Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Недетергентно двигателно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Недетергентно двигателно масло?

    Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
    Да не говорим, че тази зима 2 двигателя не можаха да завъртят, защото маслото беше станало на грес.
    SAE30, 40 и прочие значи точно това. Няма нищо за чудене. Ако имаше и "10W" или "15W" преди това, тия работи нямаше да се случат. То за това и цената им е друга.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Недетергентно двигателно масло?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ами не. Маслото маже и охлажда. Всички други негови функции (включително и голяма част от мазането) се правят с добавки.
      И чисто масло като налееш, пак двигателят светва. Мисля, че пример за такова из Бг беше MC или МЦ 20. Миеше, а според "доставчиците" беше базово масло.
      Коло е температурата в този боксер, че трябва специално масло? 80, 100 градуса? Най-добри на горещо са синтетичните масла. Справка - книжките с данни за тях.

      Коментар


      • #33
        От: Недетергентно двигателно масло?

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        В сайта на Yacco има масло за ретро автомобили.
        На края на списъка с продукти е.
        Специално мултиградно масло за класически ретро автомобили (1950→). Най-подходящо за четири тактови двигатели на стари автомобили и мотоциклети, включително и състезателни. Да се използва единствено за двигатели използващи детергентно масло


        Боксер вьздухар спокойно работи на 100-120 градуса,синтетиката като вискозитет и устойчивост на температура му е идеална,но може да го задьни.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 23-08-12, 17:45.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Недетергентно двигателно масло?

          Никога не съм разучавал конкретно миещите добавки - ако това е темата тук.
          За маслата Яко - не мисля, че те са някакъв еталон за нещо, нито пък страницата им има някаква отличаваща се с яснота или информативност съдържание. Поне допреди половин година, когато последно я гледах. Както и това с черните букви - да се чуди човек какво значи.

          Коментар


          • #35
            От: Недетергентно двигателно масло?

            Значи че маслото им което го дават за класики и дьрти мотори се полза само за такива които не им пречи масло с почистващи добавки,а на Урала и на колегата с темата точно това не му трябва.

            21 век,ега намери просто,дебело минерално масло без добавки.Тия поне са си го написали,че не става.


            Офф от темата - ZDDP или мазила най-просто казано в сьвременното масло са около 700-800 единици,пазят катализатори,намаляват разхода и нам си кво.В маслото за боксера му трябва цинк и поне 1200-1300 от това горе.Моето е такова,не е одобрено защото няма по какво да го одобрят,не им покрива тьпите норми,но е масло.Проблема - яко рьчкано с почистващи присадки и пьлна синтетика която на някои метали в мотора няма да се отрази добре.Доброто е,че дьржи вискозитет и температура,но не става за тоя мотор.Сьвременни простотии,няма кой един дебел минерал да направи.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Недетергентно двигателно масло?

              Мисля, че има правилен подход:
              Отива се в близката рафинерия и се взема базово масло, от преди добавките.

              Коментар


              • #37
                От: Недетергентно двигателно масло?

                Колко ще дьржи на температура от 120 градуса?Ако е с малкия картер и се запени това масло?

                Масло за компресор може да му пасне,но пак трябва да се чете кое точно.

                И пак да кажа - на пазара / вашия / е пьлно с дебел минерал,но кой е най-подходящ друг да каже.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Недетергентно двигателно масло?

                  Руското масло МС 20 се води базово масло.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Недетергентно двигателно масло?

                    Взима си най-евтиното истинско 20W50 и приключва с въпроса. Не мисля че и на най-дъртия двигател ще му стане нещо от това.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Недетергентно двигателно масло?

                      Аз не знам някой да е пострадал от по хубаво масло а от калпаво има

                      Добарах хубаво масълце и смених на трактор камион косачка москвич и всичко върви и пее

                      Специално за БЧСката сипвам всяка пролет ново масло полусинтетика тя събира едно кило
                      А е въздушно охлаждане и при какъв зор работи не е истина като седна сабале слизам вечерта от нея и цел ден газ до полуда и даже и не харчи много за цялата коситба да съм долел половин кило масло.

                      Та дали не бъркаме нещо с тези умни приказкиТурайте възможно най доброто масло и не говорете глупости за стар двигател и млада коза
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #41
                        От: Недетергентно двигателно масло?

                        Последно слагах 20W50 на най-плютата българска фирма тук . Не вярвам да са се охарчили много за добавки... /До преди 2 или 3 години същото беше 15W50/. Идея нямате що народ си кара газките и уазките с такова. Иначе последното най-старо нещо дето пипах беше БМВ 1800 или 1802 беше, мисла 70"та. Сложих 10W40. Като се има предвид, че е на практика с нов мотор вече.
                        За минерални масла без много химия вижте тия за трактористите! За пазара в америчко да кажат колегите, аз бих погледнал мопарите и некои ваволини.
                        А поршетата брат са друга бира. Заради голямото натоварване и температури, маслата са с други изисквания за: Коксово число, адхезия, бавно окисляване, не реакции с некои цветни метали. Като не е имало хубави масла едно време, са ги правили да карат с квот има, но с по-чести смени.... Иначе маслата най - общо казано трябва да могат тия описани неща, воглаве с това да прават филми - смазват, охлаждат и да отнасят твърди частици. За това са магнитите на пробките - някой тряя закара стружките до там.
                        Имаше и нещо за органични киселини, от парите в картера и газовете от горенето на горивото - ма не помна. /Позабравил съм, може и да бъркам нещо/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Недетергентно двигателно масло?

                          Стария, прав си и не си. И аз съм наслагал на всичко в гаража на село пълна синтетика /Хубаво гори на заминал мотор /. Ма някои хора никога няма да дадат 70 лв. за масло, като се продава и от 30лв. - същото количество... други хора с пари ми носят разни странни туби за стари коли, па уж минерално... Тия с най - старите коли, все пак се опитват да пазят всичко възможно най- автентично.
                          А бчс ката освен че е на въздух се маже с плискане.... Няма масло под налягане към валовете.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Недетергентно двигателно масло?

                            Ми...Значи е прав.
                            И аз си мисля, правилното е да слагаме хубаво масло, пък може и на лоши двигатели.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #44
                              От: Недетергентно двигателно масло?

                              Някой поне два пъти споменава нещо за съдържанието на цинк. Дали тези металорганични съединения са безобидни?
                              За споменатият мотор Урал - на кое точно ще навреди синтетиката? Кои метални части ще повреди или как ще го задръсти? Моят опит дава резултати в обратната посока - чудесна работа на старите двигатели с подбрани нови масла с максимални мазилни качества. Отличен старт, огромна разлика при студен двигател, претоварване и прегряване. Не ми харесват само тези с намалени съдържание на класическите добавки заради катализаторите и филтрите, не говоря за тях. Ако съответният стар двигател ще се товари както трябва, си иска хубавото масло от нов модел.
                              Жалко, че съм нямал точно урал.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Недетергентно двигателно масло?

                                ZDDP тьрси и ще видиш,до около 1990 стандарта е бил 1600 единици,после го намалят на 800 и последно на 460 или някаква такава тьпотия.Е искали са да го премахнат сьвсем,но производителите на двигатели са ревнали,че от строшените мотори ще се получи обратния ефект,ще замьрсяват даже повече и са клекнали на тия 400 и нещо.

                                На вьздухар без филтьр аз много добро масло няма да сложа по ред причини изброени по-горе.Много доброто масло е кое?Без да го промия,без да проверя вали има мед или коркови гарнитури?

                                Отнесохме темата,20/50 и четене кое как се кара,има много добьр линк в нета за тия мотори.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X