Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум от предницата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум от предницата

    Здравейте, от извесно време чувам странне шум от предницата. Чува се при спиране, когато стисна по силно предната спирачка и предницата потърне. Нещо като стържене на лагер или все едно е откачено жило....малк ое трудн ода се обясни точно.
    Лагерите на тройника ги смених в събота защото над 100км/ч се получаваше едно люлеене, сега с новите лагери е бетон....149км/ч по GPS и няма проблем. Лагерите на джантата са сменени миналата година, но и с ендуро капла пак се чува същия звук, за това и те отпадат защото едва ли и на двете капли са им заминали еднакво лагерите. Жило за километраж нямам, имам електронен от колело, но като свалиш датчика да пробвам да не би да опира той, няма разлика. Гардовете на коловете също не са, пак по метода сваля и пробвам без тях.
    Със 4 бутален апарат брембо съм който е присажадан, но не опира никъде, гледах го от всякъде, а и при леко натискане на спирачката го няма шума а само при по "екстремно" спиране.
    Не знам какво да гледам вече

    Някой има ли идея какво може да е?


    П.п. гумата не опира в семерингите, както и диска и това гледах.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02495.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5981806
    Последно редактирано от Chinela; 20-08-12, 09:14.

  • #2
    От: Странен шум от предницата

    Накладките провери ли ги, защото може да са заминали или пък да са се изпекли! И също така този шум съпроводен ли е с някакви вибрации???
    P.S.Видях, че си решил да се разделиш с мотора, каква е причината?
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      Re: Странен шум от предницата

      Накладките ги гледах външно..не съм ги свалял от апарата, но има още много живот в тях. Ще ги сваля да видя дали са се изпекли.
      Вибрации или друго освен шума не съм усетил.
      А за обявата - не съм решил да се разделям, за това и цената е такава, но за тия пари всеки който иска е добре дошъл да го отнесе

      Сега като се замисля забелязах че спира малко по-малко от преди, но си мислех че е защото след като свалях предницата за да сменя лагерите ме домързя да обезвъздуша и само припомпих горе помпата и това и беше. Може би наистина е от накладките, тази събота ще ги погледна обстойно.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X