Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Здравейте! Гледам, че темата е поразбутана и искам да попитам нещо за тези ЕЛ. помпи. Нормално ли е при връщане на газта колата рязко да забива, т.е. рязко да спира притока на гориво? Малко дискомфортно е. Няма ли опция за регулиране? Вакуумът (или налягането), за който се говори по-горе, от турбото към механичната помпа за какво служи?

    Само да вметна за онези, които четат темата с цел смяна на помпа поради "пресецвания" и придърпване. Преди да си давате парите за помпи, проверете си филтрите, резервоара и всички меки и твърди връзки по горивопроводите за побиви. Може да влиза въздух от някъде.

    Коментар


    • #32
      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Първоначално публикуван от tonkolonkov Преглед на мнение
      Здравейте! Гледам, че темата е поразбутана и искам да попитам нещо за тези ЕЛ. помпи. Нормално ли е при връщане на газта колата рязко да забива, т.е. рязко да спира притока на гориво? Малко дискомфортно е. Няма ли опция за регулиране? Вакуумът (или налягането), за който се говори по-горе, от турбото към механичната помпа за какво служи?

      Само да вметна за онези, които четат темата с цел смяна на помпа поради "пресецвания" и придърпване. Преди да си давате парите за помпи, проверете си филтрите, резервоара и всички меки и твърди връзки по горивопроводите за побиви. Може да влиза въздух от някъде.
      Според мен, долната част на поста ти до някъде отговаря на въпроса ти. Колкото до налягането при механичните помпи- то определя повишаването на количеството гориво при повишаване на въздуха от турбото. Когато си с ел помпа тая работа се върши от "буст сензор" подаващ импулс към "компютъра" и от там към помпата.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #33
        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Благодаря! Значи "бууст сензора" и МАР сензора (май турбо RF-а ги има и двата) са още от нещата за проверка при придърпване, преди смяна на помпата. Поправете ме ако греша.

        Коментар


        • #34
          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          МАР май не съм срещал в тази кола. Нека Соти да каже, но според мен алгоритъма на управление на този мотор се изчерпва с ТПС за количеството гориво подавано от педала на газта и празния ход. Бууст за компенсация на горивото при повишено количество въздух (от турбината). И няколко спомагателни като ЕГР и датчици за температура на антифриз и въздух, и всички тези данни отиват в т.нар. "компютър" и той казва на помпата какво, кога, и по колко.
          Когато помпата е механична става "друга бира"
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #35
            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Първоначално публикуван от tonkolonkov Преглед на мнение
            Само да вметна за онези, които четат темата с цел смяна на помпа поради "пресецвания" и придърпване. Преди да си давате парите за помпи, проверете си филтрите, резервоара и всички меки и твърди връзки по горивопроводите за побиви. Може да влиза въздух от някъде.
            ХапсолЮтно подкрепям!!
            При мен от леко пукнат маркуч започна да претриса, при рязко отнемане на газта и да гасне. Да чука като от аванс, особено на студено. Да гасне при преминаване на "тежка ударна" дупка ако е на свободна.....
            Абе мани, от една цепка дето с лупа трябва да я гледаш!!

            Коментар


            • #36
              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
              МАР май не съм срещал в тази кола. Нека Соти да каже, но според мен алгоритъма на управление на този мотор се изчерпва с ТПС за количеството гориво подавано от педала на газта и празния ход. Бууст за компенсация на горивото при повишено количество въздух (от турбината). И няколко спомагателни като ЕГР и датчици за температура на антифриз и въздух, и всички тези данни отиват в т.нар. "компютър" и той казва на помпата какво, кога, и по колко.
              Когато помпата е механична става "друга бира"
              Ми...не.И МАП си има и бууст метър,и датчик позиция колянов вал,та компа да може да мести аванса на помпата...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #37
                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Къде стои този МАП, че аз сменявах ГНП-то и малко ми се променят нещата? Дай някаква схема ако не те затруднява, че май не мога да го издиря?
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #38
                  От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  МАР-а, мисля, е от дясно в корпуса на "кулера" като гледаш от пред. По-запознатите да кажат със сигурност (говоря за 2000 г. RF tdi). Може да греша, защото това нещо много го прилича на температурен датчик. Ако е така, и аз бих бил благодарен на ninja_1 да сподели точното място.

                  Пенчо, къде точно беше твоя проблемен маркуч? Питам защото аз имах хлабава връзка точно преди помпата (имах почти идентични симптоми на твоите), което ми се стори странно, понеже си мисля, че там има налягане а нямах теч на гориво.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Първоначално публикуван от tonkolonkov Преглед на мнение
                    М
                    Пенчо, къде точно беше твоя проблемен маркуч? Питам защото аз имах хлабава връзка точно преди помпата (имах почти идентични симптоми на твоите), което ми се стори странно, понеже си мисля, че там има налягане а нямах теч на гориво.
                    Точно между филтъра и помпата. Подналягане е там.
                    Останаха едни съмнения, че смучка и от подкачващата помпа, дето е на филтъра, та сега взех нова барабар с филтъра и датчика за вода в горивото.
                    За колосалните 27 лева.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Благодаря ти! Точно същия проблем при мен. Ще имам предвид подкачващата и цената, за сега съм добре.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        [QUOTE=tonkolonkov;2725111]МАР-а, мисля, е от дясно в корпуса на "кулера" като гледаш от пред. По-запознатите да кажат със сигурност (говоря за 2000 г. RF tdi). Може да греша, защото това нещо много го прилича на температурен датчик. Ако е така, и аз бих бил благодарен на ninja_1 да сподели точното място.

                        За знаещите английски: Що е МАП.
                        MAP : Manifold Air Pressure (sensor) - a vacuum gauge. BPW (Base Pulse Width - the calculated length of the pulse, or "on-time" of the fuel injector before any "tweaking" for minor inputs such as air temperature.) fueling is primarily computed from this input on cars so equipped. Another alternative would be MAF.

                        Това за което споменаваш си е чист датчик за температурата на въздуха. И с него и без него колата си работи екстра. Аз един път (още като бях с електрическата помпа) бях забравил да включа буксата след някакви интервенции по кулера и си карах така близо 2-3 месеца без това да се отрази по никакъв начин.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Първоначално публикуван от tonkolonkov Преглед на мнение
                          Благодаря ти! Точно същия проблем при мен. Ще имам предвид подкачващата и цената, за сега съм добре.
                          Е, днеска смених и другите маркучи, че след смяна на съединител пак се разтресе. Явно са бутнали дъртия маркуч и цепката се е отворила.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Кажи ми цена на съединител, може и ЛС, и вземи ги смени тия маркучи. Благодаря.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #44
                              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Кажи ми цена на съединител, може и ЛС, и вземи ги смени тия маркучи. Благодаря.
                              Az ги взехна
                              Притискател 52
                              Феродов 62
                              Лагер 45
                              Семеринг 18

                              Коментар


                              • #45
                                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Момчета имам механична помпа, но от атмосферна Кия т.е без турбо.Не знам какви са разликите, но ако някой има интерес ще помогна 0898879799.
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X