Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Монтажа минава лесно, стига да знаеш какво правиш. Колелото е същото. Буксите при мен изобщо не са включени. Мощността е като преди. Разхода също.

    Сега погледнах снимките и ми стана чудно какъв е тоя нов и чист етикет на тая доста мазна помпа?
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Много сте изчерпателни.Само плюс ли се подава на клапана,или плю и маса,минус

      Коментар


      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Я и аз да питам: Ти ли ще си я монтирш или майстор?
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          Майстор, но до сега не е извършвал такава процедура със замяна на друга помпа.Ако има нещо за дооточняване с монтажа да му кажа.

          Коментар


          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Ми тя помпата принципно е същата. Буксите не се включват, трябва ти + за клапана за гориво и налягането от турбото. Важно е само оборотомера от къде взима сигнал. При мен е от коляновия вал, но може и да иска от помпата (тя има датчик с кабели за това). Сега ако трябва аз(който не съм майстор) да му давам насоки, прави си сметка. Не те знам от къде си, но ако си софиянец ела да погледнеш как е при мен. Ще те обясня всичко на живо за да можеш после да го обясниш точно на майстора
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
              Майстор, но до сега не е извършвал такава процедура със замяна на друга помпа.Ако има нещо за дооточняване с монтажа да му кажа.
              Аз мога да ти обясня каква е процедурата с две думи.
              Смени майстора.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Ще се справим,утре помпата отива за проверка и до седмица действаме ,че е зает моя човек.Ако нещо ми трябват насоки имам телефона на човек който ще помага.Дано мине всичко гладко.

                Коментар


                • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  И моя филм със смяна на помпата приключи гладко за мой късмет.Закопуването на помпапа струваше 170лв.обслужването и стенд 150лв. смяната 120лв.Това е,сега е удоволствие да се кара а аз пет години се мъчех.Климатика и обортомера си работят.

                  Коментар


                  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Поздравления Niksan, защо смени старата помпа? Цената на помпата е нормална, за стенда и труд са ти взели малко повече. Климатика няма връзка с гнпто, обортомера взима сигнал от датчика на коляновия вал.

                    Коментар


                    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Връзката на климатика е, че като го включиш падат много оборотите на празен ход, ако няма какво да ги коригира.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Връзката на климатика е, че като го включиш падат много оборотите на празен ход, ако няма какво да ги коригира.
                        Трябва и да се изключва при пълна газ. Освен ако от Кия не са надценили мощността на мотора значително.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Трябва и да се изключва при пълна газ. Освен ако от Кия не са надценили мощността на мотора значително.
                          Това е желателно също, но предвид че не е много състезателна джипка, едва ли е толкова важно. А и на който му е важно, може да си изключи климатика от копчето преди да раздава газ.
                          ПП: На моята хитра корейска твар, допотопния климатроник включва компресора и при изключено копче, ако си го сложил да духа на предния джам (като на истинските коли), и зор докато се усетя що не върви...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            ...
                            ПП: На моята хитра корейска твар, допотопния климатроник включва компресора и при изключено копче, ако си го сложил да духа на предния джам (като на истинските коли), и зор докато се усетя що не върви...
                            + това, че ако си затворил да върти въздуха в купето, автоматично го обръща и почва да вкарва външен, включително ако е и на "джам/крака".
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Това е желателно също, но предвид че не е много състезателна джипка, едва ли е толкова важно.
                              Магарцедес като по прости са сложили цека ключе на пълна газ изключва - това на тия механичните мотори нали
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Магарцедес като по прости са сложили цека ключе на пълна газ изключва - това на тия механичните мотори нали
                                Това ако стои на рейката която жилото дърпа, искам да го видя, че точно такова и за там ми трябва.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X