Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

    Здравейте колеги.От Ланд Ровър се прехвърлям тука понеже станах собственик на това чудо GRAND CHEROKEE 5.2 97 набор
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1010.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5984577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1011.jpg
Прегледи:1
Размер:191.2 КБ
ID:5984578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1012.jpg
Прегледи:1
Размер:196.5 КБ
ID:5984579
    Много се кефя как върви ама разхода над 25 (ъздушния му филтър беше пълен с овеси и подобни чудесии и го смених).Това ше го оправим понеже има газов инжекцион който твърде не бачкааааааааа.Проблемът ми е че доста често започна да гасне.Основно като го оставя да върви на самоход-без газ.Освен това като загрее оборотите му се смъкват до към 400-500 особенно ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА в комбинация със натисната спирачка-тогава и до към 300 стигат.Моля да споделите ако някой му се е случвало.Освен това и климатика не духа студено въпреки че работи-тръбите му са ледени а и парното вместо горещо духа топличко.Дава ми грешки 38 и 55 (по спомен).Май доста станаха бъговете .Благодаря ви предварително !
    Последно редактирано от stefan_top; 14-09-12, 19:51.

  • #2
    От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

    А оборотите нищо конкретно не мога да ти кажа – с тия машини не съм се ровил по тая част. За климата- дебелата тръба трябва да е студена ,тънката топла – нататък – требе да има една клапа дето управлява откъде да мине въздуха- през топлото или студеното .... та огледай я дали не е заседнала – карам по памент - когато се рових с климата на тез –те бяха почти нови тия коли

    Коментар


    • #3
      От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

      Моторчето за празен ход трябва да се свали и изчисти с WD40, ако след това не се оправи трябва да се смени с ново...
      Грешките ги виж точно кои са. 55 значи край на рапорта. 38 не я намирам какво значи ако е 38...
      Ето ти линк с описание за грешките:
      http://jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/e...odes_obdii.htm
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

        Грешките за които писах са на климатроника.А това моторче ще го търся утре даааааааа

        Коментар


        • #5
          От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

          Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
          Грешките за които писах са на климатроника. ...
          P0038 HO2S Heater Control Circuit High
          P0055 HO2S Heater Resistance
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

            Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
            Здравейте колеги.От Ланд Ровър се прехвърлям тука понеже станах собственик на това чудо GRAND CHEROKEE 5.2 97 набор
            Р38-цата какво я направи.Или си реши драмите радикално?Сори за оффа.

            Коментар


            • #7
              От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

              Бартерче направих за ГРАНДА.Джиджо много ме изнерви Рейнджа то не бе бъгове не бе чудесии.Сега има да му се сменят дискове и накладки отпред,кондензатора на климатроника му е пробит и за смяна и пълнене ми искат около 500 кинта.ГНПто не му е редовно има голямо предварение или закъснение беше не помня.И там кинти.С новия му радиатор надул маркучите на новия си собственик-кат балон стана единия хахах.За година и половина и 10 000км съм дал към 2500лв за ремонти и има още към 1000лв да се дават.Е чи луд станах.Иначе много ме кефи какъв е голям и удобен ама..................А и съм фен на бензина-бензинов РЕЙНДЖ ми е мечтата.Много ми е муден TDSа

              Коментар


              • #8
                От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                Провери внимателно, ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО, ВСИЧКИ вакуми на мотора. На следващия ( WJ ) клапите на климата и автопилота са на една вакумна магистрала и като се разкачи хем нямаш автопилот, хем клима, хем оборотите "плуват".......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                  Ами да и автопилота не можах да го стартирам ама си помислих че има някакъв чалъм мммммм.Тези вакуми може ли да ме светне някой къде са или поне линк нещо,че да си ги търся.Благодаря предварително.Ако може да ми кажете къде е датчика на багажника,че 2 дена го търся и ровя понеже ми дава PORTELLONE APERTO което е ОТВОРЕНА ЗАДНА ВРАТА и ми мига на компа за багажника,че и пищи......

                  Коментар


                  • #10
                    От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                    магнитен е, няма да го намериш визуално, вътре при самата брава е
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                      Ще го шунтирам охоу,само да му барна кабелите аз.А за климатика компресора се включва за 5 сек.и се изключва.И така нон стоп.Един мастер по климатиците ми каза че вероятно от липса на фреон-недостатъчен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                        ТУК има информация за диагностика на климатичната система.
                        http://jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/atc/codes.htm
                        Последно редактирано от klamat; 15-09-12, 16:43.
                        YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                        XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                        WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                        KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                        Коментар


                        • #13
                          От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                          Благодаря колега klamat.Парното се появи-духа жегааааа.Електромагнитния клапан заради който ми даваше отворен багажник е откачен-беше на прозорчето на багажника а не самия багажник.Сложих си бая големички гуми и ми се появи много гадно притрисане.Все едно влизат в някакъв резонанс и чак цялата предница ми се тресе .Гумите са бая нацепени но пък са балансирани.Появява се при ниски обороти-около 1300-1500 оборота.Що така се получава-надявам се от гумите а не нещо предницата да е зле...........

                          Коментар


                          • #14
                            От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                            Колеги бихте ли ми казали на какви обороти трябва да превключва АСК че моята сменя на по-висока предавка чак на около 3200об/мин.Множко ми се виждат нещо!

                            Коментар


                            • #15
                              От: GRAND CHEROKEE гасне ако е на ДИРЕКТНА или ЗАДНА без газ

                              Моят превключва на 1500-1600 принормално натискане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X