Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

    PCF8576CT го има в MOUSER и струва 2.5 евро. Отговаря за LCD дисплея.
    L4938 - двоен регулатор на напрежение. Не се произвежда, вероятно има заместител, но и да няма - може да се замести с нещо.

    За другите - след малко...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

      MLX10407 управлява стрелките. Има го в AliExpress и струва 8 долара с транспорта.

      Моторолското е процесора. И да го намерим - никакъв шанс да му изкопаем програмата.

      Казваш че като се скапе, не показва дисплея и стрелките не показват вярно?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

        Здравей Спарки,

        Когато се скапе показанията на бензиномера и температурата отиват в крайно дясно положение (МАХ), а на дисплея цифрите стават неясни и показанието на външната температура е нереално високо.
        Смятам, че при мен причината е в този стабилизатора на напрежения и мисля да започна от него пък да видим.
        Трябва да намеря къде да захраня таблото с напрежение от външен източник, а не всеки път да разглабям колата.
        Правих някакви плахи опити в тази насока, но без озобен успех.
        Ужким се мъчих и ел.схема да разчитам, ама пак греда - явно съм изгубил тренинг
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

          При мен пък проблема който се показа беше в блокиране на стрелките на бензиномера и на оборотомера.аз връщам гастта,а оборотомера си стои на 1500об....
          Да не говорим,че минавам 100км. пробег,а бензиномера си показва все същото/а аз си викам..."мноо икономичен бе"..../
          След като се прибрах тогава от път и оставих джипа на паркинк в двора,на другия ден все едно нищо не се е случвало.След това един единствен път ми захецна бензиномера и то отново на дълъг път и това е....От лятото до сега не се е обаждало нищо!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

            Колеги малко да съживя темата , някой успя ли да се справи със подскачащите стрелки на километража и оборотомера ? Дали със смяната на стабилизатора се постига успех или остава вариант само смяна на таблото?
            Nissan Terrano R20 2.7TDI
            Toyota RAV 4 2.2 D-4D

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

              Май никой! И аз имах проблем нямаше нито цифри нито километраж! Работеха само бензина температурата и оборотомера дори и той в студено не работеше!Та разглобих го и го занесох на препоръчан телевизионен майстор!Запоява там кво прави и си го взех!! Всичко работеше до преди 3 4 дни! Заиграха стрелките както колега по горе е описал и премигнаха няколко пъти лампите и след 15 20 сек. оборотомера си тръгна малко на пресекулки но тръгна!Но забелязах че не ми отчита изминатите км(забравих да спомена че след контакт се занулиха часовника и километража)но след около 1км установих че освен километража дневния и скоростомера не ми отчита и другия километраж!И сега и аз се чудя какво да правя!

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                Здравейте,

                Някъде четох, че чиповете по задната част на таблото доста пекат. Склонен съм да си мисля, че наистина има нещо такова, защото двата пъти, в които съм получавал аномалии в уредите бяха след дълги преходи над 2 часа и в топло време. Става дума единствено за оборотомера (засега). Намерих си едни малки алуминиеви радиаторчета, за чипове на видеокарта ги бях купувал едно време, мисля да ги налепя отзад. Въпросът е къде? Някой пробвал ли е нещо подобно и мислите ли, че би имало някакъв ефект?

                Аз успях да изкопая скромната сервизна история на моята машина, на нея таблото е сменяно гаранционно някъде в първите 40К километра. Дали на това се дължи сравнително безпроблемната работа на таблото не мога да кажа. Но явно и новите партиди не са били особено читави

                В краен случай ако някой прекалено много го дразни таблото, в ибей бях мернал услуга в UK по рециклиране на целия модул, която се състои в замяна на проблемните елементи. Имаше гаранция, но цената по спомен е около 250 паунда Много, но бих заложил, че ще е еднократно.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                  Аз смених и крушките със светодиоди , пада нагряването от тях и консумацията по шините на платката. Следващо дразнещо нещо е това че нямаше индикация за включени светлини , монтирах си допълнителен светодиод и с кабелче към ключа за светлините на волана .
                  Последно редактирано от kiki2002; 07-12-15, 09:07.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                    Не е по темата, ама да попитам, при мен има шум от жилото на километража, дали може да се оправи със смазване или нещо се е износило безвъзвратно?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                      И при мен има.... чак-пат. Ама още не съм опитвал да го оправям.

                      Не съм сигурен че е от жилото - в него няма какво да шуми така, или поне така си мисля. Шуми като на износен триещ лагер, вероятно на самия скоростомер.

                      Някакво смазване би трабвало да може да го оправи де. Въпроса е къде да се смазва. Не по-малко важно е и с какво да се смазва. Аз нямам отговор на тия въпроси.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                        Аз имах шум от време на време,при по-студено време. Лято като разглабях колата свалях 10 пъти таблото, защото накрая на жилото към таблото има пружинка като от химикалка,която беше паднала и не искаше да показва ... та реших превантивно да налея 1 малка спринцовка 2-3 кубика хидравлично масло в жилото - ей така за всеки случай и мазнах самата пружинка с малко грес, за да залепне към жилото. Още шум не съм чувал, но както казва Спарки може самия уред да жужи, него не съм го разглобявал и не знам какво има вътре.
                        П.П това е за терано 1.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                          Днес смених двете интеграли L4938ND и MLX10407, но резултат никакъв, само дето ги чаках на поръчка два месеца. Проблема си остана , ако някой колега има решение нека да пише , но май остава варианта с смяна на цялото табло с друго от морга пък колкото изкара.
                          Nissan Terrano R20 2.7TDI
                          Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                            Здравей Колега,
                            Доколко си сигурен, че новите инт. схеми не са с фабричен дефект?
                            Имах подобен случай с едно зарядно - взимам нова инт. схема от магазин, монтирам - не работи.
                            Купувам от друг магазин - смяна - о,чудо - работи.
                            Я да те питам нещо - а кондензаторите сменя ли?
                            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                            Opel Campo 3,1 TD '99
                            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                              Ще сменя и кондензаторите да видя дали ще има някаква разлика.
                              Nissan Terrano R20 2.7TDI
                              Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                                Смених всички кондензатори и нищо не се промени. Проблема го реших с друго табло втора употреба.
                                Nissan Terrano R20 2.7TDI
                                Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X