Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

    От както кучето ми се разболя и бях принуден да го приспя, започнах да се чудя от какво може да се разболяват кучетата, при условие, че са ваксинирани, обезпаразитени и т.н.
    Започнах да се убеждавам, че кучешките храни-гранули, са най-голямата причина, именно защото са си чиста химия. Единствената храна която е гранулирана и е със сигурност от месо, е Роял Канин, но малцина са тези които могат да си я позволят. Килограм Роял Канин е над 10лв, а от Ловешката храна, не знам как я правят, но струва 10лв/15кг. Е дали е от месо ?
    Не знам вие с какво си храните кучетата, но недейте да им съсипвате здравето, давайки им гранули.
    Поздрави !
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

    Гранули му давах на Бъстър като беше по малък, докато смени зъбите.. От там нататък само с това което остане от кръчмата, а то беше в началото главно месо..
    Сега вече никой не остава парченца месо в чиниите си и го храня с хляб и супа смесено.. Расте много добре, жив, здрав и енергичен..
    Имам приятели, на които една котка и едно куче им умряха от гранула.. Получавало се някакво отделяне в пикучните им мехури и от там не знам си какво и така умряха животинките..
    Най-добре с манджички, хляб и каквото има в хладилника..

    Коментар


    • #3
      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

      Първото ми куче, ерделтериер - на стари години имаше диабет и увреден черен дроб, докторите казаха, че било от храната - хляб + бульон, мръвчици и т.н. Почина на 13г. от старост, легна, заспа и така....
      Второто ми куче - ризеншнауцер, почина на 7г. от спукана язва - перитонит и т.н. Бил е язваджия, докторите казаха, че е от храната, гранули, залети с вода да набъбнат. Имаше и стеснение на хранопровода, докторите казаха, че бил перфориран от кокал и после сраснал.
      Третото ми куче, цвергшнауцер, сгази го кола пред вкъщи. Не питах дали е от храната...
      Сега си храня шнауцера (четвъртото ми куче) с гранули, залети с вода или бульон, както и всичко, което не е сладко или пикантно, останало от нашата храна, смесено с гранулите в умерено количество. Да чукна на дърво, освен характера, други проблеми нямаме

      п.п. много е капризен на гранулите, не обича тези за големи кучета, с едри гранули и суховати. Обича дребните, които седят по-мазнички и интересно - са обикновенно на промоция
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000371.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5400581

        Това таласъмче яде пилешко варено,свинско, сварено яйце от щастлива кокошка,обича дробчета гранулите ги яде когато няма от другите неща

        Коментар


        • #5
          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

          Малките ми кученца - Роял Канин - стартер , джуниър и т. н . Като са много малки кисело мляко и Роял...
          Не си хранете кучетата с остатъците от човешката храна , с многото подправки и т. н.
          За големите-- варен ориз и пилешко и шийки и гръбчета ,и Леб и....,но не и остатъци от човешка храна с много подправки...

          Коментар


          • #6
            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Малките ми кученца - Роял Канин - стартер , джуниър и т. н . Като са много малки кисело мляко и Роял...
            Не си хранете кучетата с остатъците от човешката храна , с многото подправки и т. н.
            За големите-- варен ориз и пилешко и шийки и гръбчета ,и Леб и....,но не и остатъци от човешка храна с много подправки...
            Много си прав ! Когато си взема следващото куче, до 8мия му месец, ще го храня само с Роял Канин. Да видиш куче хранено с Роял Канин на 6 месеца, с какъв загладен косъм и колко охранено изглежда. Но като стане по-голямо само с манджи.

            П.С.- Пилешко НЕ трябва да се дава на кучето.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

              Мойто кутре като го купих ме бяха убедили че е хранено със РоялКанини.Намерих във нета даставчик и си поръчах 135лв 10 кг мисляче беше.Едвам ги утеках не ще да я яде и това е .Започнах да му купувам набор за супа .Няколко месеца си хапваше месце със какали.Обаче после спряха да носят тъкъв продукт..Сега яде гранули купени от метро или от местния магазин за домашни любимци.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #8
                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                Мойто кутре като го купих ме бяха убедили че е хранено със РоялКанини.Намерих във нета даставчик и си поръчах 135лв 10 кг мисляче беше.Едвам ги утеках не ще да я яде и това е .Започнах да му купувам набор за супа .Няколко месеца си хапваше месце със какали.Обаче после спряха да носят тъкъв продукт..Сега яде гранули купени от метро или от местния магазин за домашни любимци.
                От Метро купувах на моето едни май Darling се викаха, не бяха лоши. Купих му Педигри, уж добри, и от тях се срина целия пес
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                  Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                  Много си прав ! Когато си взема следващото куче, до 8мия му месец, ще го храня само с Роял Канин. Да видиш куче хранено с Роял Канин на 6 месеца, с какъв загладен косъм и колко охранено изглежда. Но като стане по-голямо само с манджи.

