Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор без документи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотор без документи.

    Здравейте, колеги! Интересува ме дали мотор без документи може да се регистрира, номерата на рамата и на двигателя си стоят, не са изтрити или нещо такова . УЖ стария собственик изгубил документите.
    Последно редактирано от viki terzieva; 31-08-12, 19:20.
    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

  • #2
    От: Мотор без документи.

    Мотор без документи не само че не може да се регистрира ами видят ли го полицаите веднага го конфискуват,ако веднъж е бил регистриран и са изгубени документите има процедура за издаването на нови.

    Коментар


    • #3
      От: Мотор без документи.

      Аха , ами не знам дали е бил регистриран , в България най вероятно не , но мисля , че преди да е бил внесен е бил регистриран.
      Последно редактирано от pavlofff; 31-08-12, 18:26.
      Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

      Коментар


      • #4
        От: Мотор без документи.

        Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
        Аха , ами не знам дали е бил регистриран , в българия най вероятно не , но мисля , че преди да е бил внесен е бил регистриран.
        Или намираш оригиналните документи или караш краден мотор
        И България се пише с главна буква
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Мотор без документи.

          Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
          Аха , ами не знам дали е бил регистриран , в българия най вероятно не , но мисля , че преди да е бил внесен е бил регистриран.
          "...Да е било - все някак ще да е било. Никога не е било някак да не е било..."

          Междувременно - чети са писали колегите по-горе. Размърдай предишния собственик, или не го взимай.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Мотор без документи.

            Има такива казуси. Ако мотора е бил тотална щета и отписан Няма документи и Не може да се регистрира, бил е подготвен за брак но са врътнали далавера.
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • #7
              От: Мотор без документи.

              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
              Има такива казуси. Ако мотора е бил тотална щета и отписан Няма документи и Не може да се регистрира, бил е подготвен за брак но са врътнали далавера.
              Ми да де, но след влизането ни в Европата подобни мотори и тук си дойдоха на логичния статус "купчина скрап" или "съвкупност резервни части сглобени като мотор". Преди беше лесно, но все пак - години минаха...
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Мотор без документи.

                Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                Има такива казуси. Ако мотора е бил тотална щета и отписан Няма документи и Не може да се регистрира, бил е подготвен за брак но са врътнали далавера.
                В момента в България мотор без оригинален талон от съответната държава в Европейския съюз не може да се регистрира,с оригинален талон от държава която не е член на съюза може но след минаване на технотест.Бракуван може да се възстанови само след технотест в държавата от която е издадена регистрацията и съответно бракувала мпс.Без абсолютно никакви документи може и да може в някоя държава но не и в България,с фактура също не може да се регистрира,ако е закупен нов от лицензиран магазин може да се регистрира.

                Коментар


                • #9
                  От: Мотор без документи.

                  Добре де примерно ако наистина документите са изгубени от този собственик в България къкъв е начина аз да извадя нови документи , и има ли големи шансове.
                  Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотор без документи.

                    Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                    Добре де примерно ако наистина документите са изгубени от този собственик в България къкъв е начина аз да извадя нови документи , и има ли големи шансове.
                    Без никакви документи няма начин да се извадят нови. Освен ако не ти направи някой фалшиви , но тогава си слагаш главата в торбата хванат ли те с фалшиви документи. Иначе до колко знам все някакъв документ трябва да има който доказва , че мотора не е краде и се минава на технотест и вадят нови , но и там е разправия много. За какво моторче става дума ако си тръгнал да го купуваш по-добре недей.
                    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотор без документи.

                      Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                      Добре де примерно ако наистина документите са изгубени от този собственик в България къкъв е начина аз да извадя нови документи , и има ли големи шансове.
                      Нямаш шанс,не се занимавай,ще ти побелее главата.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                        Добре де примерно ако наистина документите са изгубени от този собственик в България къкъв е начина аз да извадя нови документи , и има ли големи шансове.
                        Още веднъж ще ти обясня,ако мотора е регистриран в България има налични,малък и голям талон плюс регистрационна табела,при изгубване на едно от тия трите че дори и трите при положение че няма как да стане може да се възстановят при определени условия,ако липсва БГ регистрация а е имал мотора оригинален талон от държавата от която е внесен и е изгубен,може да се издаде нов но само от тази държава която е издала този документ,при определените условия,и след това с този документ може да се регистрира в БГ.

                        Първоначално публикуван от Skirilov Преглед на мнение
                        Без никакви документи няма начин да се извадят нови. Освен ако не ти направи някой фалшиви , но тогава си слагаш главата в торбата хванат ли те с фалшиви документи. Иначе до колко знам все някакъв документ трябва да има който доказва , че мотора не е краден.
                        Ако се управлява МПС с фалшиви документи затвор до 3 години,същото е и със фалшива рег.табела.Документ който доказва че мотора не е краден е оригиналния талон или фактура която е закупен от магазина нов,масова практика е да се продават крадени мотори,80 процента от моторите във БГ сайтовете са такива,със измислените фактури които нищо не доказват и полицаите казват извинявай да си гледал какво купуваш,мотора ти отива за скрап.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотор без документи.

                          Аха . Мерси за бързите отговори колеги .
                          Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотор без документи.

                            Ако не е краден мотора има начин да се регистрира без документи (съвсем легално) в Австрия.
                            Процедурата е дълга ... и сравнително скъпа.
                            Ако се окаже , че е внесен от Австрия може да се издадът копия на документите ...
                            Зависи от мотора и дали на собственика му се плаща.
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотор без документи.

                              Дали е вьзможно както казва колегата hristo jivota 80% от моторите без документи на БГ пазар да са крадени

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X