Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Щракащ пръст" - що за животно е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Щракащ пръст" - що за животно е това?

    Здравейте!
    В началото на лятото на едната ми длан отдолу се появи нещо като малко зрънце. Не е болезнено, но за мен си е притеснително!
    Личния лекар каза - това е т.н. "Щракащ пръст", някакво удебеление на сухожилието, което след време може да не позволи нормалното сгъване и разгъване на съответния пръст. Ако не се лъжа спомена "тендовагинит". Насочи ме към ортопед, съответно отидох с нагласата, че по всяка вероятност ще се наложи "рязане". Ортопеда ме посъветва отначало да опитаме с физиотерапия - така и направихме. Изкарах един курс физиотерапия, но ефекта е нулев ( то аз и не съм очаквал с физиотерапия да се оправи, де ).
    За сега зрънцето си стои - не ми пречи на свиването на пръста и не е болезнено.
    Въпросът ми е: Дали да отида отново при ортопеда с искане за намеса на скалпела и в този случай дали не рискувам някакво увреждане при, не дай боже не добре изпълнена хирургическа интервенция? Или да си направя още някой курс физиотерапия?
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

  • #2
    От: "Щракащ пръст" - що за животно е това?

    Първо отиди при друг ортопед, ако трябва и при трети.
    Ако всички са на едно мнение - послушай ги.

    Коментар


    • #3
      От: "Щракащ пръст" - що за животно е това?

      Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
      Здравейте!
      В началото на лятото на едната ми длан отдолу се появи нещо като малко зрънце. Не е болезнено, но за мен си е притеснително!
      Личния лекар каза - това е т.н. "Щракащ пръст", някакво удебеление на сухожилието, което след време може да не позволи нормалното сгъване и разгъване на съответния пръст. Ако не се лъжа спомена "тендовагинит". Насочи ме към ортопед, съответно отидох с нагласата, че по всяка вероятност ще се наложи "рязане". Ортопеда ме посъветва отначало да опитаме с физиотерапия - така и направихме. Изкарах един курс физиотерапия, но ефекта е нулев ( то аз и не съм очаквал с физиотерапия да се оправи, де ).
      За сега зрънцето си стои - не ми пречи на свиването на пръста и не е болезнено.
      Въпросът ми е: Дали да отида отново при ортопеда с искане за намеса на скалпела и в този случай дали не рискувам някакво увреждане при, не дай боже не добре изпълнена хирургическа интервенция? Или да си направя още някой курс физиотерапия?
      Имам известен опит(оперативен) с това заболяване и ще те посъветвам да отидеш на операция.Иначе има опция за локално инжектиране на кортикостероид(Дипрофос),но ефекта е слаб.Иначе самата операция е елементарна,прави се вагинотомия на влагалището на сухожилието и проблема се решава дефинитивно.От значение е и локализацията на проблема и да се отдиференцира с друго заболяване като Дипюитренова контрактура,която в началото наподобява стенозиращия тендовагинит(истинското наименование на тая щракалка).Но съм учуден от компетентността на твоя семеен лекар(за което получава моите адмирации),който е разпознал проблема и те е насочил правилно.Иначе те съветвам да се върнеш при ортопеда да те долекува.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: "Щракащ пръст" - що за животно е това?

        Абе я си глей живота и бегай от лекари като от чума

        Побарат ли те докторите ше си умреш млад и зелен търчейки по клиничната пътека........или.„килимче“...........бешеееее............
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: "Щракащ пръст" - що за животно е това?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Имам известен опит(оперативен) с това заболяване и ще те посъветвам да отидеш на операция.Иначе има опция за локално инжектиране на кортикостероид(Дипрофос),но ефекта е слаб.Иначе самата операция е елементарна,прави се вагинотомия на влагалището на сухожилието и проблема се решава дефинитивно.От значение е и локализацията на проблема и да се отдиференцира с друго заболяване като Дипюитренова контрактура,която в началото наподобява стенозиращия тендовагинит(истинското наименование на тая щракалка).Но съм учуден от компетентността на твоя семеен лекар(за което получава моите адмирации),който е разпознал проблема и те е насочил правилно.Иначе те съветвам да се върнеш при ортопеда да те долекува.
          O'K! Благодаря! Аз с такава нагласа и отидох при ортопеда първия път!
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: "Щракащ пръст" - що за животно е това?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Имам известен опит(оперативен) с това заболяване и ще те посъветвам да отидеш на операция.Иначе има опция за локално инжектиране на кортикостероид(Дипрофос),но ефекта е слаб.Иначе самата операция е елементарна,прави се вагинотомия на влагалището на сухожилието и проблема се решава дефинитивно.От значение е и локализацията на проблема и да се отдиференцира с друго заболяване като Дипюитренова контрактура,която в началото наподобява стенозиращия тендовагинит(истинското наименование на тая щракалка).Но съм учуден от компетентността на твоя семеен лекар(за което получава моите адмирации),който е разпознал проблема и те е насочил правилно.Иначе те съветвам да се върнеш при ортопеда да те долекува.
            ...Почувствах се много прост-нищо не вдявам...но съм впечатлен.

            Коментар


            • #7
              От: "Щракащ пръст" - що за животно е това?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              ...Почувствах се много прост-нищо не вдявам...но съм впечатлен.
              +1
              ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X