Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

    Проблема е,че започнаха да вият като тролей.Симптомите са като на лагери на основния вал,щото вият на всички скорости,най-много на 1,2,3 и 5-та.На 4-та е странно тиха.Преди 7-8 месеца при смяна на съединител,се забелязаха вътре стружки,имаше и доста масивни люспии парчета от метал,набити по дупките на веригата и направо пресовани от нея.Отворихме я почти цялата,нямаше и нищо.Явно остатъци от нещо старо счупено и ремонтирано,но непочистена кутия.Но не мога да съм сигурен,че е така.Смених 3-4 лагера,които ми се струваха шумящи и затворихме.Работеше по-тихо от преди.Може да не съм сменил някой тръгнал лагер.Но при сглобяването обърнахме местата на някои,които така или иначе бяха еднакви.като старите ги сложихме на основния вал и леко виеха,но сега е тролей.Случи се,след като дърпах една витара 3-4 километра.Трябваше да сменя и останалите лагери,ама найсе.Даже понякога,при работещ двг,изключена от скорост,има ручащ шум,който изчезва при натискане на съединителя-признаци като на аксиален лагер но той е нов.При предишното отваряне видяха/или поне предположиха/,че и веригата е поразтеглена,за сега не прави проблем,но казаха,че не и остава много преди да почне да прескача.Няма оронени зъби и не виждам как може да се разтегли,направена е доста яко.А тя нова е 400 лв.Та ако ремонта е голяма цифра,по-добре скорости с раздатка,вървят около 500 лв.Но няма гаранция,че няма да са на същия хал.Та въпроса е има ли софийски монтьор,навиващ се да направи този ремонт,евентуална цена,при положение,че му вися на главата/и помагам,разбира се/,докато се мъчи и цена? И дали тя ще надхвърли ползата от покупка на 2-ра употреба,при положение,че ще успея да ги сменя сам?

  • #2
    От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

    Забравих да добавя-при разглабянето имаше някакъв синхронизиращ демпфер,чиито зъб беше оронен от едно от останките натрошени големи парчета метал.Монтьораказа,че не е проблем.Прилагам и снимка на веригата,на която малко личи хлабината и,а в дясно,ограденото с червено е единия лагер,за който предполагам е заминал и аз не смених.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:море 2012 100.jpg
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5408432
    Извинявам се,ако терминологията ми куца,ама тая материя ми е малко затъмнена.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:море 2012 105.jpg
Прегледи:1
Размер:143.1 КБ
ID:5408433

    Коментар


    • #3
      От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

      колега при мен имаше също проблем със скоростната кутия на фероза не включваше четвърта скорост. Проблема при мен беше че, имаше счупен лагер на първичния вал фактически 1 вия лагер на скоростната кутия 6306 е лагера, той се сменя като махнеш капачето отпред от към съединителя. Той е най-натоварения лагер в ск. кутия него смени ли го?

      Коментар


      • #4
        От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

        Не само,че не го смених,но май на негово място сложих лагера отдругаде.Вътре имаше поне 4-5 лагера абсолютно еднакви по размери.Явно той се е развил.Смяната лесна ли е?Единствено ме притеснява как сам и без канал ще върна скоростната кутия на местото и.Но май ще мъча ситуацията с крикове.

        Коментар


        • #5
          От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

          Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
          Единствено ме притеснява как сам и без канал ще върна скоростната кутия на местото и.Но май ще мъча ситуацията с крикове.
          Имам гараж с канал...няма проблем да го ползваш ...за София става дума.

          Коментар


          • #6
            От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

            Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
            щото вият на всички скорости,най-много на 1,2,3 и 5-та.На 4-та е странно тиха
            Защото пътя на предавките минава по една крива линия.На 4-та е една права линия.Шумът на свободна говори за лагери на скоростите а не за аксиален лагер на съединител.Лагера който си оградил на снимката не се движи докато автомобила е на място.

