Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

    Здравейте колеги попадна ми въпросната печка та искам да знам може ли да ми каже някой как да си направя ела. така че да я стартирам само с ключе без разните управления и таймери защото без това ги нямам.От печката излиза осем кабела изглежда са отивали на някаква букса но са срязани.Жалко не погеднах какви цветове са проводниците за да ги опиша а сега съм в командировка и исках като се върна да се заема с монтажа и.Ако някои може да ми помогне ще съм много благодарен.

  • #2
    От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

    Първо даи да видим кои модел е .Ебершпаихерите не съм човъркал много но принципа е еднакъв та само ако е някъкъв много дърт модел дето да няма електроника евентуално ще се мисли нещо.Ако тия 8 кабела отиват към блкок за управлние които липсва..... работата клони към мисията невъзможна.
    Даи снимки да видим за какво иде реч.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

      Ето ти брошурата за твоята печка от сата на ESPAR. Дано ти свърши работа http://www.espar.com/www/espar.com/t...02003%20JE.pdf На 5-та страница има схемата с цветовото обозначение на кабелите. Струва ми се, че няма вградена помпа за антифриза и е с външна такава за горивото. дано ги имаш и тях.
      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

        Имам чувството, че тази печка е за допълнително загряване на парното докато антифриза стигне 80гр. Такива печки има в много от новите луксозни автомобили. При стигане на 80г. се изключват сами. Лошото е че работят само заедно с двигателя, за да върти водната помпа антифриза.Именно за това кабел (с) се включва на + от динамото т.е. за да е сигурно че двигателя работи. Така че трябва да го захраниш от ключето за стартиране. Дори и да нямаш изводи за отделна помпа, можеш да си направиш през реле от стартиращия ключ. Мисля че това е всичко. Успешен монтаж.
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

          Тая печка си е като другите водни печки - дано да имаш всичко ,че ако са избушили управлението ...трудна работа.
          Има допълнителни помпи за антифриза- например от Мерцедес - няма никъкв проблем да се добави.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

            Имам такава печка с таймер-програматор, с повреден ECU блок. Ако я искаш за части и да си комплектоваш твоята - звънни.
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

              Тук има части за такива http://www.autosip.cz/autosip/eshop/...erspacher-D5WZ ето и видео на работеща печка. Ясно се виждат допълнителната помпа и помпата-дозатор. Няма управление и си работи директно http://www.youtube.com/watch?v=T6vy78MYAdM
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                Здравейте колеги благодаря за помоща.Тази печка е от една тойота авенсис която е разглобена на части поразрових се но не открих помпата за антифриза и дозатор помпата.За късмет мой приятел ми донесе помпа за антифриза така че трябва да намеря дозатор помпа за горивото.Остава въпроса със окабеляването на клиповете се вижда че дозатор помпата и +/- са връзват за буксата но не става ясно точно на кои кабели.Кабелите при мен са със следните цветове-червен,кафяв/които са по дебели/-зелен,черен със червено-свето син,светло син със бяло-жълт,черен със бяло/буксата е на два реда и кабелите един срещу друг по реда който съм ги описал.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                  На линка дето съм дал има и твоята печка. В четири части е като за нея.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=152053
                  Дерзай!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                    Червения кабел е + през бушон 25А на акомулатора. Кафевия е минус на акомулатора. Зелен подава + към помпата за горивото, а другия кабел от помпата е на маса. Синьо и бяло е за диагностика (не се ползва). Черен е + на контактактния ключ (клема +15). Жълт е + от динамото или пак от контактния ключ. Черен с червено - празен. Черен с бяло също е празен. http://www.espar.com/www/espar.com/t...02003%20JE.pdf схемата е на 28ст. (предния път съм допуснал грешка)
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                      Здравейте колеги много благодаря за помоща вчера ми остана време и закачих печката да пробвам как работи.Пуснах я успешно работи около десетина минути водата/около 15 литра/ загря доста не съм я мерил с термометър и таман се да обевя опита за успешен взе че угасна и повече не можах да я пусна да работи.Явно нещо се прецака но като цяло съм доволен от това което видях и ще търся друга.Утре смятам да ходя към Варна и ще се порастаршувам из моргите да видим какво ще намеря и след монтажа ще се опитам да пусна снимки и да опиша подробностите по евентуалния монтаж.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                        Щом е работила, пак ще работи. Ако е стигнала 85г. може само да се е изключила. Пробвай я пак.
                        Виж какво пише в упътването и "След като е достигнала температура на охлаждащата вода прибл. 80 ° C, в зависимост от избраната настройка на вентилатора, нагревателя превключва на настройка "малка мошност". Ако режим "малкамалка мошност" е недостатъчен и температура на охлаждащата вода пада до 75 ° C, то нагревателя след това се връща на настройка "голяма мошност" . Ако отоплителната мощност е предостатъчна в режим "малка мошност" и температура на охлаждащата вода се увеличава до 85 ° C, нагревателя превключва на настройка "паузата". След като вода се охлади до 75 ° C в настройката "паузата", цикълът започва отново в режим "голяма мошност"​​.
                        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                          Колеги свързах печката d5wz по схемата espar , но нямам импулс на помпата. Сменявах управляващия блок и със втория отново няма импулс.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                            "Импулс" на помпата трябва да имаш, около 30с. след началото на пусковия процес, след края на подгрева. Около 5с. след това трябва да се включи въздушната помпа. Циркулационната би трябвало да тръгва веднага с включването на печката.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за мокра печка eberspacher d5w z

                              За импулс провери с пробна лампа. Помпите за гориво имат центроване на дебита от едната страна. Когато се завърти до край регулировката, т.е. ограничаването на движението на стержена в нея, ПОМПАТА СПИРА ДА РАБОТИ. Регулировката става с мензура в която се пуска изпомпваното гориво, като се мери дебита за 6мин. и се умножава по 10. Така се намира разхода на час, а правилния е упоменат в упътванията пъм печките. Минималните разлики не са фатални, но при по-големи ще гори много или няма да загрява достатъчно. Проблема е, че елекрониката на печките не подава гориво 6 мин. с цел безопасност, понеже ако не запали печката, ще се напълни с гориво. Поради тази причина гориво се подава от 45сек. до 120сек. и ако тогава няма запалване горивото се прекъсва. Поради тази причина центровката трябва да се прави на стенд. Въпреки това, провери регулировъчния винт да не е затегнат до край.
                              Последно редактирано от nola; 21-12-12, 16:56.
                              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X