Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека обработка на шаси преди зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лека обработка на шаси преди зимата

    Mipa Steinschlagschutz UBS или Mipa Underbodenschutz WAX ? Предполагам Mipa Underbodenschutz WAX ми трябва. Имам пистолет за боядисване(с горно казанче- но ми се струва по малък отвора на казанчето отколкото на тази опаковка), но предполагам с него няма да стане? Какъв пистолет да търся? Естествено че мога и да го отложа за другият месец, но се чудя поне да го изплакна малко (рамата) че последният път като излезнах от блатото от рамата течеше нещо много отвратително и смръдливо
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #17
      От: Лека обработка на шаси преди зимата

      Е,мисля,че горе долу се вижда на картинката ,Mipa Underbodenschutz WAX ти трябва пистолета изглежда така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46267703_1_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5578533
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        От: Лека обработка на шаси преди зимата

        Здравейте! Може ли да споделите, дали дядо Владо все още се занимава с дейности по настоящата тема и ако да, то дали телефонният номер е актуален!?

        Коментар


        • #19
          От: Лека обработка на шаси преди зимата

          Първоначално публикуван от Fritz the Fox Преглед на мнение
          Здравейте! Може ли да споделите, дали дядо Владо все още се занимава с дейности по настоящата тема и ако да, то дали телефонният номер е актуален!?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Лека обработка на шаси преди зимата

            Пръскането на "Боди" за шаси/рама е неефективно занимание. Моя опит сочи че, боя "три в едно" или обикновен автоемайллак държат значително повече на атмосферни и други натоварвания. Запълване на кухини със скъпо струващи мазила, е толкова ефективно колкото с разтопена грес и масло, пак от личен опит!

            Коментар


            • #21
              От: Лека обработка на шаси преди зимата

              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
              Моя опит сочи че, боя "три в едно" или обикновен автоемайллак държат значително повече на атмосферни и други натоварвания.
              ......на шаси?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Лека обработка на шаси преди зимата

                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                Пръскането на "Боди" за шаси/рама е неефективно занимание. Моя опит сочи че, боя "три в едно" или обикновен автоемайллак държат значително повече на атмосферни и други натоварвания. Запълване на кухини със скъпо струващи мазила, е толкова ефективно колкото с разтопена грес и масло, пак от личен опит!
                'Боди'-то е марка. Кое не е за шаси - парафина или шагрето?

                При мен е грунд и боя на шасито. Върхи него парафин. Шагре има само по купето.

                Коментар


                • #23
                  От: Лека обработка на шаси преди зимата

                  Шагрета и прочие неща категорично нямат място по шасито. Всякакви "3в1", протекта включително - също. Пробвани 4 чишита, някои няколко пъти по-скъпи от протекта.

                  На шасито - обикновен качествен алкиден грунд, тънко, и пърху наго обикновена алкидна боя, пак тънко. Това на местата с корозия. И след изсъхване обилно омазване с парафин за кухини на всичко отдолу.

                  Ако пък ще се отделя купе от шаси, най-добре да се отдели всичко от шасито и да се поцинкова горещо. По-добро от това няма.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лека обработка на шаси преди зимата

                    Мисля че шасито гние отвътре навън.И заради това измих шасито от вътре и сега смятам да запуша технологичните му отвори и да го напълня с двигателно м10д масло и след няколко дни да го източа.Дали ще го запазя по този начин за напред в годините?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лека обработка на шаси преди зимата

                      Най-много на втората година масло вече няма да има. Той парафина за кухини изкарва толкова, а маслото предполагам ще изфиряса доволно по-кратко.

                      Не си те представям и как ще запушиш шасито така че да можеш да наливаш и то да не тече.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лека обработка на шаси преди зимата

                        Мислех да запуша отворите като залепя ламаринки със силикон.Колкото да го напълня и да поседи ден,два все ще издържи.Не са повече от десетина отвора.По скоро ме интересува дали маслото ще спре корозията,не ми пречи след 2г пак да купя масло и пак да повторя операцията.Не е кой знае какво.С отработено масло ми казаха,че не е добре и по добре с ново,не знам колко е вярно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лека обработка на шаси преди зимата

                          Няма да поседи ден-два. Ще изтече немедленно! Поогледай си шасито и ще разбереш защо. Още не съм видял шаси, което да може да се запуши на цяло.

                          Обработи го с парафин за кухини. Той за това е правен. Има флакони с маркучета, които да завираш по дупките, а може и с пистолет за шагре.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лека обработка на шаси преди зимата

                            Съгласен съм и с парафин,а той ще спре ли ръждата,все пак шасито си е на 30 години,отвътре може и да има някъде люспи ръжда и да не може да проникне?Чуках го с чука навсякъде и не намерих гнило все пак,заради това и искам да го запазя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лека обработка на шаси преди зимата

                              Нищо няма да спре ръждата. Да забави може, да спре - тсъ. Ръждата можеш да спреш тотално само с горещо поцинковане.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X