            Коментар


            • #7
              От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

              Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
              Не само,че не го смених,но май на негово място сложих лагера отдругаде.Вътре имаше поне 4-5 лагера абсолютно еднакви по размери.Явно той се е развил.Смяната лесна ли е?Единствено ме притеснява как сам и без канал ще върна скоростната кутия на местото и.Но май ще мъча ситуацията с крикове.
              При мен,също има една естакада която може да се ползва.Външна е.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                Защото пътя на предавките минава по една крива линия.На 4-та е една права линия.Шумът на свободна говори за лагери на скоростите а не за аксиален лагер на съединител.Лагера който си оградил на снимката не се движи докато автомобила е на място.
                Май си прав и заминалия си лагер е друг.Благодарности и на колегите с предложенията с канала,но тъй-като ремонта сигурно ще продължи 2-3 дни,почвам в моя гараж най-вероятно утре.Ще снимам междувременно,та ако някой друг се захване,да има представа,пък и да не забравя кой чарколяк къде е..Всеки ме съветва за други скорости-по лесно е,но от опит за ремонт нищо не се губи.Ако все-пак не мога да я събера,ще наритам всичко в ъгъла и купувам втора употреба.Щото лова започва,а да ме остави в гората не е готино.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                  Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                  .Ако все-пак не мога да я събера,ще наритам всичко в ъгъла и купувам втора употреба..
                  Не я наритвай в ъгъла! Пусни едно ЛС и ще ти я събера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19092012748.jpg
Прегледи:2
Размер:133.3 КБ
ID:5408735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19092012751.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5408736
                    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                    Не я наритвай в ъгъла! Пусни едно ЛС и ще ти я събера.
                    А наемаш ли се да ремонтираш скорости?В смисъл,ако ми се види непосилна задачата,да ти я докарам-срещу заплащане,разбира се?Между другото вече я свалих.Отне ми около 4 часа. Когато завъртя основния вал,ручи и има хлабина.В смисъл не върти стегнато.И цялата камбана е омаслена.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                      Първоначално публикуван от abshristov Преглед на мнение
                      колега при мен имаше също проблем със скоростната кутия на фероза не включваше четвърта скорост. Проблема при мен беше че, имаше счупен лагер на първичния вал фактически 1 вия лагер на скоростната кутия 6306 е лагера, той се сменя като махнеш капачето отпред от към съединителя. Той е най-натоварения лагер в ск. кутия него смени ли го?
                      Имаш впредвид да махна капачето,оградено с червено и да извадя лагера оттам?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19092012748.jpg
Прегледи:2
Размер:133.3 КБ
ID:5408737

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                        Да колега точно това имам впредвид махаш капачето дето си го оградил там вътре има един лагер 6306 с външен канал за зегерка извади лагера и го смени. Мисля че трябва да махнеш и капака на кутията този с вилките и скоростния лост за да избиеш лагера.
                        p.s. смени и семерината на вала има някаква вероятност новата да задържи. Ако не можеш да намериш лагер с канал за зегерка бегом при някой стругар стържат ги не се притеснявай няма да си първия

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                          Един колега от Карлово е написал това---- Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”----- така че, давай смело по супена няма да стане

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                            Успях да я сваля и отремонтирам сам/смених 4 лагера,вътрешния семеринг/,но не стана както трябва.Виене пак има на всички предавки без четвърта,но доста по-тихо.Направи ми впечетление следното-основния вал е разделен на две.Между двете части има ролков цилиндров лагер,върху който нямаше никаква смазка,даже имаше като графитен прах,но сух.Не го смених,изглеждаше читав,сложих му малко грес и затворих.Въпросът ми е към разбиращите и особенно към Бочо 64 - е възможно ли е целия проблем да идва от този малък междинен лагер?Ако при 4-та предавка основния вал работи като едно цяло,смисъл средния лагер не се върти,то тогава за това на нея не вие.И защо върху него няма смазка и даже е изсъхнал,при положение,че всичко се къпе в масло?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся монтьор,разбиращ от скоростна кутия на Фероза за гр.София.

                              От него е.Изглеждаше?Смазва се от отвори между зъбите на входящия вал.
                              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                              Grand 3.1TD
                              0898 620 306 Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X