Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

    Здравейте ... Появи ми се следния проблем - Както си карах и изведнъж Джипа угасна, запалих без много трудности и си помислих че няма проблем защото за пръв път ми се случва след около 100 метра го угасих и повече не поиска да запали. Видях че когато въртя на стартер пръска нафта от чашката на филтъра помислих си че от там е влязло въздух и за това не иска да запали. Довлякох го до вкъщи свалих филтъра и видях че чашката е отхлабена сигурно от вибрациите сложих всичко качих нафта с инжектора напълних филтъра отвих тръбичките на дюзите за да изкара въздуха по-бързо
    въртя няма никои ... Само върти и даже и капка няма ... Падна акумулатора сложих един друг няма никои. Замерих клапана на помпата и ми показва че само при самото завъртане на ключа има 12 V за моменти после спира подадох му принудително от акумулатора ток но пак не качва нафта. Четох за диагностика с ключа при която няма никакъв резултат, абсолютно нищо не ми показва. Сега ми дадоха съвет да откача плюсовата клема за известно време и тогава да пробвам. Дайте акъл може ли аз да го оправя или да търся някой да види компа...

  • #2
    От: Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

    Датчик колянов вал?
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

      Първоначално публикуван от sapiora1 Преглед на мнение
      ... Замерих клапана на помпата и ...
      Не е от стоп клапана.
      Тая помпа е с електронно управление и горивната порция се определя от компа посредством електромагнитно изпълнително устройство. Тоест - в зависимост от това какво искаме може да бъде = 0, или xxx. Клапана има само резервна функция, в случай, че електрическото изпълнително устройство излезе от строя.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

        Значи вече ГНП-то го изключихме като вариант ... Пращах я на Ловеч човекът я изчисти и регулира и каза че работи перфектно. Донесох я и вече доволен че ще запали слагам аз въртя и ..... НИКОЙ :Х :Х :Х . Звъннах му на майстора от Ловеч и той ми каза да подам напрежение на клема 8 и 9 от големия куплунг на помпата и след като го направих Хоп чудо джипа запали но държи едни обороти .... Значи сега проблема ми е някъде в инсталацията. Едно момче се опита да му направи диагностика и каза че не дава никакви грешки, което според мен се дължи на остаряла база данни или неправилен софтуер защото няма как да не отива ток до помпата и да не даде грешка, като самата помпа се управлява изцяло от компютъра. Дайте някакъв съвет към какво да се ориентирам. И къде е този Crankshaft Position Sensor защото го търсих отдолу на камбаната на скоростната кутия но не го намерих за да видя какво е положението с него защото четох някъде че когато този сензор замине и помпата изключва. Благодаря ви за съдействието !!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

          Дясно , горе на кутията.Обади се ,ще ти обясня.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Нафтова помпа - Grand Cherokee 3.1 WJ

            здравеите,гранда 2.5вм не пали,механична помпа,ходи гориво до филтара,излиза кам помпата,помпата дарпа а не подава кам дюзите,дали проблема е в помпата????

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X