Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и цена

    Позволявам си да пусна външен линк, тъй като според мен материалът е много ценен.

    Колегата anrieff от форума на hardwarebg сравнява различни марки незареждаеми батерии, продавани у нас, впоследствие се захвана и с тестове на зареждаеми.

    Линк към материала:
    Войната на батериите: колко наистина тичка зайчето на Duracell

    Батериите се сравняват по два основни параметъра: капацитет и милиамперчас за лев. Тестват се АА, ААА и 9V батерии.

    Мислех да пусна материала в темата за сравнение на зареждаеми батерии, но тъй като тестовете основно са за незареждаеми батерии, предпочетох да е отделно.
    Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
    Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

  • #2
    От: Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и це

    От техническа гледна точка е интересно. От практическа не чак толкова. Моя опит е че евтините батерии не стават за някои неща с механични движещи се части, примерно играчки. Като сложа дурасела и тичат, с куче-марката се гърчат. На теория може да са едни и същи показатели, но на практика има разлика. За безжичния звънец - тоже. С евтините не работи.

    Коментар


    • #3
      От: Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и це

      Супер тема! Благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и це

        Интересен материал, ама аз имам свой наблюдения, макар и не толкова технически точни...
        На самобръсначката имам една тошиба алкална, която си е там от както е купена 3-4 години, и си бачка... Най вероятно, ще си я запазя и за следващата бръсначка.
        Относно дюрасела, слагал съм такива на MP3, държат малко повече от обикновените тошиби(не алкалните). Да кажем, че ако с тошибите свири 5-часа с дурасела ще свири 6 някъде.
        Но зайчето не може да се сравнява с алкална тошиба, това съм го установявал не веднъж...

        Коментар


        • #5
          От: Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и це

          Похвална инициатива, но липсва истинският шампион от зареждаемите - Sanyo Eneloop. Или може би съм чел през пръсти.

          Това нещо просто няма екивалент, в къщи съм ги подредил всичките, и дурачели и всякакви. Всичките зареждани с "умен" Lacrosse.

          Енелупа просто пори, цепи, оре, и какъвто там глагол се ползва като синоним на "кърти"

          Тествано основно със светкавици Олимпус FL-50, на бърз фото-откос. На максимална мощност на светкавицата - пълен разряд, пълен заряд, докато гони пет кадъра в секунда.

          Като ги сложа трите на синхрон, едната с дурачел, другата с енелуп, третата с черен енелуп ХХХ и като почне първата светкавица с дурачела "поф-поф-пиииу-поф-пиуууууууу-поф-пиууууууу-поф-пиииииииууууууууууууууууууу", докато енелупите продължават на "поф-поф-поф" - там се пресяват батерийките от батериите, и батериите от батерищата

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...hlight=eneloop

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...hlight=eneloop

          Uniross между другото в Щатите почти няма, за жалост. Но май те са другата Марка с главно Щ кратко.

          Фотографите ще ме разберат.

          PS: Най-перверзното в цялата история е че на всичкото отгоре при енелупите следващите "ъпгрейднати" модели наистина са по-добри от много добрите оригинални. Чак яд да те хване, постоянно те карат да купуваш просто за да се заровиш в съвършенство. Нещо като с грамофонните дози.
          Последно редактирано от Goblin; 12-09-12, 15:58.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и це

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Похвална инициатива, но липсва истинският шампион от зареждаемите - Sanyo Eneloop.
            Колегата Anrieff е обещал да тества и Eneloop, но ще смогне чак в началото на октомври.

            Днес има добавени тестове на още пет марки батерии - Panasonic Evolta, Kodak Digital Camera Battery, Imedion, Ultralux и Varta High Energy.
            Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
            Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

            Коментар


            • #7
              От: Сравнение между различни марки незареждаеми и зареждаеми батерии - капацитет и це

              Колегата Анриев (контактувал съм с него - може да му се вярва) от HW BG e допълнил и систематизирал инфото в блога си (ето линк) :

              http://anrieff.net/batterytest/index_bg.html

              Надявам се Мод/Админите да нямат против - не е реклама, а инфото е полезно.

              П.П. Да допълня и с нещо като предупреждение - на няколко пъти ми се случи алкални батерии с марките Дюрасел и Максел - АА и ААА, закупени тук в страната от мен от големи хипермаркет вериги да изтекат във важни за мен устройства (дистанционни управления, уред за мерене на кръвно Омрон, радиоуправление за външна светкавица), много преди да са изтощени и преди да им е изтекъл гаранционният срок. Съхранявани и експлоатирани са правилно от мен (по стечение на обстоятелствата имам доста познания за батерии, акумулаторни батерии и зарядни устройства...). За мен това говори особено недобре за тях и никога повече не бих доверил свое ценно устройство на захранване с тях.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X