Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Привет
    Когато се движиш с постоянни обороти , се получава едно леко прекъсване .
    Това най често е около 2000 оборота . След смяна на реоста на гаста и прочистване
    с разглобяване на ГНП нещата се поправиха .
    Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

    Коментар


    • #17
      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Благодаря ти за отговора!Моята има леко пресецване около 1700об.,можеш ли да ми кажеш къде се намира реоста на газта да я сменя евентуално ако е от нея.Предполагам няма да придърпва от ЕГР клапана?

      Коментар


      • #18
        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
        Благодаря ти за отговора!Моята има леко пресецване около 1700об.,можеш ли да ми кажеш къде се намира реоста на газта да я сменя евентуално ако е от нея.Предполагам няма да придърпва от ЕГР клапана?
        Където свършва жилото на газта по навътре има едно нещо в което влизат 4 кабелчета. Това е куплунга дето свързва реостата с контролера на помпата.
        Реостата е под него и се държи от две PZ2 бурмички, малко трудно развиващи се. Сваляш го, пръскаш с Ер 10, слагаш го обратно и надявам се да си готов.
        Поне при мен сработи на мига.

        Коментар


        • #19
          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Където свършва жилото на газта по навътре има едно нещо в което влизат 4 кабелчета. Това е куплунга дето свързва реостата с контролера на помпата.
          Реостата е под него и се държи от две PZ2 бурмички, малко трудно развиващи се. Сваляш го, пръскаш с Ер 10, слагаш го обратно и надявам се да си готов.
          Поне при мен сработи на мига.
          можеш ли да го снимаш

          Коментар


          • #20
            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Мога ама не днес и утре. Апарата не е в мен.
            Не може да го сбъркаш. Най - отгоре на мотора е. На 7-8см зад колелото със жилото на газта. Като махнеш куплунга с 4те жици, той е под него. Кръгъл, като от пластмаса, малко над сантим дебел и около 4см диаметър. С две ушички за бурмите. Отбележи си положението в което е, че от там е финия реглаж на оборотите!! Отвътре трябва да има лъскав черен кръг. Него пръскаш, чакаш да изсъхне и затваряш.Толкоз.

            Коментар


            • #21
              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Мога ама не днес и утре. Апарата не е в мен.
              Не може да го сбъркаш. Най - отгоре на мотора е. На 7-8см зад колелото със жилото на газта. Като махнеш куплунга с 4те жици, той е под него. Кръгъл, като от пластмаса, малко над сантим дебел и около 4см диаметър. С две ушички за бурмите. Отбележи си положението в което е, че от там е финия реглаж на оборотите!! Отвътре трябва да има лъскав черен кръг. Него пръскаш, чакаш да изсъхне и затваряш.Толкоз.
              ок.

              Коментар


              • #22
                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Пенчо пробвах обаче нама резултат

                Коментар


                • #23
                  От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                  Пенчо пробвах обаче нама резултат
                  Ако имаш път наоколо - обади се да я погледна и аз.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    дай други предложения понеже съм от далече

                    Коментар


                    • #25
                      От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Малко развитие по темата.

                      Днес си взех колата от сервиз със сменена Г.Н.П. Разкарах най-после гадната електрическата помпа и я замених с механична такава. По горе съм писал за причините за смяната, но като гледам от кога е темата май бая време съм си покарал с прецакана помпа. Както и да е. Вече зная процедурата и правилния човек в София и ако някой има нужда от информация по темата- да пита тук или на Л.С.

                      За сега разлика в движението почти няма. За разход ще пиша по нататък. Друг плюс е, че съм независим от компютъра вече. Дори да се прецака, намокри, изгори, и.т.н. колата няма да спре.
                      Последно редактирано от siem; 04-11-14, 17:09. Причина: допълнение
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        - да пита тук или на Л.С.

                        За сега разлика в движението почти няма. За разход ще пиша по нататък. Друг плюс е, че съм независим от компютъра вече. Дори да се прецака, намокри, изгори, и.т.н. колата няма да спре.
                        Pitam tyk- izcezna mi kirilicarta. Sorry.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Ако механичното гнп е от работеща Мазда , нужно ли е да мине стенд ?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Не, но е много по лесно когато е долу гнп-то да се провери и прегледа - евентуално сервизира от колкото след 2-3-4-5 месеца да трябва да се сваля пак, за някоя дреболия.
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Щом е такова положението, няма да го пипат .По добре да се счупи само , отколкото някой да му помогне. Благодаря.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #30
                                От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Moля те,дай ми координатите на майстора който ти смени помпата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X