Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло MOPAR N2 245/247/249

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Масло MOPAR N2 245/247/249

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Къде ще го слагаш тогава това масло? Тая косачка с варилоци ли е ?
    Там където се сипва масло в двигателя, когато се подменя - през пробката и право в картера.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Масло MOPAR N2 245/247/249

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Там където се сипва масло в двигателя, когато се подменя - през пробката и право в картера.
      Ясно. Искаш да счупиш двигателчето на косачката. Успех!
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Масло MOPAR N2 245/247/249

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Там където се сипва масло в двигателя, когато се подменя - през пробката и право в картера.
        Трансмисионно масло в четиритактов двигател става на пласмаса за много кратко време.
        Ако двигателя беше двутактов по-става, но ще цапа по-често свеща защото маслото е естерно и не гори особено много.

        Коментар


        • #19
          От: Масло MOPAR N2 245/247/249

          При все че можеш да и намериш половин литър от правилното масло за 3-4 лева, не ти разбирам идеята.

          Коментар


          • #20
            От: Масло MOPAR N2 245/247/249

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            При все че можеш да и намериш половин литър от правилното масло за 3-4 лева, не ти разбирам идеята.
            Ти като малък разглобявал ли си си играчките. Това е идеята.

            Коментар


            • #21
              От: Масло MOPAR N2 245/247/249

              Аз до ден днешен ги разглобявам (приказката за безработният дявол и децата)
              Не съм сигурен обаче каква точно му е идеята на колегата, това масло без да имам дори най-бегла представа за цената му, предполагам, че е по скъпо от произволно 10в30 ставащо за косачка.До колкото съм запознат с особеностите на косачките, където екип от инженери е сметнал, че биелни лагери не ни трябват, дори с правилното масло разглобяването на играчката не е много далеч във времето и горе долу съвпада с изхвърлянето и.Та не виждам смисъла процеса да се забързва излишно

              Коментар


              • #22
                От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                Начало на сезона е. Винаги сменям маслото на косачката тогава, дори и да е на 10 моточата работа. Просто бях забравил да взема масло с мен. А на вилата бях оставил всичко дето ми е останало по колата и гаража. Та явно съм изконсумирал всичко - или за веригата на триона или моря разни храсти тук таме. Само мопара ми беше останал в наличност, та се замислих просто. Не е задължително щом някой пита нещо задължитело да иска да го строши. Ясно - остава за веригата на триона.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                  Здравейте,относно маслото за раздатките quadra draive или quadra trac е Mopar NV247-50лв за литър.Но в чуждите форуми пише че това всъщност е масло mobil floid 424,Мопар е преопаковчик а не праизводител.
                  http://forum.jeep-club.by/index.php?...-nv247-245249/
                  Понеже масло mobil floid 424 се предлага в туби по 20л-150лв тубата,та има ли желаещи да си разделим една туба.Ще се върже около 8лв.литъра
                  Благодаря
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                  Toyota Hilux III

                  Коментар


                  • #24
                    От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                    Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                    Здравейте,относно маслото за раздатките quadra draive или quadra trac е Mopar NV247-50лв за литър.Но в чуждите форуми пише че това всъщност е масло mobil floid 424,Мопар е преопаковчик а не праизводител.
                    http://forum.jeep-club.by/index.php?...-nv247-245249/
                    Понеже масло mobil floid 424 се предлага в туби по 20л-150лв тубата,та има ли желаещи да си разделим една туба.Ще се върже около 8лв.литъра
                    Благодаря
                    Не е ли по-разумно Tutela Transmission POWERGEAR4 ? Вярно, че е 32 лв/литъра, но е проверена и в този форум.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:il_570xN.1402635627_9b3x.jpg
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5812012

                      Коментар


                      • #26
                        От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                        Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                        Здравейте,относно маслото за раздатките quadra draive или quadra trac е Mopar NV247-50лв за литър.Но в чуждите форуми пише че това всъщност е масло mobil floid 424,Мопар е преопаковчик а не праизводител.
                        http://forum.jeep-club.by/index.php?...-nv247-245249/
                        Понеже масло mobil floid 424 се предлага в туби по 20л-150лв тубата,та има ли желаещи да си разделим една туба.Ще се върже около 8лв.литъра
                        Благодаря
                        Добре де, за 20лв на 10 000км, заслужава ли си? Да разбереш че маслото не е същото и керамичния съединител е за смяна.
                        Да, Мопар нищо не произвежда. Мопар проектира и създава. После намира индянците които могат да го произведат на най-ниска цена и разбира се поставя името на автора. На кой му пука че завода който го произвежда е на Мобил. Или Кастрол или в Китай. Преопакованият им Hellephant подмина 1000кс.


                        п.с. Сега чуках на линка. Нещо руско да работи виждал ли си.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                          Не съм надзъртал в тубите - вярно ли е, че "Мопар 247 и т.н." е синьо на цвят, такава била и "Тутелата"? То, че синьото е боя, боя е.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                            Не знам къф му е цвета ама бая време вече си перкам с Тутела-та!
                            Нема ядове!Отговаря на сите сертификати на Мопаря.....
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ....вярно ли е, че "Мопар 247 и т.н." е синьо на цвят, такава била и "Тутелата"? ....
                              Не, то и "тутела"-та са светложълти прозрачни и с еднакъв мирис и течливост
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Масло MOPAR N2 245/247/249

                                Единствено 245(GC 2005-2010) има система за самодиагностика на ефективноста на блокажа.
                                По-старите 249(GC 1993-199 и 247(GC 1999-2004) нямат такива екстри.
                                Аз карах 247 цяла година с АТФ. Ми добре си беше. После като сложих Мопар разбрах че всъщност раздатката е била по-зацепена. Така че за изтрити блокажи може и да е по-добре с АТФ.
                                249 пък изобщо няма нужда от Мопар. Там блокажа е капсулован и не се смазва от маслото в раздатката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X