Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

    Имам едно от Навара 2004г. Много прилича.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

      Ако е на magnet mareli съм чувал че ги правят стига да намериш подходящия майстор.И моят обортомер някой път си прави каквото иска но за сега не му обръщам внимание.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

        В съседна тема,колега с подобни проблеми,но в доста напреднала фаза писа,че проблема му бил в някакъв процесор.Ако наистина там се скапва...направо не знам какво ще се прави,защото смяната му е лесна,но както и той отбеляза няма софтуер с който да се подкара новия/т.е. да се обучи/.Звучи ми доста безнадеждно цялата ситуация.Единствения изход е закупуване на табло втора употреба,но и то колко ще изкара...
        П.П.Моето за сега си работи без никакви проблеми.Интересното е,че доста колеги мислеха,че сега в студовете проблема ще се задълбочи,ама при мен поне...не е така!
        Проблема при мен се появи лятото в убийствените жеги и все си мисля че именно прегряването е разковничето....
        Ами ще видим.Принципно всичко по таблото може да се ремонтира и да се подмени.Само и единствено ако е процесор удряме на камък и то по причина,че няма откъде да се намери софтуер за него !
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

          Под леглото ми седи старото табло с подобни проблеми.
          При мен не се виждаха отчетливо цифрите на километража. Отделно от това показанията на бензиномера и температурата бяха нереални.
          Най-интересното беше, че се оправяха самички за около 2-3 дни и после пак 1-2 седмици. Проблема го реших генерално - табло втора употреба.
          Ако някой сподели как е оправил таблото си, мисля че ще бъде много полезен на всички.
          Успех.
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

            Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
            Под леглото ми седи старото табло с подобни проблеми.
            При мен не се виждаха отчетливо цифрите на километража. Отделно от това показанията на бензиномера и температурата бяха нереални.
            Най-интересното беше, че се оправяха самички за около 2-3 дни и после пак 1-2 седмици. Проблема го реших генерално - табло втора употреба.
            Ако някой сподели как е оправил таблото си, мисля че ще бъде много полезен на всички.
            Успех.
            Колега беше писал в една тема тук в Нисанския раздел,как си е презапоил крачетата на дигиталното екранче и проблемите са се решили.Дори беше пуснал и снимки,но за проблемите с температурата и бензиномера...досега поне аз не съм намерил някой да се е справил с проблема...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

              Ми то спойки отзад има много.

              Причините за такива истории са най-често 3:
              - изсъхнали, протекли, подути кондензатори
              - студени спойки
              - окислени клеми
              По-рядко:
              - прекъснати писти, особено ако "платката" е от огъваемите.

              Първите 3 са поправими. Третото - условно поправимо, ако се знае къде е прекъсването.

              От тук натам отиваме на причини в самите чипове, което в общия случай е непоправимо.

              Последно отчаяно действие, ако няма друг изход, е смяната на абсолютно всички елементи, подлежащи на смяна, тоест тия, за които няма никакво съмнение какви са, и ги има в магазина. Макар и рядко - помага, ако например някой керамичен кондензатор се е пукнал, някой резистор тихичко е дал фира, или някой ценеров диод продължава да е ценеров, ама не точно, а около напрежението, за което е правен. Последното например е доста често явление при регулаторите на алтернатора. Ценера е мръднал, напрежението на регулатора, което зависи от тоя ценер - и то, и в резултат имаме или кипящ или недозареден акумулатор, като в крайна сметка се оказваме на опашката в кварталната акумулаторджийница, и ако имаме късмет от там ще ни кажат какъв е проблема, ако си направят труда да премерят напрежението на зареждане.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                Май ще го подкарвам наред. Засега са сменени кондензаторите и са презапоени всички спойки. Имаше една прекъснала писта (изгоряла), но вече е възстановена. Проблемите с таблото продължават, затова ако някой е по-напред с борбата нека не се спотайва, а да пише ;-)
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ми то спойки отзад има много.

