Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Вчера спонтанно реших да си сменя дебитомера ей така профилактично.Взех pierburg стария ми беше Бош.Нямал съм забележки към работата на стария,та ще ми стои за резерва.Като чели има някаква промяна от към по добра динамика,но може и да си внушавам.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Ако е бил за смяна щеше да има осезаема разлика, поне на 2.7. От 3.0 засега нямам впечатления.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1544462813499887.jpg
Прегледи:1
Размер:252.5 КБ
ID:5804605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1544462731994119.jpg
Прегледи:1
Размер:1.9 КБ
ID:5804606
        Здравейте колеги. Едно и също ли е захващането на тези брони.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Не съм виждал такава броня на Терано
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Едно и също е. Втората броня на малката снимка е втория фейслифт (някъде до 2003-та), тая на голямата снимка е третия (последния) фейслифт.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Някой има ли мнение за калник от фибростъкло!

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Има. За нищо не става.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Има. За нищо не става.
                  Направо ме отчая, метален няма намиране.

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Скорости и раздатка искат GL4 масло, дифовете искат GL5 това трябва да се гледа.

                    В момента в скоростите и раздатката съм с COMMA, май полусинтетика (не съм очарован), в задния диф с Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 и на друго нямам доверия. Сега бих сложил пълна синтетика на скоростите и раздатката (предичното ми беше такова и бях по-доволен).....
                    Спарки от какво по-точно не беше доволен от Comma-та ?
                    Заглеждам го в момента , тъй като всички масла трябва да ги сменя .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Не че не съм бил доволен. Просто това, което беше преди него, беше по-добро. Имаше разлика изобщо в усещането при превключване на предавки, особено при ниски температури.

                      Впрочем от Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 вече 5-6 човека се оплакват че след 4-5000км потъмнява и има шумове от LSD-то. При мен на "новото" се случи същото. Сега съм с Motul 75W140 + AMSOIL добавка за LSD-та (макар че вероятно не е нужна).

                      Та въпросния Castrol ми е извън списъка трайно. Явно са го развалили или ментетата са масови. Преди 4-5 години не беше така - на "старото" съм с такова и проблеми няма никакви.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Здравейте колеги.
                        Да раздвижа малко темата.Навъртях вече 20000 безгрижни километра,много съм доволен от машината,върви много харчи малко като за такъв габарит и тегло.Сменям маслото на всеки 5х до сега с YACOO днес взех за проба Мобил 5х40,ей така за разнообразие.Сменям му и всички филтри.
                        От скоро ми прави впечатление, при каране на къси разстояния 5-10 км по някога,не винаги като го паля отново върти малко повече от обикновенно.На студен старт пали от раз.Това ми се случва редко и при сравнително топъл,вече пален двигател през деня.Не светят чекове и други лампи,няма промяна в динамика, разход,шум,всичко изглежда да е наред.Дайте насоки,да го мисля ли или да сменя бензиностанцията.Зареждам само Ромпетрол, пълен-пълен и слагам Бардал 2 грама на литър.
                        Благодаря
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • Дефинирай "върти малко повече".
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Еми ако нормално пали на 2-3оборота в тези случай са двойно повече
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • Някъде имаше писано,че този проблем се решава с смяна на акумулатор.При моето имаше същият проблем.Случвало ми се е да върти доста повече и да не запали.Акумулаторът беше читав но с слаб пусков ток.Реших проблема с нов 95ач. 830а стартов ток.От тогава никакви проблеми,вече 5000км.Поздрави.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                                Еми ако нормално пали на 2-3оборота в тези случай са двойно повече
                                Не знам какво да кажа. Моя пали рядко "виу-бръм", най-често "виу-виу-бръм" и отново рядко "виу-виу-виу-бръм".

                                Ако зависи от нивото на резервоара, провери всичко от резервоара до помпата да пропуски (аз смених всичко - маркучи и конзола на филтъра и маркуч за обратна нафта между помпата и главата), може да смениш и дифтунгите на входа и изхода на помпата. Ако продължава и след това, може помпата леко да смуче от някъде. Така се държеше стария ми мотор. Дори с резервоар под средата палеше с доста въртене.

                                Ако обаче не зависи от нивото - не знам. Евентуално да се премери компресия да не би някой клапан да прави въртели или да се проверят хлабините на клапаните, но не вярвам да е това. При такъв сценарий по-скоро би въртял номера на студено.

                                При мен на съвсем студено се случва друго - първо бръмва от четвърт, а след това (след секунда например) се случва да има леко коолебания за някоя и друга секунда. Има и леко неравномерна работа, проявяваща се когато си иска - например днес може да работи гладко до обяд, а след обяд малко по-грубо. И другия мотор го имаше това. Не завиви нито от температура, нито от ниво на резервоара, дори имам чувството че на отрицателни температури работи по-добре отколкото при 10-ина градуса. Харча си е еднакъв, вървежа също, не цапа и не харчи масло (стои си произрачно 2-3000км), от щеката не духа изобщо (дори имам чувството че има вакуум), от гърловината на капака на клапаните освен дребни капчици и първоначално малко изпарения след отваряне - също нищо. Турбо пътищата имат нормалния тънък маслен филм и никакви налепи.


                                Първоначално публикуван от rsimeonov Преглед на мнение
                                Някъде имаше писано,че този проблем се решава с смяна на акумулатор.При моето имаше същият проблем.Случвало ми се е да върти доста повече и да не запали.Акумулаторът беше читав но с слаб пусков ток.Реших проблема с нов 95ач. 830а стартов ток.От тогава никакви проблеми,вече 5000км.Поздрави.
                                В трилитрово терано 95Ah не може да се побере. Оригинално е 75 или 72. Стартера е редукторен.

                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X