сега нямах възможност за смяната му и не се караше почти дали да промивам или да изчакам хубаво .По въпроса за маркучето до работния цилиндър нещо на идея че е сцепено
        По въпроса за маркучето питай мене.......дисертация мога да напиша вече
        Значи вариантите са следните:
        1.Поръчваш си оригинален-около 65лв.,ама чакаш и около 10 работни дни доставка!
        2.Слагаш/мисля беше левия/ сп. маркуч от Оп. Кадет,но се налага да не закачаш дългата тръбичка отиваща назад към раздатката.
        Ефекта е...всичко си работи добре,но се появява неистово скърцане,сякаш ти е клеясал педала на съединителя.Все пак става за временен вариант.Явно въпросната дълга тръбичка играе роля на някакъв изравнител на налягането и без нея скърца!!!
        3.Сваляш стария маркуч и го даваш някъде където правят маркучи за хидравликите да ти кербоват на нов маркуч твоите оригинални накрайници.Ценово ще е предполагам около 30-35лв. и ще стане в рамките на един ден!
        Аз първо направих вариант 2...но после минах на вариант 3 и карам вече година с направен маркуч...перфектен е/разбира се опеловия стои в багажника за зор заман/
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #79
          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

          Мерси и на двама ви водата е влязла от вентилацията то е ясно щом скоростния лост е под вода ,а за маркучето има един дето прави хидравлични маркучи тои мисля ще се справи
          само бараки

          Коментар


          • #80
            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

            Момчета, здравейте!

            От малко по-малко от месец имам Терано 2.7 ТДИ. Една от първите ми работи беше да сменя всички масла. Това стана преди около две седмици. Преди няколко дни обаче забелязах шум, който според мен идва от скоростната кутия. Чува се на всички предавки (първите 3 със сигурност, нагоре не мога да чуя от шума на вятъра), при неутрална с пуснат съединител. С натиснат съединител шум няма. Увеличава се драстично, когато спускам по инерция на скорост - колкото по-голям наклона, съответно напрежението върху скапания лагер, толкова повече шуми. На първо четене някой може ли да диагностицира по описанието за кой лагер става дума? Мой познат с Терано ми разправяше нещо подобно и каза, че е лагер на първичен/вторичен вал, но тогава не обърнах внимание при кои положения шуми.... Не мисля, че е от раздатката, защото на неутрална позиция шума не спира. Въпреки че самият шум е доста слаб и е трудно да се отдели от този на двигателя. Но това също не го изключвам тъй като при източването се оказа, че няма много масло в раздатъчната кутия.

            В интерес на истината при смяната имаше стружки по магнитната пробка, според масларя в рамките на допустимото предвид, че масло на ск.кутия не се сменя много често. Познат майстор сподели, че някои японски машини са капризни към трансмисионните масла и може да е от това и ми приведе пример с личната си кола. Аз сложих Мидланд 75w90 GL 4/5, пълна синтетика, което би трябвало да е най-добрия избор за предавателна кутия на съответния производител. По принцип ми е трудно да повярвам, че това може да е причината, но пък допускам някаква вероятност. Иначе ми се струва странно да не съм чувал тоя шум 2-3 седмици и изведнъж да са ми са се отпушили ушите малко след смяната на маслото. Може пък в старото да е имало някакви добавки, които да закрепят положението?

            В интерес на истината при бърза смяна на предавките, примерно 3-та към 4-та се усеща леко чукване в лоста, а при движение връщането на първа предавка става или при почти спряло състояние или с междинна газ. Не знам дали е нормално.

            Понеже проблемът е от скоро не съм успял да изключа нито един вариант, така че за момента съм признателен към всякакъв съвет.

            Благодаря!

            Коментар


            • #81
              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

              Рученето на място с отпуснат съединител е нормално за тая скоростна кутия. Лятото по-малко, зимата повече. На загрял двигател по-малко, на студен - повече.
              Шум по време на движение, еле пък спускане - не. При мен се чува едваа доловим шум, който никой, дето е карал това возило по-малко от 1000 километра, няма да чуе.

              Като ти говорят това или онова, питай какво е било тераното. 2.7TDI, 3.0DI и терано 1 3.0V6 са с различна кутия от всички други - по-здрава. Трябва много тормоз и старание за да я умориш.

              От друга страна, щом в раздатлката е нямало масло, може шума да е от там.

              Първа влиза трудно при над 10км/ч. И при мен е така. Това има някакъв шанс да е от маслото, щом е GL4 + GL5 - маже по-добре и на синхронизатора може да му е по-трудно. Което не значи повече износване, обаче.

              Това масло не съм го чувал. Ако искаш опитай друго, на някоя по-известна марка, може и само GL-4 за по-евтино. Аз мисля че съм с MOBIL 1 в скорости, раздатка и преден диф. И трябва да го сменям вече, ама все се офлянквам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                Тераното на моя познат е същото като моето 2,7 ТДИ фейслифтнатото. Той е ловец, та кой го знае какво е правил...

