Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

    Километража ми отказа. Терано 2-2,4 бенз. 93г. Предполагам, че жилото се е скъсло, от доста време нещо чегърташе в таблото. Въпроса ми е бензиновите и дизеловите жила еднакви ли са, и достъпа до жилото на кутията дали е лесен?

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

      На всички бензинки и на дозелите преди 1996-та със сигурност жилата са еднакви - скоростомерите са еднакви и скоростните кутии са еднакви. И предавателните числа са еднакви. За след 96-та - не знам, кутията е друга. Достъпа мисля че също е лесен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

        Благодаря за бързия отговор!

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

          Първоначално публикуван от angel_ov Преглед на мнение
          Километража ми отказа. Терано 2-2,4 бенз. 93г. Предполагам, че жилото се е скъсло, от доста време нещо чегърташе в таблото. Въпроса ми е бензиновите и дизеловите жила еднакви ли са, и достъпа до жилото на кутията дали е лесен?
          Може и да е от студа и нищо да не е скъсано, моят вчера още с газта заби на 180 км/ч, после се оправи... ако не ти пречи почакай известно време ако не се размърда сам тогава ремонтирай... че е и малко хладно за ремонти )
          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
          X-trail 2.2 Di 2003
          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

            Едно леко проблемче имам от както един тенекеджия ми сваля казанчето с течността за чистачките. Спряха да ми работят пръскалките на фаровете, като натисна копчето само се чуват няколко прещраквания някъде под таблото в ляво, като реле някакво? Другите пръскалки за стъклата си работят. Маркучите са свързани, вадих клемите на помпите до казанчето, пръсках ги с контактен спрей не тръгва нищо... дали самата помпа е заминала или може да е друго? '94 година е модела
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

              От няколко дена ми умря окончателно километража. Преди това имаше един период в който ту си работеше нормално, ту отказваше, но нямаше подскачания на стрелката и тем-подобни. Днеска легнах от долу , но видях само някаква поредица от датчици по скоростната кутия, не видях никъде жило за километраж. Имам питане към знаещите: Къде да търся жилото, искам да го откача и да го дръпна да го проверя дали не се е скъсало. Благодарности за помоща която оказвате, че иначе си е мъка. Тераното е бензин дълга база, 2000 г.

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                Нямаш жило. Проблема обикновено е в таблото.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                  Мерси за бързият отговор. Проблема започна в дълбокия сняг, и като гледам от долу, има един датчик на края на скоростите който е с отделни жици от другите датчици, предполагам е за скоростомера, ще го огледам по-подробно, да не се е закъсала някоя от жичките, че като чета за проблемите по таблото. На мен не ми отчита скороста , но и километрите не мърдат.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                    Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
                    Аз имах шум от време на време,при по-студено време. Лято като разглабях колата свалях 10 пъти таблото, защото накрая на жилото към таблото има пружинка като от химикалка,която беше паднала и не искаше да показва ... та реших превантивно да налея 1 малка спринцовка 2-3 кубика хидравлично масло в жилото - ей така за всеки случай и мазнах самата пружинка с малко грес, за да залепне към жилото. Още шум не съм чувал, но както казва Спарки може самия уред да жужи, него не съм го разглобявал и не знам какво има вътре.
                    П.П това е за терано 1.
                    Здравейте колеги,
                    и при мен "жужи" някъде зад километража - 2.4i, '98, късо терано.
                    Разглобих таблото - имаше няколко разхлабени винта и си помислих, че е от тях - евентуално някоя ламаринка да вибрира.
                    Затегнах ги - спря. Минах 50 км и пак започна.
                    Забелязвам, че като покарам малко, като позагрее явно - шума изчезва.
                    Да не би да иска смазване самия километраж и ако - да, къде ?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                      Колеги, не може ли да се изведът показанията за температурата на двигателя и нивото на горивото на някакво отделно устройство?
                      В смисъл че за мен лично това са по-важните показатели, ако мога това да гледам и да показва точно, километража и оборотомера не са ми проблем че не работят.
                      Та може ли да се монтира някакъв допълнителен уред който да показва тези стойности?
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                        То всичко може, ама цената надали ще ти хареса, защото трябва "поръчкова" електроника, която пък изисква мислене, пробване, коригиране и т.н., тоест време за да се направи. По-добре си търси табло втора ръка по моргите - би трябвало да ти излезе доста по-евтино.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                          Здравейте,
                          Като един нов ентусиаст с Терано да попитам дали мове да се изпозва табло от 2.7 на 3.0 ?
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                            До колкото ми е известно разлики в таблата нямат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                              Благодаря за инфо-то. От една седмица се главоболя - на поне 20 обяви се обадих ама ядец

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                                Разлика в таблата има, разгледай обявите и ще я видиш. Има модели с един и модели с два бутона. Явно има разлика и в буксите отзад. Успех
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X