Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на резачка за дърва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на резачка за дърва?

    Здравейте, решил съм да си взема една Husqvarna 236. Машината ще се ползва за 20-30 кубика годишно. Имате ли някакви впечатления за тази резачка. Знам, че все пак Husqvarna е доказана марка. (...) И още нещо - дали при доставката машината е сглобена със шина и верига, или трябва отделно да ги поръчам, или се доставят заедно, но не са сглобени . Нямам идея и затова питам. Надявам се да ми помогнете.
    Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 28-08-12, 21:19. Причина: Премахната търговска връзка

  • #2
    От: Помощ при избор на резачка за дърва?

    Резачките са си окомлектовани ,но разглобени!Избора ти е правилен!Имат добра сервизна база и доставка на всички части/това е много важно за всякаква техника/.Скоро си купих Макълъш разработка на Хускварна от техен магазин и ме изненадаха ,като ми казаха ,че частите за Хускварните са по евтини от тези на Мак.,но понеже имам почти същата си останах на марката!Купувай смело няма место за чудене!Щил са много добри също ,но ми се струват ,че са по-шумни.Резал съм с Щил и след това ми шумът ушите,с Хускварна и Макълъш го нямам тоя проблем,Щил пък са високооборотни това ги прави яки дървояди!Много плюсове на едно място няма-това е!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на резачка за дърва?

      А добре ли е и има ли някакъв смисъл да се слага по-дълга шина от препоръчваната и как влия това на резачката?

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на резачка за дърва?

        по-дългата шина не е за слабите машинки,обикновенно са с оптималния размер,кокото по-голяма толкова повече триене,съответно повече загуба на мощност,по-високо тегло и още няколко минуса,ако не се режат големи диаметри и при възможност е по-ефективно по-малка шина и съответно обръщането на горните ''-" в ''+''

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на резачка за дърва?

          Вземи си Щил,http://www.stihl-bg.com/products/cat...STIHL-MS-170-D
          по лека и по мощна има и други неща, парите са същите.
          За 20-30 куб.м най малката ти е екстра.
          Пийте червено вино! Дава здраве.
          А то ни трябва за да пием ракия!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на резачка за дърва?

            Глупости, взима се най-голямата която можеш да си позволиш.
            20 кубика, но ако са с 90 см диаметър, какво правим?
            След като имаш това което ти трябва, можеш да си позволиш играчки.
            Продават се комплект, питай и за подаръче.
            На професионалните гаранцията е 1 година на хоби 2, пойнтересувай се.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на резачка за дърва?