                Щом известния шум от скоростната кутия и леко проблемното влизане на първа го определяш към нормално явно се насочвам към раздатката като потенциален виновник. Малко да се видя с пари и ще търся някой за евентуално отваряне. Дотогава ще разцъкам по-подробно сервизното ръководство и по симптомите на колата да се опитам да се самоуспокоя.....или самофилмирам

                Между другото Мидланд не са лоши масла, швейцарски, не знам къде се правят. Карам с тях от година на 2 леки коли и 1 мотор и нямам оплаквания, а на моторите заради скоростите много се усеща калпаво масло. Цените са по-прилични спрямо Yacco, с които бичех преди това. Най-харчените марки ги избягвам като цяло.

                Ще ми се да използвам случая да попитам и за един лек теч на масло, случва се някъде над масления филтър. Ръба му се пълни с масло и капе надолу. Не е много като количество, но зверски ме дразнят такива неща, а и мазните петна по двора са доста досадни Съмнявах се за нестегнат филтър - не е това. Явно и предишния собственик това е мислел при това доста упорито, защото стария филтър беше смачкан вероятно от натягане. Гледам в менюала филтъра се завива на един цял модул с доста потенциални места за теч, но мястото е адски скапано и ще иде бая разглобяване и гъзене, а дори майсторите при които е в момента колата за окачване не успели да разберат откъде тече, само малко се съмнявали от маслопровод, който отивал към турбото. Някой да има идеи или поне да е чувал за такъв теч? С търсачката не отривам нищо по ключови думи, само за евентуален теч от масления охладител, но той май е от другата страна и при мен няма следи от такова нещо.

                Коментар


                • #83
                  От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                  Стегни всичките болтове на тоя модул до които имаш достъп. Стегни и всички болтове на тръбичките, отиваши до турбото. изхода за маслото на турбото е над филтъра. Уплътнението е меден семеринг. Просто трябва да стегнеш болта. Не е типичното място за теч на тоя мотор.

                  Типичното място, от където тече е от другата страна, под всмукателния колектор. На масления топлообменник има 2 или 3 тапи - трябва да се стегнат, но достъпа до 1 или 2 от тях е малко труден. Ако омаслява и фланеца на входящия колектор, за който се хваща парчето маркуч към турбото, там се сменя О-пръстен, 67x3mm. Другото типично място за омасляване е при масления отделител черно пластмасово "бурканче" откъм шофьора, в предната част на мотора, с влизащи няколко маркучи в него. Там също се сменя O-пръстен, но не помня размера. Може и да го промиеш с нафта като го свалиш - често е пълно с гняс и налепи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                    Мерси за напътствията!

                    От масления отделител и охладител засега нямам течове, за сметка на обилните такива от филтъра и термостата Отделителя го мих, О-пръстена беше разложен до неузнаваемост, така че временно го побългарих с малко черен силикон, уж устойчив на масло.

                    Днес бях при дядо Владо за въпросния теч на филтъра, той потвърди, че мястото е доста...хм....хомосексуално. В крайна сметка той успя да го дозатегне четвърт оборот и след малко тестове основен заподозрян е една връзка точно над филтъра, вероятно същото, за което спомена ти - маслото към турбото. На празен ход сълзи леко, но мисля, че при каране с повишаване на налягането ще се усили. Озадачих се от това, че веднага след почистването и изминаване на 2-3 км пипнах мокрото и течността беше чиста. Допускам или остатъци от препаратите, с които почистихме или по някакъв начин маслото да се филтрира (?!) излизайки от малката пролука и затова да не е непременно катранено както обикновено е моторното масло. Докато стигна до вкъщи (15км) беше вече сериозно омазано и отстрани. Ще преценя дали мога да го преборя сам, щото трябва да се свалят доста неща, а по такива важни възли не се чувствам комфортно да пипам. В краен случай обратно към Костинброд

                    Спарки, един въпрос извън маслата, за да не пиша в друга тема - мога ли да чета грешките (и да ги трия) и да гледам живи данни чрез ELM 327, което според описанието е ODBII четец универсален. Моето Терано е с 16-пинова букса.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                      Любопитството ме загложди и слязох малко да си поиграя с въпросното съединение. Стегнах стабилно болта, който го стяга - няма резултат, пак си тече, явно ще иска разглобяване. Друг въпрос обаче почна да не ми дава мира - като гледам маркуча, който тръгва от там този болт би трябвало да е кух, т.нар. banjo bolt. Доказано по тая кола са пипали джамбазки ръчички...дали е сложил такъв...
                      Там откъдето тече, мястото на сглобката между месинговия елемент и oil filter bracket (според ръководството), реално модула, на който се навива филтъра, пак според въпросното ръководство няма нищо. Някакви дифтунги или шайби има според схемата между маркуча стягащия болт.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                        Болта е кух и е с 2 дифтунги. Смени дифтунгите, ако тече от там, макар че е малко вероятно. Ако някой е сложил неправилния болт щеше да ти е заминало турбото - то без масло няма да изкара дълго.

