Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

    Тъй като често се пише за едно и също нещо реших да пусна отделна тема, в която извадих част от писаното по въпроса.
    Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

    Проблем при включен преден мост
    Често срещани проблеми при Паджеро.
    Проблем с блокиране на междуосев диференциал ?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

  • #2
    От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

    Ел. схема на системата Super Select, както и разположението на различните датчици. Има описание на различните режими на работа, както какво, и кога трябва да свети.
    https://www.drive2.ru/l/766206/
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      ......
      Благодарско!
      Ще падне четене, въпреки че руския ми е почти като японския.
      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
      (А1+)
      О877ООО98О

      Коментар


      • #4
        От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

        http://www.drive2.ru/l/1404001/

        Коментар


        • #5
          От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

          Друго да питам ....
          До датчика, който е на раздатката (този за 2d 4d) не може ли да се достигне от купето като махна капака на скоростния лост?

          Коментар


          • #6
            От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

            https://www.drive2.ru/l/2381267/

            Коментар


            • #7
              От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

              Мигаща зелена лампа при изключено двойно – 2w
              Причини:
              1.Ел.магнитни вакуум клапани ( жълтият) не работи –т.е не отваря
              Проверка- шунтира се – маркуча който отива към предният мост се свързва към захранващият .
              Ако мигащата лампа изгасне значи клапана не работи.Друг начин е да се замери съпротивлението на клемите на клапана трябва да е между 36-47 ома.
              2. Замасил датчик на предният мост.
              Проверка – замерва се дали има верига на буксата идваща от датчика (намира се в предният десен калник под гуменият калник)
              Ако има верига то значи датчика е замасил (трябва да няма верига)
              3. Замасил датчик на раздатъчната кутия
              Проверка - проверява се при подаден контакт дали има 12в напрежение на клемите на вакуум клапаните намиращи се под тялото на въздушният филтър.(ако няма никакво напрежение значи клапана е замасил)

              Коментар


              • #8
                От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

                Здравейте колеги. При мен от известно време се наблюдава следната аномалия. При движение на 4Н започва да ми мига жълтата лампичка (за заключване на централния диферинциал) всички останали изгасват, предният мост се изключва и джипката върви само на задно. Гасих двигателя, разкачах акумулатор никаква промяна. След няколко часа престой паля няма грешки, превключва си режимите без проблем. След 3-4 дена ситуацията се повтаря и така вече 4 пъти. Забелязах че това го прави поне за сега само когато раздатката е в режим 4Н. Преди около 3 месеца сваляхме скоростната кутия и раздатката за смяна на съединител. Моля ако някой има идея да ме насочи какво да гледам, че след няколко дена като се позатопли ще го вдигна на подемник да гледам отдолу какво става. Джипката е Паджеро 3,2 ДиД. 2001г. Ръчни скорости. Поздрави
                Последно редактирано от xcm; 02-02-17, 18:04.

                Коментар


                • #9
                  От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

                  Първоначално публикуван от xcm Преглед на мнение
                  Здравейте колеги. При мен от известно време се наблюдава следната аномалия. При движение на 4Н започва да ми мига жълтата лампичка (за заключване на централния диферинциал) всички останали изгасват, предният мост се изключва и джипката върви само на задно. Гасих двигателя, разкачах акумулатор никаква промяна. След няколко часа престой паля няма грешки, превключва си режимите без проблем. След 3-4 дена ситуацията се повтаря и така вече 4 пъти. Забелязах че това го прави поне за сега само когато раздатката е в режим 4Н. Преди около 3 месеца сваляхме скоростната кутия и раздатката за смяна на съединител. Моля ако някой има идея да ме насочи какво да гледам, че след няколко дена като се позатопли ще го вдигна на подемник да гледам отдолу какво става. Джипката е Паджеро 3,2 ДиД. 2001г. Ръчни скорости. Поздрави
                  .....влиза в авариен режим раздатката.....най вероятно грешката ще е T/F mode switch 2.......което значи че има проблем с датчиците на разд. к-я отгоре й.....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

                    Здравейте.Изчетох много от съветите ви и искам да добавя инфо което на мен ми реши проблема след доста лутане. Накратко от преди година мигането на предните две колела на таблото започна да се появява спорадично и при мен .В зимни условия установих че режима 4Н се включва правилни работи.На няколко места ми казаха че е скъпо удовоствие да се сваля раздатката и да се сменят датчиците отгоре.Но при по дълги преходи без спиране в режим 4по4 обикновено след 20-30 км това мигане вкарва трансмисията в авариен режим, при който угасват всички колела и започва да мига жълтата лампа на между осевия диф. Мен ме дразни и трябва да спра да угася двигателя и като запаля имам още 30 км до следващия авариен режим.

                    Коментар


                    • #11
                      Проверих двата соленоидни клапани отпред на десния калник, идва 12 в и работят, всички вакуум маркучета са ок, пневмо муфата на предния диф и тя работи, стержена и се движи плавно и вкл и изкл предния диференц. Раздатката и тя работи -вкл и изкл предния кардан в съответния режим... Датчика на предния диф за положение на стержена/2н или 4н го извадих и го промих за всеки случай-работи.Принципа на работа на този датчик е он- оф. Получава сигнал 10.5 в от Трансфер Компа и когато е вкл. ги замасява за да потвърди пред ТК че диф вкл.
                      Разкачих датчика и замерих от страна на буксата към снопа дали идва напрежение/по жълто зелен кабел+ и черен кабел маса/Оказа се че НЕ.Този кабел отива в купето в централната конзола където е ТК.Разглобяването на централата подова конзола става: махат се дръжките на двата лоста, сваля се поставката за кафе и под нея винтовете. след това още два винта и се вади пластмасата около лоствете и след това още два винта и се вади долната част на централната приборна конзола и има достъп до буксите и ТК.ТК е долния със зелените букси.Прилагам опис на пиновете и таблица за диагностика.На пин 50 /лявата букса с отвертката е въпросният жълто зелен кабел.ТК си дава 10.5 в ,но се оказа че кабелът е прекъснат някъде .Направих байпас с друг кабел от клема 50 до буксата на датчика на предния диф и проблема се реши.За проба може преди да правите бай пас да тествате още на буксата от пин 50 към маса в режим на 4Н и да видите дали спира мигането.Този датчик го наричат "free wheel engage switch " може би заради короната на дифа...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

                        Ето таблица с описа на пиновете на ТК
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мигащи лампи. Прочети преди да пишеш!

                          Ето и снимки на ТК с въпросния пин 50 с отвертката.
                          Прикачени файлове

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X