Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Недетергентно двигателно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Недетергентно двигателно масло?

    Може да свирне лагери обаче,знаеш ли го колко е кекав тоя мотор.

    Ако пробката му е на удобно масто / все пак е военен мотор или тия години / спокойно може да му извьрти 20-30 километра с модерно масло и да точи,после дебелия минерал и масура.

    Ясене,това с филтьра си се оправя,слагат байпас синтетичен,но сами колбата с филтьра е едни пари и на толкова стар мотор да му развалиш фацата според мен не си заслужава.То е ясно,че иска филтьр,но поне аз не бих го рискувал,колко сьбере магнита все кяр.Мен ако ме питаш и маслен радиатор бих му изпердашил,но сьвсем ще го похабя,а това си е класика.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Недетергентно двигателно масло?

      По-хубавото масло си е по-хубаво, като се изключат маслата с ораничени добавки заради филтри и катализатори. И двигателите със заливани лагери може би са чувствителни към някои добавки, но не детергентни, а по-скоро противозадирни или онези за оправяне на киселинността. А наличието на парцали чернилка е въпрос на лоша горивна система и са си лоши във всички случаи. Редовна смяна и правилна работа на двигателя ги оправят.
      Някой спомена М10Д като старо и изпитано масло, подходящо за стар двигател. Това е масло за нов (неизносен) двигател, с малки хлабини. И сега всеки се позамисля, преди да сложи SAE30, a на наистина стар двигател е още по-съмнително дали това е най-доброто. Отделно, че едно синтетично масло просто си има по-устойчив маслен слой, да не говорим, че е много по-гъсто от минерално от същия вискозитетен клас (с 30 - 40%).

      Коментар


      • #18
        От: Недетергентно двигателно масло?

        Този тип двигатели/същия е москвич 408 примерно /се карат с минерално масло и се сменяше на 2000 км.
        Там и хлабини и допуски са по различни от съвременните двигатели.

        Коментар


        • #19
          От: Недетергентно двигателно масло?

          SAE30 през крив макарон,по-добре гьстото М15Д ли беше?SAE 40 по става,но като си има масла за целта и аз не виждам защо да се рискува,Валволин ВР1 примерно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Недетергентно двигателно масло?

            Именно, не виждам защо да се слага рядкото М10 и то с недобри останали параметри, при наличие на по-добри масла. М16 отговаря на вискозитет SAE 40 или SAE 15W40, обикновено е доста рядко при температурите на работа в двигателя. Лош му е вискозитетният индекс - размеква се на топло.

            Коментар


            • #21
              От: Недетергентно двигателно масло?

              Не се отплесвайте към вискозитета. Народът пита за недетергентно масло.

              Коментар


              • #22
                От: Недетергентно двигателно масло?

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                М16 отговаря на вискозитет SAE 40 или SAE 15W40
                На SAE40 може и да отговаря, но на 15W40 категорично не.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Недетергентно двигателно масло?

                  Боксер е,температурата го прави на вода еле SAE 30 или 40,иска си дебело масло за да не става на вода или да не му се налага да сменя масло края на Март щото идва лято.Та за това почнахме с цифричките.

                  Такова без почистващи присадки в 21 век трудно ще намери,да тьрси с повечко мазила в него,а не FE намаляващи разхода,шума и пазещи катализатора боклуци.

                  Моли за мотицикли или ВР1,смяна на около 4-5 000.Дебел,стар минерал с 2 думи.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Недетергентно двигателно масло?

                    Питайте чичо си гугъл де. /За мултиградно масло/ Понеже и в тая работа козата си сака пръч и сега някои фирми произвеждат чисто нови масла за стари двигатели. Без агресивните добавки. Филтъра е най-малкия проблем. И едва ли има толко стар двигател, дето не му е магнитна пробката. Купуват си ги разни гъзари, колекционери, които така или иначе карат най-много събота и неделя. Да не говориме, че съм виждал в движение и такива без помпа, с лопатки. Двигателя просто се плацика сам от вътре и ич не му требе пълна синтетика...

                    Офф
                    Поне половината собственици на какво да е МПС наливат каквото им падне или каквото са свикнали отпреди 20 год.
                    Преди 2 години един специалист си сипваше М10 на пасат -3 бензинов. /Искал съм да го прецакам, като му продам по-скъпо масло./ По едно време мина на М16, щот десетката я харчела.. 20 литра за година Та преди година правихме мотор. Не, че се оплаквам де..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Недетергентно двигателно масло?

                      За детергентните свойства - самото масло си мие, не е ли винаги така? В тази връзка се сещам за масла, които се спичат и пряват отлагания и по-скоро това определя дали едно масло е "миещо" или не. Т.е. едното не цапа и не отделя лепкави неща, другото си лакира железата тук и там.
                      Буците твърди отлагания не трябва да се допускат и трябва да се отстранят ако трябва механично, или пък с няколк последователни смени на маслото през малък интервал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Недетергентно двигателно масло?

                        Май това е истината. Тук не знам дали се намират, но например в Германия продават най-различни масла, специално за стари двигатели. Без новите добавки, с необходимата гъстота, а ниещо чудно да имат и някакви необходими стари видове добавки. Не са и нещо особено скъпи, струват в общи линии като нормално хбаво масло. Вероятно за моя случай най-доброто е да поработи съвсем малко мотора с М10, след това смяна - пак още малко с М10, след което за по-продължително време да заредя такова някакво, ужким специално.
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Недетергентно двигателно масло?

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          За детергентните свойства - самото масло си мие, не е ли винаги така?
                          Ами не. Маслото маже и охлажда. Всички други негови функции (включително и голяма част от мазането) се правят с добавки.

                          Лакирането е една трета тема и тя не е свързана с чистенето, а с устойчивостта на маслото към окисление (и значи натрупване на киселини и смоли). И там работата е с добавки.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Недетергентно двигателно масло?

                            Еле на боксера охлаждането си идва от маслото което си губи вискозитета до 30% още в пьрвите 1000 километра.Високата температура му разказва играта и си иска масло с цинк и дьржащо на температура.Има масла които чистят много повече от други,главно дизеловите.Други масла са мислени за боксери,температурата им е друга.После се почва фоум или по нашенски пенене,устойчивост намкорозия зимата и какви ли не глупости.

                            На тоя двигател еле в нашия климат SAE40 не му трябва и никакво тьнко М10Д няма да му пасне.50 поне с малко повечко ZDDP
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Недетергентно двигателно масло?

                              В сайта на Yacco има масло за ретро автомобили.
                              На края на списъка с продукти е.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Недетергентно двигателно масло?

                                М10Д според мен става само за промивка в първите км след ремонт. Да не говорим, че тази зима 2 двигателя не можаха да завъртят, защото маслото беше станало на грес. Миналата седмица ми се наложи да доливам. При 35 градуса температура на въздуха, капката която падаше от дъното и се удряше в гърловината(при обърнато шише) се пръскаше на стотици по-малки А след 1000-2000 км имам чувството, че самото масло почва да цапа и да прави мизерии дори за относително по-съвременни мотори с хартиен филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X