                        Не помня да има нещо месингово там, но може и да бъркам. Може уплътнението на филтъра да е нещо нефелно. Секса със смяната на филтъра не е чак толкова голям, щом го направиш 1-2 пъти. Не изключвам някой виртуоз да го е навил накриво и да е развалил резбата де, ама ми се струва малко вероятно. Течове там съм имал единствено когато не ми стегнат филтъра като хората. А иначе при смяна на филтър там се олива доволно - не може да се избегне.

                        С масления отделител си направил простотия, ама ти си знаеш. Силикона към тая пластмаса не хваща, тоест в един момент пак ще текне.

                        За ELM327 нямам идея. Питай Любо (Lubashki777) какъв четец си е взел. До колкото помня неговия става и за android, тоест можеш да си четеш грешките през телефона.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12086820_10205899474900160_2060452843_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5685686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12083644_10205899475060164_643823569_n.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5685687

                          Ето зад тази жълтата 'убавиня тече. Действително има дифтунг зад него, но явно не е стегнато. Това в този вид заводска част ли е или е самоделка? Залагам на второто, защото никакъв ключ не пасва на него. Вероятно ако го сваля ще е еднократно и не искам да го напъвам, че трябва да търся стругар.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                            Все пак да дам обратна връзка ако някой се е заинтересувал от сагата

                            В дядовладовия гараж работата беше излекувана (поне засега да чукна на дърво ). Предполагам всеки знае там мястото е доста кът и няма как да се развие без да се разглоби сериозно. В крайна сметка стана със сваляне на целия модул, на който се навива масления филтър. Месинговия елемент беше зверски затегнат и въпреки това течеше, оказа се от твърде дебел дифтунг зад него, който не уплътнява добре. Много мъки за елементарна недомислица от страна на джамбазина

                            Коментар


                            • #89
                              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                              Днес реших да проверя какво има в раздатката ми, че дойде време за купуване на масла за скорости, раздатка и преден диф. Отворих страничната пробка на раздатката, бръкнах с пръст и установих, че е масло за ръчни кутии, а не за автомат, че някъде дават и такова масло за там. Следваше скоростната кутия - развъртам страничната пробка и като шурва едно масло, страшна работа. Успях да завия пробката, но изтече поне половин литър. Проблема само бе в това, че ме оля целия, все пак не бях подготвен за това. Нали наливното отвърстие е и контролно за нивото. Та от тази случка питам откъде може да се налее масло в такива количества? Предполагам, че вътре остана поне литър в повече, защото струята си беше сериозна. А може би аз греша като смятам страничната пробка за наливно отвърствие!?!? В предния диф си беше нормално трансмисионно масло с миризма на чесън.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                                Вчера 27.11 купих 8 литра масло за предния диф, скоростна кутия и раздатка и днес започнах смяната. Първи беше предния диференциал - развих пробката за наливане и установих, че нивото е точно до ръба и. Източих маслото, като обема на източеното бе около 1.2 литра. Започнах да наливам и пак при 1.2 протече. Дотук добре, само дето като развивах пробките имах чувството, че съм първия дето ги развива след завода, ама знае ли човек!? При скоростната кутия вече бях подготвен (в горния пост съм описал какво се случи като развих пробката за наливане на масло на СК) и приготвих съд с необходимия обем, източих към 6.5 литра доста гъсто, тъмно масло с плътност като някогашното 90ЕР. На пробката за източване имаше малко фини стружки, но това си е нормално според мен. Почнах да наливам и след като вкарах 4.3 литра масло проверих с пръст нивото, което се оказа на около 1см. под пробката. Е питам сега при норма 3.6 литра наливам 4.3 и пак не достигам преливника, как вътре имаше толкова над нивото на пробката.
                                Минаваме на раздатъчната кутия - с големи усилия, разбирайте лост с рамо 60 см. успявам да развия пробката за източване (така беше и с изливната пробка на СК и с двете на предния диф), тук имаше повечко стружки, но пак в нормата според мен. Май наистина тези дупки не са отваряни откакто Тераното е напуснало завода в Испания, а и да добавя - резбите на всички пробки бяха омазани с някаква сива материя, нещо като лепило, силикон, абе май уплътнител за да не тече?! От РКто източих само около 1.5 литра, че и по малко, а успя да събере малко над 2 литра , да кажем 2.1л.
                                И предни пъти като влизам под колата ми прави впечатление, че опашката на РК е омаслена доста, та най вероятно семеринга пуска масло. С това приключих с маслата.
                                После на ход установих видимо подобрение в движението по инерция - не си внушавам, защото в една отсечка Долни Дъбник - Плевен съм минавал вече доста пъти и сега имаше съществена разлика. Възможно ли е това да се
                                дължи на препълнената с гъсто масло скоростна кутия?
                                И още едно питане :наливното отвърстие на СК дали е мярка за нивото на маслото, защото навсякъде дават количеството масло за ръчна СК 3.6 литра. И пак питането от горния пост: как са ми налели 7 литра масло в скоростната кутия, като до пробката е около или под 5 литра?
                                П.С. Маслото е I.G.A.T. Platin 75W90 API GL-4/5; MIL-L 2105D.
                                П. П. С. Докато се наканя да допиша поста и то станало 20.11.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X