Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от стършели ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: СТЪРШЕЛИ

    Ето как изглежда гнездото на стършелите ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1123.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5588827 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1124.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5588828
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #47
      От: СТЪРШЕЛИ

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Покрива с керемиди ли е?
      Ако да - там са.
      Не с плосък покрив съм.

      Коментар


      • #48
        От: СТЪРШЕЛИ

        Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
        Не с плосък покрив съм.
        Обади се на Таргата той знае как се морят гадовете.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • #49
          От: СТЪРШЕЛИ

          Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
          Не с плосък покрив съм.
          Сутрин и привечер наблюдавай къде отиват, гнездата може да са в коренище на дърво, в хралупа, в дупка в бетонна ограда, в основи на къща, къде ли не, предимно където има слънце през слетобеда и т.н.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #50
            От: Как да се отърва от стършели ?

            Темата е стара,но днес сшед като един месец не бях ходил на бунгалото в балкана и намирам това
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170806_094337.jpg
Прегледи:1
Размер:411.5 КБ
ID:5762953
            Голям кошер на стършели който виси от тавана.Кажете ми какво да правя?
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #51
              Re: Как да се отърва от стършели ?

              Було, гащеризон, ръкавици, найлонова кесийка, нафта и лопатка. Обличаш доспехите, буташ с лопатката в кесийката заливаш и палиш. Никак не е желателно да те жилят, повече от един,два става страшно, а може и трагично, особено по главата и врата...

              Коментар


              • #52
                От: Как да се отърва от стършели ?

                Вечер, когато са се прибрали ги захлупи с една от кофите долу с предварително пробита малка дупка и пръскай през дупката обилно с БРОС Спрей против оси и стършели 300 мл. Спрея пръска силно. Ако намериш кол да подпреш кофата за да не я държиш на ръка ще е идеално. Защитното облекло е задължително. Изчакай поне половин час след напръскването и по възможност напусни помещението или осигури проветрение.

                Коментар


                • #53
                  От: Как да се отърва от стършели ?

                  Горелка, ако тавана не е дървен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да се отърва от стършели ?

                    Тавана е покрит с нещо като промазан плат,и отгоре летви и ламарина.Като се разрових из нета и прочетох за стършелите,разбрах че са бая опасни гадини.Тази години заради липса на време в месеца един път ходя на бунгалото и то само да нагледам имота.Чудя се дали при положение че не ходя на бунгалото и от гледна точка на безопасността,да изчакам до зимата,когато стършелите измират и остава само оплодената женска.За спрея хубаво ама няма как да вляза и поставя кофата,камо ли да я подпирам с кол,защото докато правя това гадовете ще усетят.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да се отърва от стършели ?

                      Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                      Чудя се дали при положение че не ходя на бунгалото и от гледна точка на безопасността,да изчакам до зимата,когато стършелите измират и остава само оплодената женска.
                      Това изглежда безопасен вариант.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да се отърва от стършели ?

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Тавана е покрит с нещо като промазан плат,и отгоре летви и ламарина.Като се разрових из нета и прочетох за стършелите,разбрах че са бая опасни гадини.Тази години заради липса на време в месеца един път ходя на бунгалото и то само да нагледам имота.Чудя се дали при положение че не ходя на бунгалото и от гледна точка на безопасността,да изчакам до зимата,когато стършелите измират и остава само оплодената женска.За спрея хубаво ама няма как да вляза и поставя кофата,камо ли да я подпирам с кол,защото докато правя това гадовете ще усетят.
                        Като се усетят-бягат. За мен са учудващо неагресивни. Скоро пръсках едно гнездо в хралупа(вечерта) и само 2-3стършела избягаха от странични дупки, но не са ме нападали. На планинския ми пчелин водя война със стършелите-много са.

                        Коментар


                        • #57
                          След толкова години, някой дали откри точните действия при борба със стършели и оси.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #58
                            Ами аз изчаках зимата,и като отворих,намерих големи две топки-колкото футболни,техните кошери,гнезда или каквото е там.Имаше много измрели на пода.Били са стотици.Така че се радвам че не съм правил каквито и да било опити за премахването им,съдейки по това колко много са били.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • #59
                              От 20 години имам самотна хижа в планината. Понякога спя на тавана, който ми е ловен музей. Там е пълно с гнезда на оси, а често идват и стършели. Нямам никакви проблеми с тях. Не ги закачай и те няма да се занимават с тебе.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • Самодържец
                                Самодържец коментира
                                Редактиране на коментар
                                Ти си първия човек за който чувам. че спи между гнездата на оси и стършели. При мен всяко лято се боря с осите на мансардния етаж, ние не ги закачаме, ама те имат навика да нахалстват и да ни закачат, ама така по-агресивно някак си.

                            • #60
                              То проблема с тях е най-вече вечер. Явно са кьорави и като летят се блъскат в листата и клоните на дърветата и падат. Та ако падне някой върху теб или в дрехите, може да стане страшно.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X