Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И аз съм вече с Терано

    1.Най-вероятно са биелетки или тампони на стабилизиращата щанга.
    2.За температурата, ами моята се държи точно така, колегата Спарки и Лубашки споделя, че е така и всички останали колеги с терано. НЕ се притеснявай, ако вското си му е в ред няма да го прегрееш в никакъв случай. Промиването на охладителната система има, голям ефект.
    3.Лампа за горивото има, и тя е от ляво, свети жълта бензиноколонка.

    Коментар


    • #32
      От: И аз съм вече с Терано

      Здравей колега и честита придобивка. Във форума гурото на тераното е Спарки можеш да разгледаш неговите теми ще са ти от полза. Много пъти той е споменавал , че по предното окачване е хубаво да вземеш оригинални части във форума има колеги , които внасят такива и ще са ти от полза.

      Коментар


      • #33
        От: И аз съм вече с Терано

        Благодаря Ви колеги насоките,които ми давате са ми много полезни,ако са разбити тез биялетки и тампони ще ги сменя заедно с маслата.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #34
          От: И аз съм вече с Терано

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          ...Промиването на охладителната система има, голям ефект...
          Да, силно отрицателен за по-стар радиатор-започва да тече, като лейка, осбено след третиране с кис. агент против котлен камък.

          Коментар


          • #35
            От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Да, силно отрицателен за по-стар радиатор-започва да тече, като лейка, осбено след третиране с кис. агент против котлен камък.
            +1
            Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
            0879076007 Жельо

            Коментар


            • #36
              От: И аз съм вече с Терано

              Въпреки,че радиатора външно пък и антифриза му изглеждат свежи,не мисля да го промивам,а само да сменя стария антифриз с нов.Тази лампа за резервата светва ли при контакт или само като е на минимума горивото,че днес не ми беше светнала,но за да се застраховам му сипах за 50лв. нафта и стрелката отиде почти до средата.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #37
                От: И аз съм вече с Терано

                Само когато свършва горивото!!!!!
                Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                0879076007 Жельо

                Коментар


                • #38
                  От: И аз съм вече с Терано

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Да, силно отрицателен за по-стар радиатор-започва да тече, като лейка, осбено след третиране с кис. агент против котлен камък.
                  Тия пенещите се, които продават за промиване не знам дали съдържат кесилина? На мен ми приличат на сапун някакъв. Но да източиш антифриза и да не промиеш поне няколко пъти било то само с вода ?! ще излезат боклуци гаранция.... мен ако питаш откашач долния маркуч /внимаваш че радиатора там е пластмасов/ източваш, ако имаш възможност да отвориш и блока на двиг. източваш и от там -намира се от ляво /дясно ако гледаш отпред/ зад масления филтър. След това поне 3-4 че и повече пъти пълниш вода, палиш върти, източваш. Радиатора ти едва ли ще протече от препарат даже не е толкова стар. Това няма да го правиш скоро, освен ако не сменяш водна помпа /тя рано или късно протича/ така, че си заслужава. А биалетките са ти разхлопани, почти 100% , те си подрънкват така, като се разхлопат. Погледни и задната връзка на долен преден носач към шаси, дали има разминаване където са тампоните, там се износва и се ремонтира след време, особено като покараш по нашите пътища )))
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар


                  • #39
                    От: И аз съм вече с Терано

                    Ограничителите за завой ги намажи с грес за лагери...поне половин година няма да чуваш пронизителното им скърцане и няма да плашиш никого наоколо...
                    Става за 3-5 мин. и е най-белия кахър ,който можеш да имаш по Тераното.
                    За температурата.Тия дни не е 35-40 градусовата жега при която лятото на мен на баир 15км. дълъг и доста стръмен ,а Тераното ми натоварено за едноседмична експедиция , с палатка на покрива и включен климати взе да вдига температура над средата.При движение в тия температури нормално по асфалта при мен не достига дори и до средата в момента.Тоест нормално е да ти вдигне на 2-3мм. над средата,но при по-високи температури,стръмен и дълъг баир и много натоварване.Точно на тия 2-3мм. се включва виското и НЕ трябва да отива по-нагоре стрелката!
                    Наистина виж като сменяш антифриза промий системата/сега е точния момент/и вероятно ще има осезателна разлика след това!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: И аз съм вече с Терано

                      Благодаря Ви за съветите,обезателно ще го направя,че после не ми се хвърля нов антифриз.Утре като го взема от сервиза ще споделя има ли разлика.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #41
                        От: И аз съм вече с Терано

                        Ако включването на перките на климатика охлаждат двитагеля, то най-вероятно виското е преебано. Вентилаторите на климатика трябва да помагат на виското само в краен случай.

                        Коментар


                        • #42
                          От: И аз съм вече с Терано

                          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                          Ако включването на перките на климатика охлаждат двитагеля, то най-вероятно виското е преебано. Вентилаторите на климатика трябва да помагат на виското само в краен случай.
                          Всъщност перката е само една и тя обикновено при скорост над 30-40км. стои изключена.При работа на място работи в режим като включва/изключва на определени интервали...Вероятно може и да има някакво термо реле или датчик отчиташ температура над която вентилатора се изключва.Затова и при движение обиконовено този вентилатор е изключен
                          П.П.Обмислям/ама все време не ми остава /,да направя от таблото принудително да включвам при нужда този вентилатор...за всеки случай,като последен коз в играта с прегряването при някаква ситуация!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: И аз съм вече с Терано

                            Перката съм я видял и чул само на място и даже бях включил климатика,за да тормози мотора.Включва и изключва през интервали както казва Любашки и стрелката си е на средата.Утре след промивката викам че ще си покаже,ако не да сменям виско в к-т с водна помпа така ли?
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #44
                              От: И аз съм вече с Терано

                              Ами друг избор нямаш, ама първо промий.

                              Попринцип ако не е сменяно виското и е на близки до реалните километри които пише вероятно си е заминало !

                              Поздрави !

                              Коментар


                              • #45
                                От: И аз съм вече с Терано

                                Лошо,вчера при загрял двигател пробвах да го спра,не с вестник,а с някъкво картонче и не можах иниче на загасен и студен двиг. си се върти на ръка с много малко усилие.Кажете ми в Пловдив от къде евентуално мога да купя.
                                При смяната му свалят ли се всички карантии,радиатори и т.н.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X