                  П.С.- Пилешко НЕ трябва да се дава на кучето.
                  Кой го казва това......Аз храня с комбинация от 4 съставки - варя ориз и с него заливам гранули, за да се надуят. След това варя пилешко /кожички, шийки или фенери/ и с него заливам хляб. Накрая всичко се разбърква и .....ела да видиш как ми изглеждат кучетата / общо 7 броя/. Като малки гранули...може и Педигрии, но с мляко и задължително минерали и калций.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                    Моя Ротвайлер си яде почти всичко, каквото ядем и ние. Без сладко. Много обича манджи със зеле или ориз. Пийва и бира - рядко и помалко (толкова му позволяваме, не че се ограничава) . Не яде пушени неща.
                    Като малък ветеринарката, която го ваксинира искаше да го предразположи и му даде гранули. Помириса ги, изгледа я злобно и толкоз

                    ПС:
                    Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                    П.С.- Пилешко НЕ трябва да се дава на кучето.
                    Това по каква причина?
                    Последно редактирано от silverfox; 19-08-12, 20:30.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                      Че аз,на моят пес,му давам гранули,когато се сетя иначе,в останалото време си яде,каквото остане от трапезата
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Това по каква причина?
                        Най-малкото-костиците на пилето са кухи и остри. Могат да му прободат венците.
                        Най-лошият случай- костиците на пилето могат да му раздерат червата и става голяма беля.
                        Въобще на всички птици, костите са кухи и са опасни за кучето.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                          Имал съм до сега десетки кучета и само едно породисто до момента - ротвайлера ми Бъстър..
                          Хранили сме ги с каквото остане от нашите чинии и хлебец, и всички си живяха и умряха предполагам от старост..
                          Забравих да кажа, че имам още един ротвайлер - Рекс, той е син на Бъстър и се храни яко само с месца от скарата на кръчмата.. По-голям е от баща си в момента..
                          А Бъстър като го заведох на ветеринар като беше на година - ветеринаря се уплаши и ми даде намордник да му сложа, а на всички останали, чакащи пациенти, опашките им бяха пред муцуните..

                          RadoR, по-опасни според моя ветеринар са тънките костички, разположени до голямата кост на бутчето на пилето..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                            Имал съм до сега десетки кучета и само едно породисто до момента - ротвайлера ми Бъстър..
                            Хранили сме ги с каквото остане от нашите чинии и хлебец, и всички си живяха и умряха предполагам от старост..
                            Забравих да кажа, че имам още един ротвайлер - Рекс, той е син на Бъстър и се храни яко само с месца от скарата на кръчмата.. По-голям е от баща си в момента..
                            А Бъстър като го заведох на ветеринар като беше на година - ветеринаря се уплаши и ми даде намордник да му сложа, а на всички останали, чакащи пациенти, опашките им бяха пред муцуните..

                            RadoR, по-опасни според моя ветеринар са тънките костички, разположени до голямата кост на бутчето на пилето..
                            На мен опитни кучкари и ветеринари са ми казвали въобще да избягвам да му давам птиче..

                            П.С.- На моето му давах всичко да опита и единственото нещо което не искаше да яде, бяха бадеми . А ако знаете как сладко рупат пържена царевица..
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                              Мойте змейовепо един свински череп „обезмесен но с очите и мозъка“ на ден или по половинка свински кожи от главата дебели месести и изсушени на слънце и са дебели като прасета.

                              Понякога ги храня през ден полезно е за тях да не плюскат постоянно се пак произлизат от вълците

                              От гранули „купени един път в годината“ получават страшно разтройство и избягвам да им давам.

                              На границата едно време им варяхме овесена ярма с кокали а им се полагаше дажба 400гр. чисто месо на ден по законплюс ярма картофи гювеч от буркан и др.на следово куче и 200 гр. на стражево.........


                              Най има файда от ориза този дребния по 80 стотинки килото от животинските пазари.Малко кокали и една шепа ориз пълниш едно тенеке от сирене с „манджа“ и лапат лапат
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X