                  Причините за такива истории са най-често 3:
                  - изсъхнали, протекли, подути кондензатори
                  - студени спойки
                  - окислени клеми
                  По-рядко:
                  - прекъснати писти, особено ако "платката" е от огъваемите.

                  Първите 3 са поправими. Третото - условно поправимо, ако се знае къде е прекъсването.

                  От тук натам отиваме на причини в самите чипове, което в общия случай е непоправимо.

                  Последно отчаяно действие, ако няма друг изход, е смяната на абсолютно всички елементи, подлежащи на смяна, тоест тия, за които няма никакво съмнение какви са, и ги има в магазина. Макар и рядко - помага, ако например някой керамичен кондензатор се е пукнал, някой резистор тихичко е дал фира, или някой ценеров диод продължава да е ценеров, ама не точно, а около напрежението, за което е правен. Последното например е доста често явление при регулаторите на алтернатора. Ценера е мръднал, напрежението на регулатора, което зависи от тоя ценер - и то, и в резултат имаме или кипящ или недозареден акумулатор, като в крайна сметка се оказваме на опашката в кварталната акумулаторджийница, и ако имаме късмет от там ще ни кажат какъв е проблема, ако си направят труда да премерят напрежението на зареждане.
                  Баси...така описано...ами то совалка да вземем да ремонтираме ,май по-лесно ще е...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                    Я му щракни някоя и друга снимка на таблото отзад, ако можеш.

                    Принципно генералното решение на проблема е да си сложите табло от старото терано. Там километража е механичен, а с часовника проблеми няма. Само дето ще има преправки по инсталацията и инсталиране на жило от раздатката до таблото.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Баси...така описано...ами то совалка да вземем да ремонтираме ,май по-лесно ще е...
                      Не е кой-знае какво. За който знае какво прави.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не е кой-знае какво. За който знае какво прави.
                        По принцип знам от коя страна се държи поялника и как да включа мултицета , дори го носих при едни специалисти - те се пулиха 2 часа и накрая казаха "Не става, търси ново".
                        Довечера може и аз да направя малко снимки на таблото отзад, пък може с дружни усилия да намерим решение на проблема.
                        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                        Opel Campo 3,1 TD '99
                        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                          Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                          По принцип знам от коя страна се държи поялника и как да включа мултицета , дори го носих при едни специалисти - те се пулиха 2 часа и накрая казаха "Не става, търси ново".
                          Довечера може и аз да направя малко снимки на таблото отзад, пък може с дружни усилия да намерим решение на проблема.
                          Ще чакаме...и да умуваме!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                            Но да не преписваме всички повреди ,,на таблото,,.В много случаи таблото си показва това което му дават датчиците като информация/съпротивление/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                              Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                              Но да не преписваме всички повреди ,,на таблото,,.В много случаи таблото си показва това което му дават датчиците като информация/съпротивление/
                              Не е от датчиците!
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с таблото на Терано 2 - дайте съвет!

                                Здравейте,

                                Ето малко снимки от таблото:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5440829
                                С цифри са отбелязани съответните по-важни елементи:
                                1. L4938ND (това мисля че е някакъв стабилизатор на напрежения)
                                2. XC527277CFU (това има знака на Моторола)
                                3. MLX10407
                                4. PCF8576CT (това е на Филипс, май само управлява кристалите на дисплея)

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:276.5 КБ
ID:5440830

                                При мен беше изгоряла една писта(заградената). След възстановяването й нищо не се промени. Просто таблото ту работи, ту неработи.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5440831

                                Това е снимка от другата страна на таблото - ясно се вижда потъмнялия участък вляво(под стабилизатора) - явно нещо го е товарило повече отколкото трябва.

                                Очаквам вашите предложения как да решим проблема на нашите любими джипки.

                                Дано да съм бил полезен.
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X