Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Защо не трябва да се дава пилешко на куче?
    Пропуснал съм този урок.
    Сара вече е на 7 г. и вероятно над 500 'фенера " е унищожила.Определено предпочита сухите мезета от говеждо и свинско,но там се пресичат вкусовете ни и съм с приоритет по "право".
    Гранулите ги пробва, само за да не ни "обиди",че ги купуваме.
    И тази вечер Сара ми е на гостенка (движи се свободна в градчето и когато реши идва от къщата в апартамента на 7 етаж .Всички Я познават и пускат през входната врата) .
    П.П С кучетата ми (гледаме две),предпочитаме- драно ,пред- брано. Макар ,че Сара обича и диви череши,кисело зеле,бурбонки от черница,орехи,лешници и винен сорт грозде

    Коментар


    • #62
      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
      Защо не трябва да се дава пилешко на куче?
      По-скоро може да е имал предвид пилешки кости. Но, като види човек коментар как Роял Канин била единствената суха храна, която се правела от месо, разбира защо не трбява да обръща сериозно внимание на всичко, което се пише по форуми ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

        Да бе Да и само гранула пък много добре. Немската ми овчарка беше предимно на готвено, ориз с пилешка кайма, патешки и пилешки фенери и т.н. и като реших за лятото да е на гранули за да ми е по-лесно, а познайте- не ще и не ще, голяма мъка беше докато ги прияде. Сега също е на готвено и само лятото в жегите на гранула. Тези които ми обясняват за Роял Канин да дойдат да видят в каква фирма е.

        Коментар


        • #64
          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

          Моят сетер е на 12 години и яде: сварени пилешки фенери (40% от времето), шийки (25%), свински гръклян (15%), пилешки кренвирши (5%), пастет, говежди или телешки сухожилия (обрезки), риба - пържена, печена или варена, храната на една конкретна котка, гранулирана храна. последните общо в 5% от случаите, долу горе равномерно. Костите се махат по преценка. Рибените винаги. Печените кости се избягват - не трябва да има сменили цвета към по-тъмно.
          Интересно е, как ако не е ял риба дълго време и се нахвърля и яде та чак се чуват някакви смукващо-джвакащи звуци. Ако му сложа риба като следващо ядене - яде, но без апетит. Трети път няма да яде риба следващите две седмици. Същото е и с гранулите, независимо от марката. Много обича сварените обрезки, но рядко успявам да му намеря.
          А случая с коткате е забавен. Имам къща в провинцията, където има котка. При влизането изяжда гранулите на котката от паницата и. Веднага сипвам нови гранули на котката и не им обръща внимани, колкото и да седим там.

          Коментар


          • #65
            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

            Това психология тип 'да изям всичко, че да не остане за врага/котката'
            Вкъщи дойдат ли гости - всичко се изяжда, дори и ако преди това цял ден да не е помирисвал храната..
            Моя 'вълкодав' яде смесени гранули с кучешка консерва (за предпочитане агнешко, еленско и т.н.) с неудоволствие... Много обича паламуд, ама рядко му се отдава да похапне
            Човешка храна обича, ама пак не му се дава, щото много го разстройва
            Ама яде около 100-120гр на ядене - 2х дневно, така, че се ядва - една консерва 500гр я яде около седмица и половина ...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

              Аз до колкото знам, топла храна не се дава на кучетата. Не и влияе добре на обунянието. От гранули до гранули има голяма разлика. На кане корсото му взимах от 120лв чувала, един път не се намръщи ...

              Коментар


              • #67
                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                Ами гранулките май бяха по около 10лв/кг (чувал не вземам, щото сигурно ще му стигне за няколко живота )...
                Всеки път се мръщи, щото е злояд и периодично пропуска хранене...
                Да, може да е заради това, че гранулите са за малко по-голямо от неговата порода куче, ама иначе котките му изяждат храната
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ама иначе котките му изяждат храната
                  Като преди това го набиват!
                  Моя го храня със смес от варени пилешки фенери-шийки-трътки и гранули от по-скъпите. Ама той е 45 килограма и още расте, та се налага да му готвя през 2 дена.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Като преди това го набиват!
                    Смешно ти е на тебе - питаш ли го 'вълкодава' какво му е с този благ нрав
                    Онзи ден го напъди едно котенце с млечни зъби
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cat.jpg
Прегледи:1
Размер:299.9 КБ
ID:5806195
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                      Като бивш граничар, мога да споделя, че дневната разкладка на кучовете беше 400 грама мръвка, а на солджарите 125.
                      Кой колко е ял е друга бира....

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Смешно ти е на тебе - питаш ли го 'вълкодава' какво му е с този благ нрав
                        Онзи ден го напъди едно котенце с млечни зъби
                        [ATTACH=CONFIG]978597[/ATTACH]
                        Като го гледам е дошъл да се оплаче!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Като го гледам е дошъл да се оплаче!
                          Ама като гледам погледа на котките - няма да посмее
                          Да не се отклоняваме от темата, че ще ни обвинят в сексизъм ако намесим и мацките
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            ... От гранули до гранули има голяма разлика. На кане корсото му взимах от 120лв чувала, един път не се намръщи ...
                            За първото - абсолютно съгласен. За второто - мръщи се и още как. Ако му сложиш дори съвсем малко човешка храна за миризма - омита всичко.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                              Да, яде повечето храни, които му даваш 'от устата си'... Дори и ако не би ги помирисал ако му ги сложиш в паничката...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                                Кучето на жена ми (само така се води по документи, иначе го гледам основно аз) яде всичко, с настървение. На няколко пъти за четирите си години е губил апетит, но това беше провокирано от несподелена (или споделена) любов с разгонена улична кучка. Още като бебе започна с еквилибрио за подрастващи и после премина на същата марка за възрастни. Такава имаше при доктора от уж по-читавите, с такава го захранихме. Не се оплаква, но редовно дежури до масата като се храним, кротко и възпитано, с течащи от устата секрети, и не отказва нищо - от месо, ориз, картофи, през сух хляб, плодове или солетата на малкия, който съвсем лежерно му я поднася под носа. Котешката купичка стои на високо че инак котарака ще ходи гладен, сигурен съм.
                                Дневната дажба на песа е около 350 грама, разделена на два пъти. Килограмите са му около 35, може би малко повече, движи се поне два и половина -три часа на ден интензивно, малко сутрин и повече вечер, без почивка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X