Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Недетергентно двигателно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Недетергентно двигателно масло?

    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    В кой двигател е предвидено боклуците да се събират в твърдите отлагания по ъглите - не съм виждал двигател без филтър (може да не е хартиен)?
    Жив пример е моят двигател мерцедес М136. Моделът е от 1936 г., четирицилиндров, със стоящи клапани. Лагерите му са бабитни /оловно-калаена заливка/. Масленият филтър представлява едно ламаринено канче, в което има надиплена много дълга пружина с диаметър нещо от рода на см - см и нещо, като самата пружина е в текстилен ръкав - на вид досущ като бензиновите маркучи. И това нещо се очаква да филтрира маслото... Освен това филтърът е частичен, той е отклонение от основния поток, към него се отклонява само малка част от циркулиращото масло. И между другото този двигател въобще не е ненадежден, същият с дребни подобрения се слага на цели поколения следвоенни мерцедеси, включително на първите серии "мечета", популярни и под името "понтон".
    Та, по отношение на маслото, ако двигателят е нов или ремонтиран, идеално чист отвътре, дори и масло с миещи елементи не би било проблем, поне в краткосрочен план. Но на поработил двигател ако се сложи масло с изразени миещи свойства, веднага отлжените тук и там боклуци тръгват по главния смазочен път /нищожна част се отклонява към филтъра/ и разказват играта на бабитните лагери и всичко останало.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #62
      От: Недетергентно двигателно масло?

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Стария с риска да ме бият ще те попитам - тия изброените филтьр имат ли?
      Кръстев е писал БЧСката няма никакъв филтъртя се маже с плискане от едни лопатки на вала.
      Перкинса е с жигулов филтър трактора има само центробежен филтър но е доста ефикасен събира доста калА Масквич си е Москвичлека кола има си всички филтри като колитеи мани другото с хубави амортисори има страшна возия по черните пътища.Поздрави
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #63
        От: Недетергентно двигателно масло?

        Продължавам да си наливам хубави масла, само ще проверя за химическа агресивност. Не научих нищо ново от тази недоизказана история за старите двигатели. То ако има отлагания точно пък като няма миещи качества на маслото след някой по-дълъг престой ще си тръгнат да плуват именно на буци, а не отмити и колоидни и ще направят беля. С маслото без добавки. Което може да си е добре миещо все пак - зависи от произхода (суровината, не марката). За клиента и за нас на това ниво на аргументиране изразът за случая е "божа работа".

        Коментар


        • #64
          От: Недетергентно двигателно масло?

          Не е така Лодкар,но нека да не е в тая тема,пускай друга и да я диплим.

          Потьрси през това време какво значи израза ФЛАТ ТАПТ двигател или лифтьрите му как са,какво масло иска един такьв.

          Давай,тук не им е мястото на тия работи явно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Недетергентно двигателно масло?

            Вече е запомнено да се обърне внимание на недергентните масла или каквото и да е това в темата, няма как да избяга този въпрос. Ще бъде разкостен до дъно при удобен случай. Но не мога сега да го направя, ще отлежи докато видя експерт по въпроса или някой клиент ме принуди аз да се образовам задълбочено.

            Коментар


            • #66
              От: Недетергентно двигателно масло?

              Благодаря за интересната тема, научих интересни неща.
              Като дистрибутор на части за VW 1200, 1300, 1302, VW Transporter до "Т3", Karmann Ghia и подобни
              (повечето с двигатели, без маслен филтър) имам в каталогът масло предназначено за тях.
              Последно редактирано от Ясен; 12-09-12, 11:33. Причина: чист компромис между правилата за търговия и факта, че предлага рядка стока
              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
              SXS-Restorations 0886513079
              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X