Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7-местен 4x4 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 7-местен 4x4 дизел

    Здравейте, до сега не съм карал 4х4, но мисля, следващото ми МПС да е именно такова. Търся нещо след 2004-2005, дизел, до към 28000лв. Ходя доста по екскурзии, язовири, палатки и за това искам да е по-големичък - 7 местен, не че ще возя с мен още 6-ма (3-4 макс), но да си побирам всичките карантии. Оффроуда ще е лек. Евентуаlно след няколко години ще му закачам лодка (до 1тон с колесара). По принцип съм се спрял най-много на Патфайндър. Днес след гледане в интернет разбрах, че няма блокаж на дифа, което не ми хареса особено.
    Друго, което ми е в полезрението е:
    - Outlander
    - XC90

    Мечтата ми е Секвоя, ама там нещата са дебели.

    Та ще помоля за вашето мнение, относно моята дилема.
    Благодаря!

  • #2
    От: 7-местен 4x4 дизел

    Заден блокаж на Pathfinder-а ли ти трябва? Outlander-ът си е паркетник. Не е много голям или по-скоро е тесен. ХС90-то има най-добър резултат на Еuro NCAP, но и то като Outlander-а не се слави с особена проходимост. Има разни оферти за Pajero на тази цена (но без ддс). Ако се намира и сносен, относително запазен ЛК120 - също си е оферта. Трябва да си изясниш какво точно търсиш, защото споменаваш, че дадена машина няма блокаж на диференцияла (не става ясно на кой точно), а след това изреждаш като варианти паркетници...
    Успех в избора!
    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

    Коментар


    • #3
      От: 7-местен 4x4 дизел

      Еми не знам, за кои дифф е ставало въпрос. Просто бях гледал клип, в който сравняваха патфайндъра с други джипки, по един баир и нисана го изкачи най-трудно. И казаха, че това е поради липсата на блокаж на диффа. Едва ли ще ми се наложи да го използвам в такива екстремни терени, но все пак ще дам доста пари. Също в друго ревю, това го бяха посочили като минус.
      Общо взето, доста съм се навил за нисана, само чакам за вашето утвърдително мнение.
      Естествено съм отворен и към други предложения.

      Коментар


      • #4
        От: 7-местен 4x4 дизел

        Първоначално публикуван от AlexHD Преглед на мнение
        Здравейте, до сега не съм карал 4х4, но мисля, следващото ми МПС да е именно такова. Търся нещо след 2004-2005, дизел, до към 28000лв. Ходя доста по екскурзии, язовири, палатки и за това искам да е по-големичък - 7 местен, ...
        Най-близо до поставените изисквания и цели са Toyota Land Cruiser 120 и Land Rover Discovery Td5, като при втория ще ти останат и половината от предвидените пари, а и седалките в багажника са удобни и се прибират много добре в нишите си.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060378.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5404038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060377.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5404037
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: 7-местен 4x4 дизел

          Мхм, 120-ката ми харесва, ама Дискаварито не

          Коментар


          • #6
            От: 7-местен 4x4 дизел

            120ката е прекрасна, но за този бюджет не съм сигурен, че ще намериш читав екземпляр. Ако стигнеш до оглеждане на конкретни бройки бъди особено внимателен откъм цвета на изгорелите газове, вибрациите и тресенето на място.

            П.П. Препоръчвам автоматик за 120ката - здрава кутия, няма опасност да изпечеш съединителя при теглене, разлика в разхода между автоматик и ръчна при този модел, мисля че почти няма.

            Коментар


            • #7
              От: 7-местен 4x4 дизел

              Като видях бюджета ми стана ясно- Тойота Ланд Круйзер 120 .
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: 7-местен 4x4 дизел

                Не те съветвам да взимаш Патфайндер. Имах Патфайндер и Навара и не стават за извън пътя. Болкаж няма.

                Ако искаш нещо читаво вземи или Тойота ЛК120 или Нисан Патрул. Доста по-надежни машини са, дори и с година-две по-стари от това което пишеш.

                Успех.
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • #9
                  От: 7-местен 4x4 дизел

                  ТЛК 120 е с отлични показатели. Притеснително е, че дюзите й са много чувствителни относно качеството на нафтата - спомнете си дискусията по този въпрос от миналата година и огромните разходи за смяна и ремонт на някои участници от форума.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: 7-местен 4x4 дизел

                    Мда, навихте ме на Л120, въпреки, че патфайндъра ми харесва повече, дори патрола.

                    А разликата между Л120 и Л150 голяма ли е. Не че мога да си позволя Л150.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 7-местен 4x4 дизел

                      ТЛК120 и 150? Ами общо взето технически са еднакви, като 150ката има по фина шлифовка в някои отношения. Дизайна е нов на 150ката, натъпкана е с повече екстри - карах пробно една такава и с всички в колата единодушно стигнахме до извода, че няма смисъл 120ката да се замени със 150ка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 7-местен 4x4 дизел

                        Мился, че даже има колега от форума, който продава 120-ка за парите, които предлагаш.
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 7-местен 4x4 дизел

                          Паджерото защо го отписахте толкова рано?
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          08седем9010З60
                          MAKE RALLY NOT WAR
                          Confidence in Motion

                          Коментар


                          • #14
                            От: 7-местен 4x4 дизел

                            Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                            Паджерото защо го отписахте толкова рано?
                            М да със дълга база със супер селект...
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • #15
                              От: 7-местен 4x4 дизел

                              Щом не ти трябват 7-те места, а повече място за багаж, може да се ориентираш към пикап. А пък и за Навара, например, може да си купиш палатка, която се разпъва отзад в легена. Багаж може да си товариш доволно, а ремаркета до 3 тона ги дърпа без проблем, че дори и повече. Заден блокаж повечето имат, но все пак е опция.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X