Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Да се пробвам аз с един проблем:

    В Събота карах на разходката в Копривщица. Покарах от 10:00 до 15:00 часа. Преминахме през едно кално дере, след което имаше доста стъмен, разкалян наклон. С "Целата газ" изкачих наклона (с асфалтовите си гуми). Но горе трябваше да завия на ляво. В този момент предното ми изчезна, останах на заден мост. Имаше един младеж отвън и каза, че нито едно предно колело не върти и че най- вероятно "ми задържа карето ..." Поизправих волана, предното зацепи, след което карах поне още 2 часа в доста дъжд и кал, без да закъсам никъде.

    Подобно нещо ми се случи и зимата на един неголям заледен наклон. Въртеше задните гуми като крава на лед. Пак поизправих, предното зацепи и си излезнах без проблем.

    През останалото време преднато си работи.

    Нарочил съм за смяна автоматичните хъбове с ръчни , но ми стана интересно това със задържането на карето. Все си мисля, че ако има проблем с карето, то ще трака или направо ще се счупи.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      За мен са си чисти хъбове.Това понятие за карето не ми е известно
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Не е каре това. Хъбове са. Ама дали са си така или са неизправни е малко трудно да се каже. Има оригинални ремонтни комплекти принципно, но никога не съм се занимавал - още на първата зима смених мойте с ръчни, първоначално AVM, които по-късно продадох, а после китайски, с които съм си и до днес.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Я да дам и аз малко приказки. Миналата седмица се качвах до връх Триглав. Трасето е без никаква кал, но много тежко от към ходова част. На изкачване колата позагря... На слизане, замина ябълковидния болт на хебела и колата остана без управление. По криво нанадолнище.
          Оказа се, че ежегодното почистване на радиатора е много важно нещо. Заради климатика, не успявах да го измия качествено, а и неглижирах това обслужване... Късането наа болта беше според мен заради калпава кормилна щанга... Въпреки че виското и помпата бяха работещи, реших да сменя всичко по охладителната система, като се започне от идеално промиване на системата, смяна на антифриз, помпа с виско, термостат, идеално изпиране на радиаторите вътре и вън...
          Заради премеждията ми с кормилната щанга, въпросчето. Демпфер от нисан терано 1 ще стане ли за двойката?

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
            Демпфер от нисан терано 1 ще стане ли за двойката?
            То захвати за демпфер така или иначе нямаш, тоест ще стане всякакъв демпфер с достатъчен или по-голям ход от тоя на щангата, а захватите ще трябва така или иначе да ги "колхозиш".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Искам да си сменя кормилото, защото е сдало багажа, отлепено е на места от метала.... та въпроса ми е дали трябва да е същия модел, 97 с кръглите фарове Маверик, или може и да е от някое по-ново Террано, защото те пък са кожени.... Аирбагът дали е същия?

              Също, филтрите за масло преди 96 и след различават ли се, защото се оказа, че въздушния филтър е от късите май, взех за след 96 и се оказа твърде дълъг? Форда е ТДИ. Сега не знам дали и масления филтър не е различен?
              Последно редактирано от afgany; 18-07-18, 00:27.
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                И аз вече съм във клуба на терано 2
                2.7 2000г. Доста изчетох и се спрях на него за джипка за лов мисля че не съм згршил с избора си!?

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Ако няма ръжди и не го изтезаваш, ще те слуша и радва дълго
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Не си сгрешил с избора,радвам се че послуша Стефан/брат ми/ и взехте правилната машина.Както колегата по горе е написал,ще ти служи вярно дълги години.Честито и да почерпиш
                    Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                      Искам да си сменя кормилото, защото е сдало багажа, отлепено е на места от метала.... та въпроса ми е дали трябва да е същия модел, 97 с кръглите фарове Маверик, или може и да е от някое по-ново Террано, защото те пък са кожени.... Аирбагът дали е същия?

                      Също, филтрите за масло преди 96 и след различават ли се, защото се оказа, че въздушния филтър е от късите май, взех за след 96 и се оказа твърде дълъг? Форда е ТДИ. Сега не знам дали и масления филтър не е различен?
                      От първите до последните имат вариант с кожени волани, поне Terrano. Обаче в общия случай ще трябва така или иначе да го претапицираш, ако искаш да изглежда както трябва.

                      За maverick, както и съвместимостта му с терано по отношение на ербеците нямам идея, но по-скоро би-трябвало да са съвместими, поне на всички с кръглите фарове.

                      Ако сложиш една снимка на двигателя няма да е зле. Масления едва ли се различава. Купува се Mann или Mahle за маслен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        За волана не държа да е кожен въпросът е да не е отлепен вътре от желязото... самия волан сигурно ще пасне, въпросът е с аирбаците да не се отворят в движение )) Филтрите ги пазарих от Milner и маслен и въздушен... въздушния ще се окаже като на стария Маверик, от късите май...дългия не се побира... колата е Януари '97, може да съм уцелил някакъв междинен модел... Днес забелязъх и че двата предни лагера на главините имат луфт, имаше някъде тема където обясняваше как се затягат, но не я намирам, то бол теми станаха.... трябва ли специален накрайник/ключ за затягане или ще трябва да прежаля едни 60 паунда на местните "механици"....
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37373034_10215649230799884_1724328029590650880_n.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5794682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37388611_10215649227239795_6781728458163617792_n.jpg
Прегледи:1
Размер:25.8 КБ
ID:5794683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37488066_10215649225319747_6223460332627558400_n.jpg
Прегледи:1
Размер:30.1 КБ
ID:5794684
                        Последно редактирано от afgany; 19-07-18, 22:58.
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                        X-trail 2.2 Di 2003
                        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          И волана и филтъра са ти абсолютно еднакви с мойте. Филтъра е дългия. Горивната ти система е Zexel. Дебитомера почти със сигурност е за чистене и върви като спънат в момента.

                          Ербега със сигурност няма да се отвори в движение - или ще стане, или ще ти мига лампата. Да не говорим че ако си вземеш волан от терано от същите години или до кум 2002-ра (пак - волана е същия, само с друга емблема), можеш да си сложиш твоя ербег.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Онзи ден разговарях с братовчед си, който има също 3 l-рово такова и ми каза, че започнал да има проблем с ГНП-то. Майстора му казал, че нафтата ни е доста посна/суха (според мен съдържа доста парафини и не е точно така) и поради тази причина се износвала доста бързо, ГНП-то де.
                            Препоръката била - литър двутактово масло на резервоар нафта. Маслото на Щил и Хускварна били по-добри от тези за автомобилите.
                            Някой да е страдал и да има мнение по въпроса?

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Да даже с него го избирахме със Стевчо няма грам ръждичка работи мотора перфектно вчера цял ден сменяхме консомативите +нови ръчни хъбове ...

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Едно питане към колегите някой може ли да каже кой предпазител за какво е че не са ми ясни всички от снимката от лявата страна в котията че нещо не мога да кача никаква снимка тук нз защо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X