              И най голямата ,която може да си позволи човек не е решение,че като почнеш да режеш колове с МС660 и има да се чудиш защо е нужно да се мориш с 7+кг като може да си бачкаш с 4кг.и да не те боли гърба.А 90см.от одавна не се секат по причина ,че вече се свършиха и останаха такива до 35-40см мах.,като и те са рядкост вече.Моето виждане в случая клони към златната среда ,а именно МС 210-250 от хоби класа или МС 241 или 260 (ако може да се намери оше по магазините) от профи класа.
              А конкретно за хускварна 236 струва ми се малко слабичка за кубатурата си,което най-вероятно се отразява на въртящия момент,но бих се спрял на 445 на основание, нещо от златната среда . Но решението си е само и единствено на човека,който ще ползва машината ,а предпочитанието за марка е нещо по-различно.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                Взе ми го от устата.
                Като режеш повече, 500гр. в ръцете са си доста. Ръце гръб и т.н
                90 см на метър дърво как се качва на камьона на ръце? Не иска и да гледам. Обикновено ги цепат преди това, едно, че имат сметка едно, че не могат да ги качат. А и от дърво с такива диаметри вадят материал. До сега не съм виждал да карат дърво 100х90. за огрев.
                Една зима бяхме закъсали за дърва преди около 10г. и един приятел ми докара топола, на по 3-4 м. в някав двор ги секли. И тръгнал да ги хвърля, щото тополата не става за нищо.
                Та тея дървета бяха в диаметър над кръста ми, поне метър, значи. С една макита с 35см шина 35кубика май беше мотора. Реже си и си пее. Е малко чалъм трябва, че е мокро и защипва ама си ги сряза без зор. Накрая бях все едно излизам от банята, толко вода имаше в тях. А бяха стоели в двора около 2-3г.
                Мисълта ми е, че теорията за по голямо по добре, често води до преумора и т.н Ти ми дай да режа с малката 20 куб. днес, а ти си вземи оная 5-6кг. Бирата да не може си отвориш като свършиш
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                  Гергине ,лошото на бачкането с големата резачка е ,че като идеш да преточиш аквариума(да се изпикаеш)след приключване на работа,съществува реална опасност да свършиш преди да се изпикаеш,освен изтъкнатите от теб причини в предния пост. И за протокола от 25г се топлим на дърва на село (е сега си живея тук ,че лудницата в софия ми идва малко в повече) и само веднъж са ни докарали само 2 кютука с диаметър 60см.ама тогава карах с "урал" и ми беше кеф ,че мога да видя на какво е способна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                    Здравейте колеги, след доста четене и питане се спрях на ЩИЛ. Повече от 20-25 кубика дърва на година не режа и обмислям вариант за закупуване на резачка ЩИЛ, но кой модел да избера като се има впредвид че съм приготвил 500 лева. Харесах два модела- МС 181-32кубика, 1.5киловата, 2 конски сили или МС 211-35кубика, 1.7 киловата, 2.3 конски сили. коя от двете да избера, това е дилемата, дърветата не се режат наведнъж, често пъти се налага и кастрене на овощни дарвета, резане на тънки клони, но ще се режат и дебели, благодаря ви предварително

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                      Според мен:щил-211.
                      И двете тежат по-4,3.кг. но,211 е по мощна.
                      Успех в избора.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                        211-ката е по добрия избор ,ама за малко излиза от посочения бюджет,но пък е на промоция за 551лв.с подарък верига кето си е още 20+лв. та е на сметка,разбирасе ако промоцията е още валидна . На ЛС ти пускам линк към офертата,щото да не правя реклама.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                          Взимай по мощната!
                          Дори ти препоръчвам да разгледаш Stihl 230 или дори Stihl 250.Струват доста повече,но няма да съжаляваш.Моделите към който си се ориентирал са слабички и после ще те е яд ,че не си взел по мощна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                            Всички колеги имат право. И аз съм за 211 щом има и верига по добре нея вземи. А ако имаш и 25лв. си вземи комплекта за заточване, много добра работа върши. ПОвечето машини за заточване разкаляват зъбите, па и си плащаш. С този комплект сам ще си ги точиш, голям кеф е.
                            Имам конкретни наблюдения върху МС 250 С с бързото опъване на веригата ( на баща ми) и 260 (моята), вече 261 модел, рязал съм и с 230. Рязал съм доста с тях. Моята си беше изхвърляне, щото е гора да бутнеш с нея. Излишно е. Виж 250 ме радва, лека и с наточена верига е ужас, много добро попадение. За целите които посочваш 211 ще ти пасне много.
                            Малко чалъм, газта до дупка, наточена верига и нямаш проблем. Няма нужда да даваш повече пари за резачка. Литър масло, масло за верига МД10, че е по евтино, комплект за заточване, 1л. туба да си правиш сместа (каква ше да е), аааа и купи задължително мерителната чашка за масло. Парцалчета, аз си имам и една бояджийска четка да си чистя триците от резервоара като зареждам, да не падат вътре в резервоарите. И така. Нещо ако се чудиш казвай.
                            Пийте червено вино! Дава здраве.
                            А то ни трябва за да пием ракия!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                              говорих с много хора които имат дърводобивни фирми- всеки казва ЩИЛ но от МС 250 нагоре, по малките не били качествени, лесно загрявали и т.н. но те работат със стотици кубици ежеседмично, и се чуда какво да бъде

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X